Nişanım, karşı taraf, getirdikleri bohça ve hayal kirikligi

Betulsenad

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2018
6
1
Merhabalar, ben 3 ay once nisanlandim. Soz nisan bir arada bizim evde yapildi. Nisanlim ucuz al deyip durdugu icin her seyin ucuzunu sectim. Nisan pastasina bile zor ikna ettim.
Her seye itiraz her seye itiraz. Yakinda bayram geliyor. Nisanli olara ilk bayramimiz ve bizde erkek tarafi gelir hediye getirir. Onu soyledim sakayla karisik. Ciddi ciddi bisey isteyerek demedim. Hemen ona bile "bizde yok oyle" demeye basladi.

Gercekten delirmek uzereyim. Zorla maddiyat duskunu yapacaklar beni. Ama gercekten takildigim en buyuk sey gorgusuz ve terbiyesiz davranislari. Durumlari olmasa ve duzgum bir dille anlatsalar "yapamayiz" diye vallahi de billahi de anlayis gosteririm. Ben napicam boyle? :KK43:((

Son düzenleme:
Bu kadar olmasada bende aynı sorun var.
Acayıp cimriler. Hatta bana bohca dıye getırdıklerını herkesın ıcınde fıyatını soyleyıp bu kadar para verdım haa dedı.
Ben susuyorum kendı gorgusuzlugu. Benım degerımı onlar ölçcek degıl.
He deyıp gecıyorum.benım ıcın nişanlım onemlı.onunla gecınmem onemlı.gerısını cokta takmıyorum artık.cunku almıyolarlar.kendısı yuzume soyledı istesende almam dıye.
Bende zaten kımseden bıse ıstemem. Bıseyı alıcagı zamanda ucuzuna kacıyor.Ucuzunu alıcagını zamanda alma ıstemıyorum dıyorum. Kendım alıyorum ne gerekıyorsa. Kendını sıkıntıya sokma boşver.
Bana da ıstemede aldıkları cıcegın cıkolatanın fıyatnı soyleyıp durdular. Artık dınlemıyorum.konuyu degıstıroyrum ya da he deyıp gecıyorum. Bı sure sonra onlarda susuyoe halıyle.
Beklentılerımı sıfıra dusurdum artık.bana getırdıklerı bohcada da ahım şahım bırsey yok eksık hersey.
Bana bulaşmasın laf etmesin birşey ıstemıyorum valla :) zaten karısmaz da bana iyi yonlerıne bakarak devam edıyorum

Eşimle evlenmeden önce böyle görgüsüz bir ailenin oğluyla nişanlanmıştım. Tur şirketleri vardı sürekli Bi havalar biz istersek ankaranın yarısını satın alırızlar bilmem neler ki bizde bu kadar maddiyat konuşmak çok ayıptır. Ayrıca size alınanların üçte biriydi neredeyse aldıkları da. Her geldiklerinde babam kıpkırmızı oluyordu sinirden kp adayı için evden kovacak görgüsüzü de terbiyem müsaade etmiyo diyordu. Ne yapsam ne etsem diye düşünürken çocuk psikopatlık derecesinde kıskanç çıktı (görücü usulü olduğu için çok tanıyamamışım, boşluğuma denk geldi :)) ). Ben de bu vesileyle hoopp şutladım. Babam da aferin kızım en iyisini yaptın bu manyaklarla hayat geçmezdi sakın üzülme dedi. Neden üzüleyim baba etraftakilerin çenesini çekmek istemiyorum sadece dedim yoksa çok mutluyum. Hiç kimse Bişey diyemez ben herkesin ağzının payını veririm dedi. Ay konu dışına çıktım baya uzattım..
Velhasıl kelam bunlarla ömür geçmez gerçekten tekrar düşünün derim hayatınızı mahvetmeyin bence.

