Nişanlımın ailesinden her geçen gün daha da soğuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz ne diyorsunuz ya. Benim ailemin kim olduğunu ne olduğunu bilmeden ne kadar saçma sapan konuşuyorsunuz siz. Kendi ailemin maddi durumu daha iyi ben niye onların şatafatına bilmem nesine kapılayım ki? Onlarda değil ailemden gördüm çok şükür. Haddinizi bilin artık
Ağzinizi toplayın .....Haddini bilmesi gereken ben değilim, bunu bana değil muhatabına söyleyin ama bosverin, lux düğün suya düşer Allah muhafaza

Son düzenleme:
Kesin , gariban! kuyumcu esnaf babası almıştır :-)zaten kuyumcular eslerinin bağlantılarını asla kullanmamalariyla tanınırlar bilmiyo musun? :rolleyes:

Ya ailecek alışmışlar milleti tokatlamaya bence. Baksana kıza da bozdurulmaya gelen kolyeyi kakalamışlar. Gemiyi böyle yürütmek iliklerine işlemiş ama konu sahibesinin göremediği nişanlısı bu normalle büyümüş.
Hayal kırıklığı olacak bu evlilik kendisi için.

Ya ailecek alışmışlar milleti tokatlamaya bence. Baksana kıza da bozdurulmaya gelen kolyeyi kakalamışlar. Gemiyi böyle yürütmek iliklerine işlemiş ama konu sahibesinin göremediği nişanlısı bu normalle büyümüş.
Hayal kırıklığı olacak bu evlilik kendisi için.
Umarım hayal kırıklığından ötesi olur

Bazı kurumların işleri maalesef hükümet tarafından insanlara bağlı olduğu için o kişilere gidip “siz bize indirim yaparsanız biz de sizin işinizi görürüz” dedi mesela arada bazı isimleri kullanarak. Siz bize güzellik yapmıyorsanız biz de sizin işinizi yapmıyoruz anlamına geliyor yani bu. Tek başına bu bile soğumam için bir sebep olabilir.
Bu arsızlıktaki ve şerefsizlikteki insanlardan hassasiyet filan beklemeyin gerçekten

konunun ilk başına gelirsek kayınpederde aşırı saçma bir istek görmedim, ben bile bazen düğün sahibini aile isminden tanıyorum açıkçası. çok abes değil. konunun sonuna gelirsek dümdüz memur olan bir insanın memurluğunu kullanıp düğün salonunu bile tehdit edebildiği, makam aracıyla tatile gidebildiği ortada. böylelikle sadece kendilerini düşünen ailenin de herhangi bir konuda hassasiyet hissedeceğini düşünmüyorum

Yahu kız diyor ki babamın adının o davetiyede olması beni ve ailemi üzecek mutsuz edecek. Bunun üzerine hala yok çok büyütüyorsun yok gururla yazdırmalıydın yok ben yazdırdım falan konudaki erkek ailesinden farkınız yok. Empati yoksunluğu bunun adı. Duygularını samimiyetle dile getirmiş bir insana öyle hissetmemelisin böyle hissetmelisin demek tamamen zorbalık.

Ayrıca iki yetişkin insan evleniyor, düğün davetiyesine sünnet çocuğu gibi ana baba adı yazılmasını asla anlamayacağım. Bizim ülkedeki evlenen çiftlerin asla aile ve yetişkin olarak görülmediğinin kanıtı resmen.
bana kalırsa da davetiyede ana baba adı yazması komple saçmalık, ilk mesajımda da dediğim gibi kimin düğününe geldiklerini biliyorlardır herhalde insanlar. ama nisanlisinin ailesi icin onemli demek ki. Tipki konu sahibinin hassasiyeti gibi onlarin da hassasiyeti var pek cok aile gibi. E davetiyelerin yari yariya basilmasi da gayet makul bir istek. Konu sahibi buna niye karsi cikiyor ki? Uzlasmaci bir tavir icinde degil.

Not: son sayfalari yeni gordum olayli bir aileymis :KK70: gene de yorumumu silmeyecegim, sadece davetiye mevzusu uzerine boyle dusunuyorum. Ama ben konu sahibinin yerinde olsam boyle bir aileye gelin gitmeden once elli kez dusunurum. Kaldi ki diger olaylarin yaninda davetiye devede kulakmis.

