Nişanlımın annesi ve ev yerleştirmem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
soruldu mu bilmiyorum da
kaynananın evinde "kendinize ait" hissede hissede oturcaksınız ama bi güzel..kira mira vermeden...o nasıl oluyor?
Kendileri oturmamız için ısrar etti, bizim evimiz varken başka yer olmaz dediler. Kabul etmedim işime uzak diye bahane ettim ama ısrarcı oldular ben de zorlanırsam çıkarım dedim. Yaşamadan anlayamayacağız kendime ait hissedemezsem ait hissettiğim yere gideceğim.

Sizin kayınvalideniz öyle oldu diye benimki öyle olacak diye bir şey yok. Bizim evimiz varken kirada oturmanız içimize sinmez dediler. Oturmamız için ısrarcı oldular kaldı ki benim işime de uzak olacak ama denemek istedim. Bedava diye değil beğenmiyor bizim evimizi diye düşünmesinler diye. Ama ben evimde yokken de evime girilip çıkılsın istemiyorum bu da huzursuz ediyor. Ben taşındıktan sonra sıkıntı yok. Şimdi girme de derim evime girmez ama çok kırılır kırmak istemediğim için uygun bir yöntem arıyorum. İstediğim dakika çıkıp ayrı eve geçecek ekonomik özgürlüğe tek başına dahi sahibim.
Kayınbabamın da evi vardı, ben beğenmedim oturmadım. Ev çok yeni değilse ve siz bunu beğenmeseniz ne olacak, nesi ayıp bunun? Öyle düşünmelerinin ne sakıncası var? Dümdüz bedava diye kabul etmişsiniz işte, bu pahalılıkta gayet de makul bir gerekçe. Daha eviniz bile değil, sadece satın aldığınız ve hiçbir yaşanmışlığınızın olmadığı nesneleri doldurmuşlar içine. Gereksiz anlamlar yüklemeyin, altı üstü tencere, tabak, koltuk. Hangi kafayla bunlara mahremiyet yükleyebiliyorsunuz bilmem.

Kayınbabamın da evi vardı, ben beğenmedim oturmadım. Ev çok yeni değilse ve siz bunu beğenmeseniz ne olacak, nesi ayıp bunun? Öyle düşünmelerinin ne sakıncası var? Dümdüz bedava diye kabul etmişsiniz işte, bu pahalılıkta gayet de makul bir gerekçe. Daha eviniz bile değil, sadece satın aldığınız ve hiçbir yaşanmışlığınızın olmadığı nesneleri doldurmuşlar içine. Gereksiz anlamlar yüklemeyin, altı üstü tencere, tabak, koltuk. Hangi kafayla bunlara mahremiyet atfediyorsunuz bilmem.
Her şey para değil ya. Benim evime kira vermeyeceğim diye huzurum kaçıyorsa eşimin huzuru kaçıyorsa eşimin ailesinin huzuru kaçıyorsa bunun anlamı yok. Zaten haftada 1 2 görüşeceğiz kendi ailem uzakta bi tarafa yakın olmamız iyi olur diye düşünüyordum. Ama bu konular huzurumuzu kaçırırsa geçerli bahanem işimi söyleyip taşınırım direkt bu ihtimali onlarda biliyorlar.

Her şey para değil ya. Benim evime kira vermeyeceğim diye huzurum kaçıyorsa eşimin huzuru kaçıyorsa eşimin ailesinin huzuru kaçıyorsa bunun anlamı yok. Zaten haftada 1 2 görüşeceğiz kendi ailem uzakta bi tarafa yakın olmamız iyi olur diye düşünüyordum. Ama bu konular huzurumuzu kaçırırsa geçerli bahanem işimi söyleyip taşınırım direkt bu ihtimali onlarda biliyorlar.
Kendini bilen bir insansa yapmaz ,sizden habersiz girmez eve. Bizde eşimin ailesinin verdiği evde oturuyoruz. 9 senelik evliyim daha biz davet etmeden bize gelmediler. Evimin yedek anahtarı onlardadir , anahtarı evde unutursak veya başka bir sorun olursa diye . Daha anahtarı kullanmış değiller. Bir kere bir tamir işi için girmeleri gerekiyordu biz şehir dışındayken onda da haber verip girdiler . Şimdiden kendinizi doldurmayın her insan aynı degildir. Şimdiden aranıza sorun sokmayın

Bende çoğu hemcinsime katılıyorum. Eşya yani gereksiz anlam yüklüyorsunuz.
İnsanlar görsün belki fikir verirler. Güzel şeyler çıkar ortaya..
Niye illa kötü olarak düşünüyorsunuz ki.
Sizin görmediğiniz bişeyi görürler hatta tamamlarlar.
Almanyada yaşayan komşumuzun akrabaları ev aldı tadilat yapılırken hep birlikte yaptık onlar uzakta olduğu için ve çok mutlu oldular yardımlarımız için teşekkür edip hediye bile getirdiler. Demek ki Avrupa görmüş insanın hali başka oluyormuş kıssadan hisse 🤔

