Nişanlılık dönemi:((

Tamam da bu kadar sert yazmanın nedeni ne? Biraz kırıcı olmasak olmuyor mu? Yeni konusunda zaten şiddet gördüm hamileyim boşanıyorum yazmış.
Kırıcı veya rencide edici bir yazı olduğunu düşünmeyorum son durumunu da şimdi yazdiginizdan öğrendim
Konu sahibiyle duygusal bağ kurup empati yapmiş veya objektifliginizi kaybetmiş olmaniz bahsi geçen konu hakkinda hanimefendinin hiç sorgulamadan karşisindaki erkekle beraber olmak adina her seyi kabul ettigini değiştirmiyor bu düşünce tarzi ile her zaman sıkıntı yaşar bazen uyarici olmak kendini farketmesinde fayda sağlayabilir.
Neyse kendisine geçmiş olsun ..

Kırıcı veya rencide edici bir yazı olduğunu düşünmeyorum son durumunu da şimdi yazdiginizdan öğrendim
Konu sahibiyle duygusal bağ kurup empati yapmiş veya objektifliginizi kaybetmiş olmaniz bahsi geçen konu hakkinda hanimefendinin hiç sorgulamadan karşisindaki erkekle beraber olmak adina her seyi kabul ettigini değiştirmiyor bu düşünce tarzi ile her zaman sıkıntı yaşar bazen uyarici olmak kendini farketmesinde fayda sağlayabilir.
Neyse kendisine geçmiş olsun ..
Ben ne objektifliğimi kaybettim ne de empati duygumu merak etmeyin.
Sadece birşey söylerken kelimemize dikkat etmemizi söyledim,hanımefendi yeterince üzgün farkındaysanız.
Evet kendi seçmiş ama bu kadar ağır konuşmaya da gerek yok.
İyi günler,kendisine de geçmiş olsun.
Burdan da kamu spotu olsun; düzelir,evlenince iyi olur diye diye hayatınızı mahfetmeyin bayanlar,adam köprüyü geçtikten sonra ayıya dayı demez,iter kakar,evde kalmadık hiçbirimiz elbet bu hödüklerden daha iyisini daha güzelini buluruz.

Senin icin son acil cikis hemennn simdi bitirmek. Yoksa cok gec dayak yiyip yiyip oturup, yine buraya yazarsin. Sasiririyorum ya bir erkek icin bu kadar fedakarlik yapan kadinlari gorunce .. cinsiyetimden suphe ediyorum sizin yuzunuzden :)

Ben ne objektifliğimi kaybettim ne de empati duygumu merak etmeyin.
Sadece birşey söylerken kelimemize dikkat etmemizi söyledim,hanımefendi yeterince üzgün farkındaysanız.
Evet kendi seçmiş ama bu kadar ağır konuşmaya da gerek yok.
İyi günler,kendisine de geçmiş olsun.
Burdan da kamu spotu olsun; düzelir,evlenince iyi olur diye diye hayatınızı mahfetmeyin bayanlar,adam köprüyü geçtikten sonra ayıya dayı demez,iter kakar,evde kalmadık hiçbirimiz elbet bu hödüklerden daha iyisini daha güzelini buluruz.
.

Ben hata yaptım kabul ediyorum okuyanlar kınamasın herkes kızmış kınamış zamanında farklı sebepler vardı evlendim ama pişmanım buda ders olsun diye tekrardan yazdım benim durumumda olanlara ders olsun diye

Evlenmis de bi de hamile kalmis evliligini kurtarmak icin. Bi de hamileyken terk edilmis. Konu acti yeni.
Keşke hep geri dönüşler olsa da eski konu açanlar yenilerini açıp hayatı hakkında fikir verse. Bazılarını çok merak ediyorum ne karar verdi diye. Derdime bak :halay:

Keşke hep geri dönüşler olsa da eski konu açanlar yenilerini açıp hayatı hakkında fikir verse. Bazılarını çok merak ediyorum ne karar verdi diye. Derdime bak :halay:
Bi seen de yok bacim o dert bende de var deli gibi :eğlence::halay:meraklarda oluyorum