Siz bira abartmissiniz sanki
Daha.once tartistiginiz bir konu var.mi.bilmiyorum.ama cokta.buyitulecek.birsey.yok.aslinda.kp de vefat ettigi icin merhum.diye yazdirmistik...adamda tek oglunun davetiyesinde adini.gormek.ister.diye.dusunuyorum acikcasi...yada.onlardan.boyle talep gelseydi ne.derdiniz acaba?

bana kalırsa da davetiyede ana baba adı yazması komple saçmalık, ilk mesajımda da dediğim gibi kimin düğününe geldiklerini biliyorlardır herhalde insanlar. ama nisanlisinin ailesi icin onemli demek ki. Tipki konu sahibinin hassasiyeti gibi onlarin da hassasiyeti var pek cok aile gibi. E davetiyelerin yari yariya basilmasi da gayet makul bir istek. Konu sahibi buna niye karsi cikiyor ki? Uzlasmaci bir tavir icinde degil.

Not: son sayfalari yeni gordum olayli bir aileymis :KK70: gene de yorumumu silmeyecegim, sadece davetiye mevzusu uzerine boyle dusunuyorum. Ama ben konu sahibinin yerinde olsam boyle bir aileye gelin gitmeden once elli kez dusunurum. Kaldi ki diger olaylarin yaninda davetiye devede kulakmis.
Aileyi es geçerek normal bir aileymiş gibi yorum yapsam dahi;

gelinin ölmüş babasıyla ilgili hassasiyeti>damadın ailesiyle gelin arasında kalması>babanın ego hassasiyeti.

Konu sahibinin isteği hepsininkini döver.

yorumları 9 sayfa okuyabildim,ben haklı haksız konusuna girmeyeceğim. bu konuda beni etkileyen tek şeyden bahsedip usulca gideceğim sadece...

bilmiyorum illa benim gibi olmaya gerek var mı ama,ben babasına adeta aşık bir çocuktum hep,hani kimi çocuk anneci kimisi babacı olur ya, ben hep babacı olan gruptaydım. hala da babacıyım yani,benim için çok ama çok ayrı birisi babam...herkes babasını annesini elbette çok sever,ama bir tarafa daha düşkün olan, o tarafla hep ayrı bir bağı olan insanlar, o kişileri kaybettiklerinde acısı kat be kat ezici oluyor bence...

Allaha şükür babam hayatta, Allah uzun ömürler versin hepimizin anne ve babasına,babasını annesini kaybedenlere de Allah'tan sabır ve ölmüşlerine de rahmet diliyorum.. ancak babamı kaybetme düşüncesi bile benim boğazımın kasılmasına,gözlerimin dolmasına ve vücudumun ürpermesine neden oluyor...

bunu neden yazdım, bazı yorumlarda kaç sene olmuş hala aynı acıyı hissetmeniz sağlıklı değil gibi bir şeyler denilmiş...

ama zannediyorum ki başıma geldiğinde,kaç sene geçerse geçsin,acısı hep aynı tazelikte kalacak kalbimde :KK43:

bilmiyorum,bu konuda çok duygusalım galiba...

ne diyorsunuz siz ya? siz simdi nisanlinizin cebinden yediginiz paranin milletin vergisi olmadigina emin misiniz?

veya bu insanlar oyle makam soforlerini falan kullanip oradan oraya gidiyorlar, siz bir gun bile onlarin makam aracina binmediniz mi? kayinvalide milleti hukumet binasindaki isiyle tehdit ederken “hop ne yapiyorsun ya” demediniz mi? hadi ona diyemediyseniz nisanliniza da mi demediniz?

siz su an burada resmen kayinvalide ve kayinpederinizin yolsuzluk yaptigini soyluyorsunuz. ben kendi adima elimden geleni yapacagim acikcasi. musluklariniz biraz kapanir belki ama umrumda degil inanin.
S sassyassyy Agzina diline sağlık. 🤗Kullanıcı niye pasif anlaşıldı🤣