Bu kadar olmasada bende aynı sorun var.
Acayıp cimriler. Hatta bana bohca dıye getırdıklerını herkesın ıcınde fıyatını soyleyıp bu kadar para verdım haa dedı.
Ben susuyorum kendı gorgusuzlugu. Benım degerımı onlar ölçcek degıl.
He deyıp gecıyorum.benım ıcın nişanlım onemlı.onunla gecınmem onemlı.gerısını cokta takmıyorum artık.cunku almıyolarlar.kendısı yuzume soyledı istesende almam dıye.
Bende zaten kımseden bıse ıstemem. Bıseyı alıcagı zamanda ucuzuna kacıyor.Ucuzunu alıcagını zamanda alma ıstemıyorum dıyorum. Kendım alıyorum ne gerekıyorsa. Kendını sıkıntıya sokma boşver.
Bana da ıstemede aldıkları cıcegın cıkolatanın fıyatnı soyleyıp durdular. Artık dınlemıyorum.konuyu degıstıroyrum ya da he deyıp gecıyorum. Bı sure sonra onlarda susuyoe halıyle.
Beklentılerımı sıfıra dusurdum artık.bana getırdıklerı bohcada da ahım şahım bırsey yok eksık hersey.
Bana bulaşmasın laf etmesin birşey ıstemıyorum valla :) zaten karısmaz da bana iyi yonlerıne bakarak devam edıyorum

baya baya kader ortagiymisiz biz :KK70: ama şöyle bir durum var ki benim nisanlim da körü körüne savunur ailesini. En ufak lafimi hakaret gibi algilayip küser. Cunku içten içe o da biliyor ailesinin ne mal olduğunu. Keşke evleneceğim insan da kompleksli olmasa da kendisinden bu konuda gercekten destek gorebilsem. Sizin oyle degil sanirim. Nisanlininiz anlayis gosteren, yaninizda duran biri gibi. Umarim hep boyle devam eder ve kayinvalidenizi takmadan mutlu mesut gecinirsiniz. Insanin sevdigi yaninda olduktan sonra gerisi daha kolay olur :)

Çok iyi düşünün böyle bir sülaleyle bakın aile demiyorum hepsi aynı kafada anladığım kadarıyla ömür geçmez. Evlenince ben yaptırırım aldırırım diye düşünmeyin. Her harcadığınız her aldığınız batacak sürekli para konuşulacak. Sorun çeyiz değil hiç yapmasalar söyleseler herkes anlayış gösterir. Ama bunun düğünü eve eşya alması gelinliği şusu busu bir dünya alınacağı var. O zamanda aynı şeyleri söyleyecekler. Evine istediğin şeyleri bile alamayacaksın belki de. En kötüsü de kusura bakmayın ama aşırı görgüsüzler. Ne demek daha adım atar atmaz çiçek ucuz olsun çikolata ucuz olsun sizi niye götürdüler o zaman alıp gelselermiş ya.

Eşimle evlenmeden önce böyle görgüsüz bir ailenin oğluyla nişanlanmıştım. Tur şirketleri vardı sürekli Bi havalar biz istersek ankaranın yarısını satın alırızlar bilmem neler ki bizde bu kadar maddiyat konuşmak çok ayıptır. Ayrıca size alınanların üçte biriydi neredeyse aldıkları da. Her geldiklerinde babam kıpkırmızı oluyordu sinirden kp adayı için evden kovacak görgüsüzü de terbiyem müsaade etmiyo diyordu. Ne yapsam ne etsem diye düşünürken çocuk psikopatlık derecesinde kıskanç çıktı (görücü usulü olduğu için çok tanıyamamışım, boşluğuma denk geldi :)) ). Ben de bu vesileyle hoopp şutladım. Babam da aferin kızım en iyisini yaptın bu manyaklarla hayat geçmezdi sakın üzülme dedi. Neden üzüleyim baba etraftakilerin çenesini çekmek istemiyorum sadece dedim yoksa çok mutluyum. Hiç kimse Bişey diyemez ben herkesin ağzının payını veririm dedi. Ay konu dışına çıktım baya uzattım..
Velhasıl kelam bunlarla ömür geçmez gerçekten tekrar düşünün derim hayatınızı mahvetmeyin bence.