Kendini bilen bir insansa yapmaz ,sizden habersiz girmez eve. Bizde eşimin ailesinin verdiği evde oturuyoruz. 9 senelik evliyim daha biz davet etmeden bize gelmediler. Evimin yedek anahtarı onlardadir , anahtarı evde unutursak veya başka bir sorun olursa diye . Daha anahtarı kullanmış değiller. Bir kere bir tamir işi için girmeleri gerekiyordu biz şehir dışındayken onda da haber verip girdiler . Şimdiden kendinizi doldurmayın her insan aynı degildir. Şimdiden aranıza sorun sokmayın
Haklısınız bazı şeyleri zaman gösterecek umarım 9 yıl sonra ben de eşimin ailesi için aynı yorumu yapmayı dilerim 🙏🏼

Onu düşünüyor eve komşuların gelip ben yokken gezmesin dersem kırılır diyede düşünüyor ama kadına bütüngün komşuları ile cay içip boş boş muhabbetler yapıyor demeyi iyi biliyor.Evlendikten sonrada konu açacak kayınvalidem herseye karışıyor diye.Böyle insanlar asla mutlu olamazlar insanlara tepeden bakıp hep bir sorun yaratacak kafasında.Öyle bir ne teklif var ne eşya alınmış ama evine girilecek millete sırada bekliyor eşya alsada baksak.
Ben bu kafayı komple yanlış buluyorum . Eğer evine girilmesin cikilmasin istiyorsan ki daha yaşamadıği ev benim evde yemek bile verildi mübarek 😅 benimki de ayrı bir durumdu sonradan bu sömürüldu pişman oldum ama eğer istemiyorsan en baştan uzakta oturup maddi olarak bağımlı olmayacaksın .

Merhaba kurtlar sofrası; yazan, konuyu çarpıtan, nişanlımın annesi ve kankalarına şükrettiren ellerini öptüren herkese teşekkürler.

"Konuyu güncellemişsin, avv vaov" yapan Dedektif Gadget'lara da selam.

Konu ilk yorumdan itibaren alıntıda var. Yorumlarım da sabit, üyeliğim de aktif.
Bundan sonra yorum yapmak isteyenler için yazıyorum, konu takibini bırakıyorum. Güzel yorum yapan arkadaşları dikkate alacağım. Umarım her şey herkesin gönlüne göre sonuçlansın dilerim. 🙏🏼
Konuya fransız kalan ben :KK70:

Kendileri oturmamız için ısrar etti, bizim evimiz varken başka yer olmaz dediler. Kabul etmedim işime uzak diye bahane ettim ama ısrarcı oldular ben de zorlanırsam çıkarım dedim. Yaşamadan anlayamayacağız kendime ait hissedemezsem ait hissettiğim yere gideceğim.

Aynı ısrarı başka şeyler içinde yapacaklar. Ve kabul etmeyeceksiniz.
İnsanız hepimiz, "kira vermemek işime geldi" demek bu kadar olmamalı.

Çok fazla çarptırıldığı için düzenledim. Kaç kere açıkladım açık arayana kadar o yorumlarımı da okusaydınız keşke. Ev hanımı olmasından bağımsız işten gelip de yapabilir boş yapmak diye bir tabir var. Oturup havadan sudan ondan bundan konuştuklarını anlatmaya çalışıyorum. Siz de çarpıtmışsınız maşallah. Bilime katkı yapma konusu altına yazmadım ya sonuçta bunu şu an öyle bi amacım olsa o konu altına yazardım. Eleştirmek için eleştiren konuşmak için konuşanlardan gına geldi.
Bu kadar eleştiriye maruz kalmanınızın sebebi eşyaya değer verdiğinizin düşünülmesi değil aslında.Siz ben varken gelsin baksınlar dediniz bence siz varken ya da yokken değil adetin kendisi gereksiz.Müzemi yani . Kayınvalideniz ile ilgili takındığınız üslup çok rahatsız ediciydi ve ortak bir tepki oluştu.Üstenci bir tavrınız belki yazı dilinin duygunuzu yansıtmamasından kaynaklandı.Detaylarda boğulmayın.Küçük bir şehirde kayınvalidenizin eski komşularının yeni komşusu olmayı göze alan ev gezmesini çabuk atlatır.Evliliğinizde mutluluklar dilerim

Konu sahibine benzer seyi bende yaşadım. Evi döşedik dayadık bir çöp bile almadilar ama nikah oncesi benim daha kalmadigim yeni esyali evimde kalmaya niyetlenmislerdi. Eşime istemediğimi, daha kendim bilr esyalari kullanmadigimi ,ve benden once baskalarinin kullanmasini istemediğimi orasinin ikimizin evi olduğunu (ogullarinin evi gibi davranıyorlardi) soyledim . O da ailesine söylemis ki diger ogullarinin evinde kaldilar. Olması gerektiği gibi.
Demem o ki biraz da bu karşıdaki kisilere olan giciklik yani. Hak verdim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X