Püğğğ konu sahibini korkudan kaçırtmışsınız. Haklı haksız giremeyeceğim zira sondaki yazılanlar beni dehşete düşürdü. Olurda dışardan okuyorsanız diye yazacağım. Pardonda yok şunu şöyle dediler şu bu demeyi biliyorsunuz ya sizde az değilsiniz? Niye biliyor musunuz? Kayınpederin doğum gününde verdiği takıyı gayet almışsınız. Takıları kabul ederken düğünü haram işlerle yaparken hiç aklınıza yolsuzluk ile yapıldığı gelmemiş ne hikmetse:işsiz: Birde anlamadığım düz memur bir kadın nasıl bunları yapabiliyor? Tatil tatil makam aracı ile geziyor? Bunu hangi arkadaş göze alıp tatile yollar? Madem yapabiliyorlar her şeyi nasıl oğullarının arabasını satıp eşyaları almak istiyorlar ? Durumu bağlantıları var her şeyi bedavaya getiriyorlar madem arabayı satmalarına gerek yokmuş

Bende nisanliyken kaybettim annemi dugun davetiyesine hic hüzunlenmeden yazdim adini en buyuk muradi benim evlenmemdi yanina merhum bile yazdirmadim o hala benim icin yasiyo anilariyla sözleriyle dersleriyle siz icinizde öldurmediginiz surece ölmez evet insan bazen alinganlik yapabiliyor bu konularda ama buyutmeyin herkesin bi muradi var bu hayatta sizde kendi aciniz yuzunden baskasini mahrum birakiyosunuz nisanliniz bukadar cabalarken sizin icin bence onuda arada birakip sogukluk sokmayin bence
Arkadaslar yazmislar o yuzden ben baska bir sey yazmak isterim
siz babanizin ölümünü hala kabullenememissiniz
17 sene cok uzun ama siz hala o anlari hatirliyor ve üzülüyorsunuz
Yas süreci yasamadiniz mi da hala icinizde ilk günkü gibi taze acınız? Bence bir uzmandan destek almaniz lazim
Diger acidan da davetiyede baba ismi paranteze merhum denilerek yazılıyor siz neden yazdirmamakta israr ettiniz anlamadim ben de babami gecen sene kaybettim ama davetiyede ya da baska bir yerde babamin adini yazması beni izliyor aksine ben özellikle yazdirirdim davetiyeme
hanımlar evet güzel söylüyorsunuz ama, kişilerden bağımsız olarak şunu söylemek istiyorum sadece. ''ben de yaşadım ama böyle davrandım,bana göre anormal sizin yaptığınız vb'' demek de yanlış bence.. sonuçta 10 parmağın 10 u da birbirinden farklıyken, insanların da aynı olmasını bekleyemeyiz. herkesin doğruları ve iç dünyası farklıdır... herkes acısını farklı yaşar.. bundan dolayı ben insanın kendi yaptıklarını doğru olan olarak baz alıp başkasına yanlış demesini doğru bulmuyorum sadece...
ne diyorsunuz siz ya? siz simdi nisanlinizin cebinden yediginiz paranin milletin vergisi olmadigina emin misiniz?

veya bu insanlar oyle makam soforlerini falan kullanip oradan oraya gidiyorlar, siz bir gun bile onlarin makam aracina binmediniz mi? kayinvalide milleti hukumet binasindaki isiyle tehdit ederken “hop ne yapiyorsun ya” demediniz mi? hadi ona diyemediyseniz nisanliniza da mi demediniz?

siz su an burada resmen kayinvalide ve kayinpederinizin yolsuzluk yaptigini soyluyorsunuz. ben kendi adima elimden geleni yapacagim acikcasi. musluklariniz biraz kapanir belki ama umrumda degil inanin.
yok artık bşimdi bitirdim tüm sayfaları. davetiyeden daha mühim konular varmış. iğrenç bir zihniyet ve aile, mevkisini kötüye kullanmaktan bahsediyoruz burada... sana güveniyorum sassy,günü kurtar lütfen ♥️

hanımlar evet güzel söylüyorsunuz ama, kişilerden bağımsız olarak şunu söylemek istiyorum sadece. ''ben de yaşadım ama böyle davrandım,bana göre anormal sizin yaptığınız vb'' demek de yanlış bence.. sonuçta 10 parmağın 10 u da birbirinden farklıyken, insanların da aynı olmasını bekleyemeyiz. herkesin doğruları ve iç dünyası farklıdır... herkes acısını farklı yaşar.. bundan dolayı ben insanın kendi yaptıklarını doğru olan olarak baz alıp başkasına yanlış demesini doğru bulmuyorum sadece...

