Nişanlımın ailesi destek çıkmıyor.

Saree46

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
13
-4
23
Nişanlımla 4 yıldır birlikteyiz 5 ay önce nişanlandık. Ama nişanlımın ailesi hiç destek çıkmıyor. Nişanı takılan altınları bütün her şeyi nişanlım yaptı. Bana ve alime karşı çok iyiler ama hiç ilgi göstermiyorlar kensi çeplerinden hiç hediye almıyorlar kendi ailemde vöyle olmadığı içim tıhafıma gidiyor çok arkadaşım var nişanlı bakıyorum kayınvalidesi her gelmesine bir şey almış ama benimkinde yok ailenin bu zor durumda taşın aştine elini sokması gerektiğini düşünüyorum ne yapabilrim.

Ne guzel nisanliniz kendi yapabiliyormuş, siz de destek olun birlikte yapin ben olsam mutlu olurdum bu durumdan.
Niye başkasina biseyler aldirmak bu kadar iyi geliyor size.

Kvdeden hiçbisey gormedim dugunde taktigi hediyelik 1 tane bilezik disinda. 6 yillik evliyim ve iyi ki bisey istememişim.
Yapacak olan gönlüne sinerek yapsin. Yapmiyorsa oturup niye almadi etmedi diye dert edinmek istemek filan niye yani

Nişanlımla 4 yıldır birlikteyiz 5 ay önce nişanlandık. Ama nişanlımın ailesi hiç destek çıkmıyor. Nişanı takılan altınları bütün her şeyi nişanlım yaptı. Bana ve alime karşı çok iyiler ama hiç ilgi göstermiyorlar kensi çeplerinden hiç hediye almıyorlar kendi ailemde vöyle olmadığı içim tıhafıma gidiyor çok arkadaşım var nişanlı bakıyorum kayınvalidesi her gelmesine bir şey almış ama benimkinde yok ailenin bu zor durumda taşın aştine elini sokması gerektiğini düşünüyorum ne yapabilrim.
Herkes sıze bıseyler almak zorunda degıl

Ben düşünülenin aksine, evlenen çocuklara ailenin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum imkanları doğrultusunda. Kız olsun erkek olsun yeni bir yuva kurulurken tek başına altından kalkmak oldukça zor, imkanı yoktur yapamaz o ayrı ama kenarında birikimi olup çocuguna evliliği için destek vermeyeni doğru bulmuyorum.

Yapmak zorunda değiller evlenen sizsiniz sizin takıcağınız altını oturcağınız eşyayı niye alsınlar. Normalı zaten nişanlınızın yaptığı şeklindedir. Ona buna özenceğinize birikim yapıp öyle evlenme kararı alsaydınız. Illa ki yardımları dokunmuştur. Aileler elinde varsa gönlünden koparsa yapar yapmıyorsa ya durumları yoktur ya da yaşlılıklarını borç ödeyerek geçirmek istemiyorlardır

baştan nasılsa öyle gider. Benimkilerin zenginliğini evlendikten sonra öğrendim. ailecek abi işsiz, babaları vefat etmiş, kayınvalide emekli maaşıyla yaşıyor dedik. Cidden paraları yok sandık, üstümüze düşeni yaptık, bekarlık eşyalarımı kurulu düzenimi taşıdım, ama öyle böyle zengin değillermiş, inanamadım ama tapuları gördüm. Neyse, hala da masraflı işlere girişmezler, mesela 2 yıl önce 10 bin lira harcayıp doğal gaz bağlattık, kayınvalide ev onun olduğu için üstüne aldığı 450 lira kayıt parasını elli kere söyledi. Gerçekten de onca mala mülke rağmen emekli maaşıyla yaşıyor.

iyi ki de öyle, aman bu mesafede kalsınlar, onlardan gelecek bir kuruşu bile istemedim istemiyorum, üstelik kavga falan da olmadı. Şimdi baya pahalı bir ev almayı planlıyoruz ve şimdilik paramız yetmiyor, eşim miras haklarından bahsediyor, annemden isteyeceğim diyor, ben onu da istemiyorum. Eli sıkı insanlardan uzak durmak lazım, paraları kıymetlidir, bana yaramaz. Öyle bir seviyedeyim ki "ekmek ve suyla da karın doyar" diyorum. Oğluma oyuncak falan alıyorlar işte.

Beklentilerinizi sıfırlarsanız rahat edersiniz, düşünmemeye çalışın, bırakın yardım etmesinler, hatta hiçbirşey yapmasınlar, eliniz güçlenir. Kimseye eyvallahınız olmaz.

Benim eski aptal nişanlımın aptal ailesi aynı böyleydi tıpatıp. Ben de çok rahatsız olurdum . Hiçbir şeye ellerini sürmezlerdi. Çocuklarının destekçisi olmadılar sahip çıkmadılar. Nişan atarken bile umurlarında olmadı gerizekalıların

Kimse kimseye hediye almak zorunda değil beklentiye girmeniz bile saçma 🤷

X