Nişana 4 ay kaldı ama kimsenin umrunda değil ben mi abartıyorum sizce?

Aile yapılarınız nasıl bilmem. Kimine göre ne gerek var kimine göre geç kalınmış olabilir. Kimi aile kızının önceden tanımasını ister kimisi muhafazakardır yüzük takılmadan ailenin içine girsin istemez.

Mesela bi arkadaşımın babası 4 kere getirdi erkek ailesini ben kızını hemen verdi dedirtmem zorlansınlar biraz diye. Ama benim eşimin ailesi uzaktan geliyoruz onlara da uygunsa gelmişken yüzükleri takalım demişler eşime. Babam da 15 saat yoldan otobüsle gelecek insanlar sen nasıl istiyorsan öyle olsun dedi.

Biz tahmini aralık belirlendikten sonra kv annemi arayıp konuştu uygunsanız hayırlı bir iş için gelmek isteriz dedi. Tarihleri eşimle biz belirleyip ailelere size uygun mu diye teyit ettirdik.

Bir hafta içersinde dışarıda yemekte ayrı ayrı bir gün ben eşimin ailesiyle bir gün o benim ailemle tanıştı. Bir gün akşam yemekte aileler tanıştı bizim evde. Ertesi gün de kahvaltıya davet etti annem. Sonra o gün çıktık bulunduğumuz şehri gezdik biraz. Ertesi gün akşam da isteme nişan bir oldu.

Hatta babam öncesinde ne yani tanıştığımız gibi verecek miyim seni dedi dedim yok ertesi gün vereceksin ha o zaman tamam demişti :KK70:
İste sizde aranma olmus onlar hic aramadan duuumduz gelmeyi dusunuyorlar yani iletisim olmadan😂 bana da bu tuhaf geliyor ama siz guzel organize etmissiniz☺️

Erkek arkadaşımla evlenme kararı aldık. Ailesi bizim yaşadığımız şehre 9 saat uzaklıkta. Erkek arkadaşım benim yaşadığım şehirde. Temmuzda bayramdan sonra nişan düşünüyoruz, kimseyi zorlamamak adına isteme söz nişan bir olsun diye karar aldık ailesi de temmuzda gelecek 1 aya yakın kalacaklarmış bu esnada da tanışma-isteme-söz nişan hepsini aradan cıkaracaklarmıs ama onun ailesinden hiçbir adım göremedim yani daha önce yüzyüze gelmedik ne tam olarak gelecekleri tarih belli ne bir arama ne bir tanıma isteği hiçbir şey yok. Yani hiç değilse ablasından bekledim açıkcası 1 saat var aramızda ama hiç davet etmedi mesela. (Erkek arkadaşım benden bahsettiğinde de hiçbir şey sormayıp hayırlısı olsun deyip konu değiştirmiş.) Bilmiyorum bana tuhaf geldi açıkçası ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Hiç tanıma istekleri yok. Açıkcası 1 kere olacak bir şey evde bile olsa özenmek istiyorum yani organizasyonla evi süsleme planım vardı mesela tarih belirlenmediği için bu gidişle hayal olarak kalacak cünkü tarihler doluyor. Ailem onlardan bir adım görmediği için bu işi ciddiye almıyor. Bilmiyorum cok hevesliydim ama temmuz ayına yaklastıkca hevesim kacmaya basladı. Bu arada yaşlı insanlar 9 saat az mesafe değil yani sürekli gidip gelmelerini beklemiyorum ama en azından arayıp da iletişim sağlayabilirlerdi diye düsünüyorum.
Ailesi seni istemiyor zorla kabul etmisler gibi geldi isteksiz davraniyirlar bu yuzden bence

Yok aslinda farkindayim ama yasamak istiyorum galiba hahdha yani sonradan acaba halledebilir miydik dememek icin. Cunku gercekten erkek arkadasim iyi biri ve her zaman nisan konusu icin yapamayiz dedigimde beni inandiran oydu. Soz konusu sadece para degil benim icin ben hayatim boyunca hep planli programli oldum son dakikaci olmadim hic yanlis anlamayin lafim size degil yani benim yarin icin ne giyecegim ne yiyecegim hep programlidir en basit ornek ve saati saatine uyarim. O yuzden bu kadar zamana yayiyorum yoksa dediginiz gibi tabiki 1 haftada da halledilir bu isler
Valla yavrum koronanın göbeğinde mecbur kalıyorsun her şeyi kısa sürede halletmeye. Zaten aileler 2 farklı şehir biz farklı bi şehirde yaşıyoruz. Yaşamadığımız şehirde insanları bir araya toplamak tanıştırmak cemiyet yapmak o kadar zorduki. Ailelerin isteği olmasa cinnet geçirirdik ki ona rağmen inanılmaz stresliydi balayında 3 gün migren çektim kendimi nasıl kastıysam gevşeyemedm 🤣.Bana kalsa nikah da yeterdi de başkalarını mutlu etmeye çalışıyorsun. Kastettiğim şey vakit kalmasa bile her şey eksiksiz hallolur. Canını yok yere buna sıkma.
Zaten senin canını sıkan nişana 4 ay kalması değil sen hariç kimsenin nişan olacak gibi davranmaması ailenin arayıp bi kere sormaması gibi görünüyor. Daha tanışmaya pek hevesli değiller gibi. Bak çocuk ne kadar iyi olursa olsun ne kadar görüşmeyeceğiz ailesiyle yakın oturmayacağız desen de o iş öyle olmuyor. İnsanlar 1000 km öteden rahatsız etmenin yolunu buluyor sen 4 duvar odada huzur bulamıyorsun.
Ama işte ne kadar insan önceden uyarılsa da yaşamak istiyor anlıyorum seni de. Ben de tüm hatalarımı böyle yapmıştım 🤣 Hakkında hayırlısı olsun sadece gözün açık olsun, aile böyle devam ederse işin çok zor olur.