yok artık bşimdi bitirdim tüm sayfaları. davetiyeden daha mühim konular varmış. iğrenç bir zihniyet ve aile, mevkisini kötüye kullanmaktan bahsediyoruz burada... sana güveniyorum sassy,günü kurtar lütfen ♥️
Ay hissediyorum birinin dötü üç buçuk atıyor. Yok yok bu bum bum vampirin gulu gullllluuuuu

Merhaba herkese,

2 yıldır nişanlıyım, 3 hafta sonra düğünüm var. Bu hafta davetiye bastırmaya gittik nişanlımla. Davetiye örneklerinin bir kısmında anne-babaların isim ve soyisimleri, bir kısmında da sadece soyisimleri (x ve y aileleri) şeklinde yazıyordu. Benim babam ben 8 yaşındayken vefat etti, onun ismini davetiyeye yazmak ailemdeki herkes için ve benim için çok hüzünlü bir durum olacaktı o yüzden nişanlımla hiç aramızda konusu dahi geçmedi. “X ve Y aileleri” şeklinde yazsın dedik.

Akşamına nişanlım eve gitmiş ve bu ailesi tarafından sorun haline getirilmiş. Babası illa “benim bir tane oğlum var onun davetiyesinde düğün sahibi olarak benim adım soyadım yazmak zorunda, düğüne gelen herkes benim ismimi orda görüp düğün sahibi olduğumu bilmeli. İsim soyisimler şeklinde yazsın” demiş. Nişanlım bunu bana söyledi, kesinlikle böyle bir şey istemediğimi söyledim. Babamın vefatının üstünden 17 yıl geçti evet alıştık ama acımız dinmedi. Ne zaman adı geçse gözlerimiz doluyor, babaannem hatırladığı anda hüngür hüngür ağlıyor ilk günkü gibi. Biz babam aramızda olamayacağı için bu kadar üzülürken nasıl sırf isim egosu uğruna bunu yüzümüze vururlar anlayamıyorum. Telefonda bunları söyledim nişanlım tekrar konuşmuş babasıyla, yarım saat sonra beni aradı “tamam davetiyelerin yarısında aileleri yazsın, bizim tarafa vereceklerimizde de isim soyisimler olarak yazsın diyor babam” dedi. Ben de en son sinirlenip “ne halt yiyorsanız yiyin, davetiyeler kesmez hatta gazetelere billboardlara da yazdırın babanın ismini” diyip kapattım telefonu. Sürekli mesaj atıyor, özür dilerim sana da böyle hissettirmek istemezdim ama arada kalıyorum diyordu hiçbirine cevap vermedim. En son 1 saat sonra tekrar aradı “tamam konuştum bütün davetiyelerde sadece aileleri şeklinde yazacak” dedi.

