Nişanlım düğün ertelensin diyor ben istemiyorum 😔

Konu sahibinin nişanlısının yorumlamaktan diğer konuya gelememişim.
Doğuya gidince ne oluyor bir söyler misiniz?
Meslektaşlarımdaki bu anlayışı hiç sevmiyorum.
Atanana kadar kadrolu öğretmenlere her türlü mecrada demediklerini bırakmıyorlar.
Atandıktan sonra nasıl hemen doğudan geri dönerim?
21 yaşındaydım memleketin en doğusuna gönderildiğimde
Batıya tayinim ben istemeden norm fazlası olduğum için gerçekleşti.

Bi kadın olarak bekleyen değil de beklenen olman lazım...Erteleyelim mi dedi ve bisürü bahane mi ileri sürüyor, tamam...Neden ikna etmeye çalışacaksın sonuçta onun fikri bu ve değişmeyecek, ikna çabaların karşısında duyduğun sözlerle üzülürsün...

Erteleyelim mi diyor hemen tamam o zaman kısmet diyeceksin ve hayatına devam edeceksin...1 yıldan bahsediyorsun, bu 1 yılda da nerden malum hayatının insanı ile tanışmayacağın?

Bak bazen hayat bize sinyaller gönderir, önemli olan bu sinyalleri farketmektir..ama sen yok ben illa şimdi evlenicem diye inat edip hayırsız bi işe girişmediğini nerden biliyorsun?

Seven ve isteyen erkek sabırsızdır, hemen olsun der kendisi çabalar senden çok...Çok istiyor olabilirsin onun yanına gitmeyi ve evlenmeyi ama lütfen bir dur ve olayları biraz akışına bırak...Kabul et erteleme isteğini ve hayatın önüne çıkardıklarına güven

Yalnız bu konunuzla yeni konunuzu bagdastirinca ortaya şöyle bir şey çıkıyor. Sanki herkes bu sene nikah/kına olmasın diye anlaşmış karar vermiş ve bir siz ısrar ediyor gibisiniz.

Bence kendinizi bu kadar yormayın. Biraz daha akışına bırakın

Ne zamandır birliktesiniz ilişkiniz için ne kadar emek harcanmış bilmem ama bu adamla bir ömür geçmez ben söyleyeyim.

Ya ben bir şey soracağım.
Tamam kızın nişanlısının konueşma tarzı hoş değil buna sonuna kadar katılıyorum.
Ama herkes Paris 'te mi yaşıyor Allah aşkına
Kurtulun şu kırmızı kurdeleden felan. Evet bencede gereksiz ve saçma ama herkesin bir ailesi var. Herkesin benimsediği değerler var. O kadar kolay mı her şey. Bir de her şeye ben olsam kesin ayrılırım diyenler. Gerçekten ayrılabilirler mi acaba hemen ? İnsanların hayalleri var, beklentileri var vs. konuyla alakasız belki ama biraz daha mı gerçekçi yorumlar yapılsa ?
6 sene önce kuşak bağlamadan evlendim. Pariste de değil iç anadoluda oldu

off ki ne off.. böyle tiplerle muhattap olmayı geç evlenmeyi isteyen insanlar da mı şimdi buraya sorduğumuz sorulara yorum yazıyor:KK43:( biri de paris falan demiş gülsem mi ağlasam mı..cilalı taş devrinden çıkmak paris olmuş

Ne diyeceğimi bilemiyorum

Madem bakire olmadan kırmızı kuşak bağlamanız zoruna gidecekti o zaman tutsun bi yerini.
Terbiyesiz adam.

Bunlar da eğitim veriyor. Ve ben atanamamiş şekilde bunları seyrediyorum.

Vah vah.

Siz de kendinize dedirtmeyin böyle şeyler.

Hevesi varsa o kendine bağlasın.
Bunu öğretmen olmasıyla bağdaştırmak çok saçma. Kendi ideolojisini çocuklara aşılamıyorsa ve işini iyi yapıyorsa neden öğretmenliği haketmiyor olsun. O kişi atandığı için mi siz atanamadınız ?

Bence peşinden çok koşupta kendinizi yormayın hayatta neler olacağını hiç bilemeyiz akışına bırakın zaten zor günlerdeyiz

Şu forumda ki genç kızlar kocanın hayat arkadaşı olamıyorsa matah birşey olmadığını, evlenmenin bir genç kız için başarı ve statü olmadığını, ne olursa olsun kocam olsun zihhniyetinin hayatını yakmaktan başka birşeye yaramadığını ne zaman anlayacaklar çok merak ediyorum. Konu sahibi sizin sorununuz sadece düğün mü sizce. Adam açık açık sen doğuya tek git ben rahatımı bozamam demesini dert etmeye başlayın düğüne kadar bence. Bir adam eşini ya da nişanlısını imkanı varken sırf rahatı bozulmasın diye doğuya tek gönderiyorsa sen onla nasıl bir evlilik hayal ediyorsun merak ettim. Evlilik iyi günde kötü günde bir olup birbirine destek olmakken daha yolun başında sizi ortada bırakan ve tek başına doğu görevini yap gel diyen adamla evlenmek için adamı ikna etmeye uğraşacak kadar acizmisiniz. Bence oturun düşünün bu adam sizi ne kadar önemsiyor ve seviyor diye.
Mukkemel yorum

hayret ettim doğrusu sizinki sanırım sadece mantık evliliği öğretmen olmasaydınız sanırım siiznle evlenmezdi ama siz aşıksınız galiba ama öğretmen olup bu kadar saf olmanıza da hayret ettim.

X