Valla yavrum koronanın göbeğinde mecbur kalıyorsun her şeyi kısa sürede halletmeye. Zaten aileler 2 farklı şehir biz farklı bi şehirde yaşıyoruz. Yaşamadığımız şehirde insanları bir araya toplamak tanıştırmak cemiyet yapmak o kadar zorduki. Ailelerin isteği olmasa cinnet geçirirdik ki ona rağmen inanılmaz stresliydi balayında 3 gün migren çektim kendimi nasıl kastıysam gevşeyemedm 🤣.Bana kalsa nikah da yeterdi de başkalarını mutlu etmeye çalışıyorsun. Kastettiğim şey vakit kalmasa bile her şey eksiksiz hallolur. Canını yok yere buna sıkma.
Zaten senin canını sıkan nişana 4 ay kalması değil sen hariç kimsenin nişan olacak gibi davranmaması ailenin arayıp bi kere sormaması gibi görünüyor. Daha tanışmaya pek hevesli değiller gibi. Bak çocuk ne kadar iyi olursa olsun ne kadar görüşmeyeceğiz ailesiyle yakın oturmayacağız desen de o iş öyle olmuyor. İnsanlar 1000 km öteden rahatsız etmenin yolunu buluyor sen 4 duvar odada huzur bulamıyorsun.
Ama işte ne kadar insan önceden uyarılsa da yaşamak istiyor anlıyorum seni de. Ben de tüm hatalarımı böyle yapmıştım 🤣 Hakkında hayırlısı olsun sadece gözün açık olsun, aile böyle devam ederse işin çok zor olur.
Ay evet beni cok iyi anlamissiniz cogu kisi 4 ay dememe takilmis ama sorun onlarin isteksiz olmalari yani erkek arkadasimda problem yok ceyizlik aliriz, birbirimize nisan icin fikir danisiriz surekli evlilikten de bahseder ben hep olmayacak gozuyle baktigimda hep o ikna etti beni, yine burda bir uye ailesi sorunluysa sevgilinden vaz mi gececeksin tarzi konusmustu ama iste o huzursuzlugu yasamamak icin dusunurum. Kimse asktan ölmüyor. Yani farkindayim bircok seyin sadece insanlarin bana hatalarini bekliyorum☺️ Cok tesekkur ederim uyarilariniz icin dikkate alacagim💕

Siz temmuzda tanışma da dahil olacak şekilde nişan belirlerseniz onlar da şuan tanışmak için aramazlar tabiki.tanışma kısmını söylemeden sadece isteme nişan deseydiniz önden bi ararlardı diye düşünüyorum ama onu da gelmelerine bi kaç hafta kala yaparlardı.çok bişey beklemeyin bence.hiç irtibata geçmeden isteme günü tanışma ihtimaline alışın bence hem uzaklık hem yaşları hem korona ve belki kültür farkı buna etken diye düşünüyorum

Ay evet beni cok iyi anlamissiniz cogu kisi 4 ay dememe takilmis ama sorun onlarin isteksiz olmalari yani erkek arkadasimda problem yok ceyizlik aliriz, birbirimize nisan icin fikir danisiriz surekli evlilikten de bahseder ben hep olmayacak gozuyle baktigimda hep o ikna etti beni, yine burda bir uye ailesi sorunluysa sevgilinden vaz mi gececeksin tarzi konusmustu ama iste o huzursuzlugu yasamamak icin dusunurum. Kimse asktan ölmüyor. Yani farkindayim bircok seyin sadece insanlarin bana hatalarini bekliyorum☺️ Cok tesekkur ederim uyarilariniz icin dikkate alacagim💕
O kadar büyük aşk acıları çektim ki 🤣 herkes yaşamıştır bir şeyler zaten. Mantığımı zorla devreye sokup yolumu ayırdıklarına geriye dönüp bakınca iyi ki diyorum hep.şimdi eşime bakınca iyi ki zamanında o acıları çekip vazgeçmişim bu huzur başka.
Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. Bir de kendi gibi Ailesi de iyi olsun tabi 😅 bu yaşadığın huzursuzluk senin mantığının işler böyle giderse mutsuz olacağını farketmesinden kaynaklı inşallah herkes yola gelir. Umarım bundan sonraki hayatında çok mutlu olursun.