Ben anlamıyorum bu kadar küçük bir şey nasıl saatler süren bir mesele haline getirilebilir. Ben birini bilmeden kırsam ve üzüldüğünü görsem kendim daha çok üzülürüm nasıl böyle bir düşüncesizlik yaptım diye. Onların umrunda değil günlerdir bana hissettirdikleri. “Benim bir tane oğlum var” diyor da benim de bir tane babam vardı ne ilkokul ne ortaokul ne lise ne üniversite, hiçbir mezuniyetimi göremedi mesela. “Ben oğlumun her özel gününde yanındaydım” diye şükretmek yerine bana bunları hatırlatıp üzüyorlar hiç çekinmeden. 22 Nisan akşamı kalp krizi geçirip 23 Nisan sabahında vefat etti babam. Tam yarım saat öncesinde yemeğimizi yerken ben ertesi gün yapacağımız bayram müsameresini anlatıyordum, güle oynaya konuşurken aniden kaybettim babamı. Ertesi gün herkes babaannemin evinde toplanmış ağlıyordu, benim öldüğünden haberim bile yoktu söyleyememişlerdi bana. Diğer odada bir an önce iyileşsin hastaneden çıksın diye kendi kendime dua ediyordum çocuk aklımla. Gece dua ederken uyuyakaldım, ertesi sabah çok travmatik bir şekilde öğrendim öldüğünü ama hep güçlü kalmaya çalıştım. Annemin yanında bile ağlamadım şimdiye kadar, onlardan daha dik durmaya çalıştım hep ama şu an kendime engel olamıyorum. Pazartesi gününden beri durup durup sürekli ağlıyorum. O gün yanımda olamayacağının üzüntüsünü hep bilinç altıma atmıştım, hiç aktif olarak üstüne düşünmemiştim bir anda su yüzüne çıktı. Bu olayda gerçekler o kadar suratıma çarpıldı ki hala kendime gelemiyorum. Buna vesile oldukları için tiksiniyorum ailesinden. Geçmişte yaşananlara sünger çekmiştim tam sevmeye başlıyordum ki buz gibi soğudum birden. 5 gün sonra annesinin doğum günü, o akşam onlarla bir araya gelmem gerekecek, yüzlerini görmeye nasıl katlancam bilmiyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama hiç iyi hissetmiyorum, içimi dökmeye ihtiyacım vardı sadece. Okuyan herkese teşekkür ederim 🙏🏻
Bende kaybedeli 12 sene oldu aynı şekilde aniden.. 16 yaşındaydım. Bende 2 yıllık evliyim eşim cok cok iyi biri ama ailesi tarafından benden defalarca kez baba yokluğunu hissettim (hissettirildim) tek konu bu değildir eminim eksik hissettirdikleri baban konusunda yazdığın cümlelere göre ama yazanlarınkine şöyle bi göz attımda sinirlenme insanlar bu hassasiyeti yaşamadan anlayamaz sen Allaha baban için dua et ve bil ki her baba yokluğunu hissettiğinde daha cok ecrini alırsın bu yaşadığın kaybın.. Rabbim cennetinde kavuştursun hayırla güzellikle..

Açıkçası konu sahibinin yorumlarını okudukça ve zihniyetini kavradikca 17 yıl önce ölmüş ve öldüğünü kimseye söylemediği babasının adının davetiyede yazmasına bu kadar kesin ve şiddetle (eş ailesinin dagitacagi kısımda bile) karşı çıkması ve bahanesi de ( babaannem üzülür, sevenleri üzülür vs. ) hiç gerçekçi gelmemeye başladı. Sanki babası hakkında hiç sorulmasını istemediği sorular var gibi, sanki utanır gibi, eş ailesinden saklar gibi...yoksa eş ailesinin yolsuzluklarını hirsizliklarini görgüsüzlüklerini yalancılıklarini bile anlayışla karşılarken farklı davetiye bastırması teklifine niye bağırarak tepki göstersin ki?Keşke geri gelse de yanitlasa.

Son düzenleme:
Hayır ben kendi hassasiyeti yüzünden nişanlısının hassasiyetini görmezden gelen bir eş görüyorum .Sizi iknaya çalışmak gibi bir çabam da yok katiyen çünkü belli ki ne denirse densin sorgulamadan ve gerekirse kişisellieştirerek tek taraflı bakmaya devam edeceksiniz

Nişanlısının bir hassasiyeti yok ki bu konuda. Davetiyeye ne yazıldığı adamın umurunda bile değil. Onun bunun aklıyla fikir sunup durmuş sadece. Bu konuda kişisel fikri yok yani. Dolayısıyla konu sahibini bağlayacak bir hassasiyet yok kendi hassasiyeti dışında.

Olayı neden kişiselleştirdiğimi düşündünüz onu da anlamadım açıkçası.
Ezelden beri eş ailesi düşmanlığı olan, her konuyu bu düşmanlığa bağlayan biri de değilim.
Yeni evliyim ve eşimin ailesiyle tek bir sorun yaşamadım ne 100 yıllık ilişkimiz boyunca ne nişan sürecinde ne de sonrasında.
Çünkü ne benim ailem ne eşimin ailesi kendilerine sorulmadığı sürece fikir beyan etmediler hiçbir konuda. Biz de neyi, nasıl istersek öyle yaptık.
Çocuğunu "gerçekten" önemseyen insanlar böyle yaparlar çünkü.
Başka türlüsü bana garip ve itici geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X