Mrblar nerden başlasam bilmiyorum bundan bir bucuk yıl önce kardeşimin iş arkadasıyla tanıştım görüşmeye başladık ilk ay sonu beni ailesiyle tanıştırdı ertesi gün eski erkek arkadasım ortaya çıktı beni tehdit etmeler nişanlıma gidip hakkımda olmadık seyler söyler söylemler onun akrablarına söylemeler falan derken çok sıkıntılı bir dönem geçirdim bu sırada nişanlım hem yanımda oldu destek oldu aştık sorunları ben açık bir insanım hem çalışıyorum hem okuyorum haliyle kızlı erkekli arkadaşlarım vardı nişnalım hoşlanmıyor diye numaramı degiştim sosyal hesaplarda erkekleri çıkardım kavgalar dövüşler olmasın defalarca beni terk etti gittim özür diledim pişmanım dedim kendimi affetirdim.ocak ayında kendisine dedim eger beni istiyorsan bu iş ciddiyete binsin dedim oda kendini düzelt çeki düzen ver oturmasını kalkmasını bil bende seninle evleneyim dedi bende yakası açık kıyafetleri bıraktım kalçamı kapatacak seyler giymeye başladım falan filan derken 14 şubatta evlenme teklifi etti ailem istmedi iş yüzünden ben kamuda çlışıyorum o özel sektörde yaşlarımız ben 29-30 ben iki yüksekokul bitirdim bir lisans o lise mezunu ailem bunlardan dolayı istmedi sordular soruşturdular iyi dedi etraf ailemde ben istiyorum diye tamam dediler nişan kıyafeti almaya kayınvalidem ile gittik ben önceden bi iki yere bakup begenmiştim onlarıda götürdüm benim begendigimi begenmediler sonra ben kabarık bişiye tamam dedim eve geldik annem çok kabarık oldugunu hem söz hem nişan bi arada olacak odlugu için uygun degil dedi nişanlımı arayıp söyledim bana annemlere karsı zaten saygıszılık yaptın onları gezdirdin şimdide vazgemekmi istiyorsun ya o olacak yada tesettür giyeceksin dedi bende dedim ben açıgım .istemiyorsan kalır bu iş dedi benim aglamlar dinir krzileri falan korktum aileler araya girdi falan benim begendigim d,ger elbise oldu kısa kol ve v yakaydı dedi yakası kapanacak kolları uzayacak dedi artık sorun yaratmamak için tamam dedim yaptırdım güzel oldu ama ilk halinden bambaska bir elbise oldu .kıyafet yüzünden beni cezalandırdı ve fotograf çekimine götürmedi .kendimi teselli ettim tlfla çekildi çıktı yaparım dedim. 27 gün önce nişanı yaptık güzel eglenceli oldu ama hepsi o kadar bir hafta sonra anneler günüydü ben hediye aldım kayınvalideme gittim ama o benim annemi aramadı bile annemin çok zoruna gitti benimde gitti söyledim ama yoğundum çalışıyordum dedi agladım ama elime gecen hiç bişi olmadı neredeyse bi aydır nişanlıyız ve kavgalıyız mesajlaşmıyoruz konusmuyoruz ve bir gün bile dısarı çıkmadık pazar günü aradım dısarı çıkalım dedim iftardan sonra mırın kırın yaptı yok dedi ben ısrar edince üç ay sonra evlenecegiz birbirmizi hep görecegiz dedi ben ısrar edince param yok dedi ben dedim benim var dedim orda kıyamet koptu napayım senin varsa falan filan .mesele para degil öyle olsa her gün sigaraya 11 tl vermez dısarıya çıkmak illa yemge cafeye gitmek degil. parkada gidebilrsin beraber yürüyüşte yapabilirsin ama benimle buluşmak istemiyor eskidende ben sevmezdi ama haftada iki üç çıkar sinemya cafeye gider beraber zaman geçirirdik ama nişanlandıktan sonra bir kere bile çıkmadık ve çok zoruma gidiyor etraftan soruyorlar nişanlılık nasıl gidiyor rahat rahat gezip tozuyorsunudr diye çok yogun çalısıyor falan deyip geçiştiryorum her gün ama her gün aglıyorum artık kendime engel olamıyorum yolda işte göz yaşlarıma hakim olamıyorum çünkü nefsime agır