Ben de sinirlenince "bunlarla omur gecmez" diyiirum ama maalesef o kadar kolay olmuyor ayrilmak. 1 bucuk yildir beraberiz ve nisanlim hic oyle gorgusuz degildir normalde. Yurtta yetismis cunku ortaokuldan beri. Ah bir de ailesine duskunlugu olmasa..

Huzur mutluluk saglik olsun gerisi çalışılır yapılır. Kimseden bir beklentiniz olmasin
(soyle malımız mulkumuz var deseler bile)
Onların davranışları hic degismeyecek. Ya ayak uyduracaksın ( ki imkansiz) o zaman gormezden geleceksin.
Ornek vermek istemedim o nedenle genel yazdim. Nişanlı bey simdi ailesini tutuyorsa emin ol hep oyle olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görgüsüz değil diyorsunuz da ne isteseniz ne söyleseniz bizde öyle Bişey yok deyip kestirip atmış adam. Ailesinin görgüsüzlüğünü desteklemiş. Betül nasıl istiyorsa öyle yaparız bütçemiz yettiğince bile diyememiş. Bu hep böyle olacak para mevzusu hiç bitmeyecek hele ki ailesine bu kadar düşkünse onlar dolduracak her aldığınız her yaptığınızın hesabı tutulup başınıza kakılacak gibi görünüyor. Benden söylemesi. Gerçekten iyi düşünün.

Aile çok önemli. Henüz nişanlıyken bunlar yapılıyorsa işiniz çok zor.
En önemlisi nişanlınızın sizin arkanızda dağ gibi durması gerekiyor aynı evi paylaşacaksınız. Evlendikten sonrada her hangi bir şey için " bizde yok öyle" derse zor.

O bizde yok şu bizde yok deyip bohça bile eksik geliyorsa merak ettim nereli olduklarını

O bizde yok şu bizde yok deyip bohça bile eksik geliyorsa merak ettim nereli olduklarını

Maraşlılar. Diyorum ya bence hepsi var sonucta geleneklerine duskun bir sehir ve bunlar köylüler yani daha da gelenek gorenek duskunu olmalari lazim. Ama bizi boyle islerden anlamayan insanlar sanip uyaniklik yapiyolar bana kalirsa

Ha bu arada içini karartmak gibi olmasın isteme çikolatası çiçeğinde böyle yaptılarsa. Düğün masrafı ve mobilyalarda kim bilir ne olur gerisini sen düşün kardeş. Okuduktan sonra ilk düşündüğüm şey. Masraftan kaçmak adına belediyenin toplu nikahlarına bile katılalım diyebilirler

100-200 liralık çiçek çikolatada bunlar oluyorsa mobilya, beyaz eşya,düğün ve gelinliği düşünün...

Herşeyden önemlisi 1,5 yıl mı yoksa bir ömür mü diye düşünün. Nişanlınız ailesi gibi olmasa, size destek olsa belki derim. Sadece belki... Bir ihtimal evlendikten sonra da iyi olabilir. Ki düğüne kadar iyi, düğünden sonra aile düşkünü çıkan da çok.

Ama sizinki daha şimdiden ailem ne derse o kafasında. Mümkün değil düzgün bir evlilik yaşamanız. Maddi konuları geçseniz başka konularda sorun yaşayacaksınız. Ama %10000 yaşayacaksınız sorun.

Gözünüze gözünüze sokuyorlar resmen kaç kurtar kendini diye. Aşkın gözü o kadar da kör olmamalı...

Valla ailesine hele de anasına düşkün bir kocadan kesinlikle uzak dur. Ayrılmak kolay değil diyorsunda evlenince buraya konu açmazsın umarım. Kavgaylada olsa dediklerini yaptır.. Ne münasebet herşeyin en ucuzu ben olsam inadına herşeyin en pahalısını alırdım.. cimri görgüsüz insanlarlarla bu hayatı nasıl geçireceksin bir düşün bence..

X