Siz temmuzda tanışma da dahil olacak şekilde nişan belirlerseniz onlar da şuan tanışmak için aramazlar tabiki.tanışma kısmını söylemeden sadece isteme nişan deseydiniz önden bi ararlardı diye düşünüyorum ama onu da gelmelerine bi kaç hafta kala yaparlardı.çok bişey beklemeyin bence.hiç irtibata geçmeden isteme günü tanışma ihtimaline alışın bence hem uzaklık hem yaşları hem korona ve belki kültür farkı buna etken diye düşünüyorum
Yok hepsini kendi kafalarinda bize sormadan planlamislardi zaten hani 2 kere git gel yapmayalim uzak mesafe diye sadece aramalarini beklerdim hani nasil yapalim ne dusunuyorsunuz gibisinden. Yani benim zorlamamla zaten iletisim gorusme olsun istemiyorum acikcasi. Ama iste sizin dedikleriniz de dogru bu acidan bakinca haklilar

O kadar büyük aşk acıları çektim ki 🤣 herkes yaşamıştır bir şeyler zaten. Mantığımı zorla devreye sokup yolumu ayırdıklarına geriye dönüp bakınca iyi ki diyorum hep.şimdi eşime bakınca iyi ki zamanında o acıları çekip vazgeçmişim bu huzur başka.
Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. Bir de kendi gibi Ailesi de iyi olsun tabi 😅 bu yaşadığın huzursuzluk senin mantığının işler böyle giderse mutsuz olacağını farketmesinden kaynaklı inşallah herkes yola gelir. Umarım bundan sonraki hayatında çok mutlu olursun.
ben her iliskim icin iyiki bunu secmisim diyorum ama sonu hep ayni bitiyor hahshs ama benim aşk acım 2 gün ya 2 gün sonra normal gündelik hayatıma devam o yönüm iyi😂😂 iliskilerimde hep mantigimla ilerlerim bir sure sonra duygularimi bir kenariya birakip. Bakalim hayirlisi diyorum hayirliysa olsun hayirsizsa olmasin ama yani kafa yormasi stresi cok ayri dertler onlarin boyle komsu kizinin nisanina geleceklermis gibi takilmalari sinirimi bozuyor 😂

Yok hepsini kendi kafalarinda bize sormadan planlamislardi zaten hani 2 kere git gel yapmayalim uzak mesafe diye sadece aramalarini beklerdim hani nasil yapalim ne dusunuyorsunuz gibisinden. Yani benim zorlamamla zaten iletisim gorusme olsun istemiyorum acikcasi. Ama iste sizin dedikleriniz de dogru bu acidan bakinca haklilar
Tipik erkek tarafı ailesi işte öyle çok incelik beklemeyin temmuzda tanışma olacak dendiyse ozamana kadar bekleriz diyorlardır.işin ne yapacaz nasıl yapacaz kısmından ne kastettiniz bilmiyorum ama eğer çeyizdi nişandı gibiyse o kısımlar da eğer gelenekçi bi aileyse isteme olmadan konuşulmaz.yani oldu da ararlarsa gelmeye yakın müsaitseniz gelmek istiyoruz derler,daha önce ararlarsa da muhabbet nasılsından öteye gitmez diye düşünüyorum

Tipik erkek tarafı ailesi işte öyle çok incelik beklemeyin temmuzda tanışma olacak dendiyse ozamana kadar bekleriz diyorlardır.işin ne yapacaz nasıl yapacaz kısmından ne kastettiniz bilmiyorum ama eğer çeyizdi nişandı gibiyse o kısımlar da eğer gelenekçi bi aileyse isteme olmadan konuşulmaz.yani oldu da ararlarsa gelmeye yakın müsaitseniz gelmek istiyoruz derler,daha önce ararlarsa da muhabbet nasılsından öteye gitmez diye düşünüyorum
Yani galiba kafa yapılarımız farklı olduğu için de ben fazla beklentiye girmiş olabilirim bilemedim sizin dediğiniz de mantıklı geldi. Sadece cabucak tanisip hemen nisan isine girmek bana biraz tuhaf geliyordu ama yani mesafe seviyolarsa zaten cok gorusmeyiz konusmayiz oglumuz tamam diyosa sorun yok dusuncesindelerse bu benim icin daha iyi

X