geliyor .beni dısarı çıkarsa bi çiçek yollasa yollamayı bıraktım parktan koparık getirse dünyalar benim olacak görüyorum duyuyorum nişanlıyken geziyorlar tozuyorlar nişanlıları çeyizlerine hediyeler alıyorlar. ama benimkinde hiç bişi yok .beni kölesi gibi görüyor gel dediginde geldigi git dediğinde gittiği sürekli kavga çıkarır ve bana kavgacı der ben hiç bişi söyleyemem korkumdan tartısmam bile hakretler eder defol git der rahat der huzur ver der ..yaz geldi kısa kol giyemiyorum korkumdan bu dönem okulum sondu bırakmadı okula gideyim gidersem kavga dövüş tripler .eskiden aksam oldumu evde durmazdım yani bununla tasımadan önce sürekli ark dısarda kardeşlerimle tatile giderdim.şimdi kardeşlerimle gidemiyorum arkadaşlarımla çıkamıyorum.üç beş yakın kız ark var korkumdan onlarla buluşacagım diyemiyorum onlarda evliler çoçukları var ama rahat rahat otrup kahvelerini içebiliyorlar kendiside bunu biliyor sen asla öyle olamazsın bensiz bi yere gideemzsin diyor.arabyla tek basıma dısarı çıkamıyorum basıma bir iş gelirmiş...benim tek derdim gezmek arkadaşlarım ve kıyafetimmiş hem bunu söylüyor ama yemin ederimki öyle degil artıkm kaldıramıyorum keşke sözden önce kıyafet yüzünden çıkan kavgada bitip gitseymiş bu kadar yıpranmaz bu kadar aglamazdım.nişanı atmak istiyorum ama cevreden tepkilerden korkuyorum duyuldu artık agustosta düğün var herekse söylendi seviyorum da ama böyle nasıl oalcak bilmiyorum anneme söyledim benimle ilgilenmediği için ayrılmak istedigimi annem bosver dedi yanında dursun koca mı koca dedi. yarın bize iftara gelecekler ailem çagırdı herkesin içinde söyleyip kurtulmak istiyorum .kendimi ezik içine sindirilmiş hor görülen kişiliginden ödün vermiş kişiliksiz olarak görüyorum mutsuzummmmm
Hepsini okuma gereği duymadim ,çünkü okumuş, yüksek lisans yapmış eğitimli bir kadın ,erkek müsveddesi soytarinin sitres topu olmuş!! Ya ben anlamıyorum, neden kendinize bunu yapiyosunuz neden ?? Neden ailenizi takmayan sizi tasma takmış fino gibi otur kızım kalk kızım yönetmesine izin veriyorsunuz ?? Çoluk çocuk sahibi ilkokul mezunu 30 yaşındaki tanidigim evlere temizliğe gidiyor geçiniyor, basti tekmeyi kocasına. Siz eğitim almış güzel bir meslek sahibi olan özgür ayakları üzerine basan bir kadınsınız neden o yaratik hala nişanlım sıfatını alıyor?? Şu kadarını söylüyorum, nişanlılık döneminde yaşananlar, evlilik hayatına geçişin teminatı oluyor, değişmez aynı ayarda devam eder !! Hiç bisey düzelmeyecek, daha kötüsü olacak koşarak kaç, size saygı duymayan bir adam var siz kendinize saygı duyun ..

Kesinlikle ayrilmalisin son sayfalrdaki yorumlara gore evlenmissin ve ayrilacaksin bu adam psikopat pisliğin teki verdiğin değerin %10 birini bile haketmiyor. Çocuğun olunca sen bas tekmeyi psikolojik destek al. Bu adamdan nafaka da al. Kendi hayatını kendin kurtarabilirsin bu kadar korkma...

Kendine gel, karnındakine yazık.
Annem öyleydi gençken ama onun 4 çocuğu vardı işi gücü yoktu. Bir de onlar evliliklerinin 10 yılını cennet gibi geçirmişler. Bu yüzden ayrılmadı.
Hala kızarım dayak yiyip oturdun diye şimdi dovemez, kapıyı direkt ben gösteriyorum babama...
Senin çocuğun da benim gibi düşünecek şimdi kocanın sana saygısı yok ya çocuğunun da olmayacak. Rol model çünkü babası olacak.
Zaten psikolojik yardım alsan sen de göreceksin sindirilmişsin ve psikolojik siddetin en kötüsünü yaşamışsın.
Bu sefer vazgeçme kendinden...

X