Nisanlinin yaninda aile siddeti

Keşke kadınlar olarak bir zincir oluşturabilsek ve kimsenin koruyamadığı, ezdiği, yok saydığı hemcinslerimizi tüm kötülüklerden koruyabilsek. Çok üzülüyorum, çok. İmam osurursa, cemaat sıçar. Bu resmen şiddete yol vermek. "Bak oğlum biz kızımızı böyle terbiye ediyoruz, sen de öyle yap demek". Yazık! Sağlıklı bir aile kızlarının da, hastalığının da arkasında olduğunu söyler, damatlarına da kızlarına karşı daha hassas davranması, üzmemesi gerektiğini söylerdi ama temel bozuk.

Kucuk sebepler aslında incir çekirdeğini doldurmayacak şekilde, ama o nisanlilik suresinde insanda stres ayrı oluyor. Yani ne yapmalı bu durumda ben bile sağlıklı düşünemiyorum.
Ne yapmalı demek ne demek ya? Önce nişanı atacak sonra da aileyi. Çalışıyorsa hele daha kolay olur. Evlendikten sonra boşanmak istese kefenle girersin de der bu aile

Geçmiş olsun, çok zor bir durum.
Sanmıyorum ki şikayetçi olsun , iki tarafı da terk etsin.
Kendisine yeni bir hayat kursun, ayakları üzerinde dursun. Gönül öyle ister ama
Yoktur böyle imkanları ve Cesareti... 😔🤦🏻‍♀️

Olacakları konuşalım...
acı gerçek gerçekleşecek... razı olacak bir tarafa. Ama hangi tarafa ? Ya da iki tarafa da ..
Kim daha katlanilabilir?

Nişanlısı ile anlaşamadığı mevzu ney?
Neden onu istemiyor?
Anladığım kadarıyla onu istemediği için ailesi sinirleniyor. İstememe sebebi nedir? Düzeltilebilir şeyler mi?

Ailesi böyle gelmiş böyle gider, ilk şiddet de değilmiş zaten.
biraz daha aile baskısına, belki siddetine razı olup oturacak evinde , daha düzgün bir kısmet bekleyecek. Ve nişanı atacak.

Ya da nişanlısı ile olan problemlerini biran evvel çözüp onunla sağlıklı bir hayat için çabalayacak.

Karari düşünüp verecek olan kendisi.
Tek kalma gücü cesareti olmayanın, etrafını iyileştirme çabası olmalı en azından 🤷🏻‍♀️

Herkese merhaba🌸🤗
Kendim için değil cok sevdiğim bir arkadaşımın sorunu için konu açtım .
Arkadaşım 6 aydır nisanli, nişanlısıyla arada kavga ediyorlar, bir sebepten dolayı yine kavga etmişler, kızın annesi babası nişanlısını çağırmış hani neden böyle devamli kavga ediyorsunuz diye , kızda sinirlenmiş bağırmış çağırmış, annesi ve babası nişanlısının yanında kızı dövmüşler. Cok üzüldüm açıkçası ben 😔 bi nevi nisanliyi tutmuşlar, ama kizda hakli bana kalirsa.. arkadaşım suan kotu durumda ailesi ile konuşmuyor nisanli ile de konuşmuyor ne yapacağını bilmiyor.
Ne olursa olsun şiddet asla tasvip edebileceğim bisey değil.. Boyle olduğu için barisirsa bile omrunun sonuna kadar bu olayı unutamayacagini dusunuyor. Ezik hissediyorum diyor. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var siz olsanız ne yapardınız?
artik o adamla evlenirse o kiz hep ezik olacaktir kizcagız ..aile hic yapilmamasi gerekeni yapmis her ne olursa olsun siddet olmamali ...eger aile bu siddete devam edecekse arkadasiniza soyleyin bir yerlere basvurup kendini kurtarsin ..

demek ki aile normaldede siddet uyguluyor kiza siye dusundum ben

Herkese merhaba🌸🤗
Kendim için değil cok sevdiğim bir arkadaşımın sorunu için konu açtım .
Arkadaşım 6 aydır nisanli, nişanlısıyla arada kavga ediyorlar, bir sebepten dolayı yine kavga etmişler, kızın annesi babası nişanlısını çağırmış hani neden böyle devamli kavga ediyorsunuz diye , kızda sinirlenmiş bağırmış çağırmış, annesi ve babası nişanlısının yanında kızı dövmüşler. Cok üzüldüm açıkçası ben 😔 bi nevi nisanliyi tutmuşlar, ama kizda hakli bana kalirsa.. arkadaşım suan kotu durumda ailesi ile konuşmuyor nisanli ile de konuşmuyor ne yapacağını bilmiyor.
Ne olursa olsun şiddet asla tasvip edebileceğim bisey değil.. Boyle olduğu için barisirsa bile omrunun sonuna kadar bu olayı unutamayacagini dusunuyor. Ezik hissediyorum diyor. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var siz olsanız ne yapardınız?
Çok üzüldüm arkadaşınıza . Çok utandım o aile adına... Yazıklar olsun ya.
Arkadaşınız ne durumda çalışıyor mu okuyor mu bu çevreden uzaklaşmalı..
Ömrü boyunca unutamaz bu olayı En azından gözü görmez bu insanları rezalet.

Biraz önce konuştum arkadaşım ile, nisanli ile konuşmuşlar. Oğlan baya ağlıyormuş dun ne yapacağımı ne tepki vereceğimi bilemedim hersey birden oldu demiş. Babanla,annenin birden oyle üstüne atlayınca dondum kaldım diyormus. Benim yüzünden, benim yüzümden deyip duruyormuş. Hepmi boyleydi ailen sana karşı demis. Kızda arada benden cikarirlar hinclarini diye nişanlısı ile dertleşmis, kayinpeder ile nisanli kızı dışarıya çıkarmışlar öğlenden sonra. Kayinpederini anlattığı kadarı ile her zaman arkadasimin yanında olurmuş, hep onu tutuyormuş şiddet olayını soylememis nisanli babasına , kızın kafasını dağıtmak için dışarı cikarmislar Kb güzelce konuşmuş her ikisi ilede. Ama kiz cok utandım nisanlimdan diyor.oda benim gözlerime bakamıyor dedi. Şimdi ailesinin yanında sanırım.

Nişanli şimdi aglar eder, yarin obur gun evlendiklerinde bir öfkeye krize bakar psikolojik şiddet olarak önüne gelecektir bu durum. Vurmaktan da çekinmeyecektir adam.

Ben ailesi tarafindan eşin/ eş adayinin önünde bu kadar aşagilanipta kocada el ustunde tutulan birini hiç görmedim.
Anca ailesi olmasa da maddi ve manevi yönden tek başina kuvvetli bir kadin bir tık daha kendini koruyabilir. Arkadaşinizda bu da yok.

bana haksızlık yaşatanı kim olursa olsun siler atarım ama arkadaşınızın bunu yapabileceğini düşünmüyorum :KK43: arkadaşınız ailesinin ne olduğunu biliyordur ailesinin önünde nişanlısıyla tartışıp ailesinin ne olduğunu nişanlısına göstermemeliydi aslında. o aile bunu ilk kez yapmıyordur nişanlısının önünde döven daha hangi ortamlarda kimbilir neler yapmıştır kıza.

o yüzden şuan arkadaşınızın yapabileceği şeyi söyleyeyim en başta o kişiyle evlenmeyecek sorunun ne olduğunu sormama gerek bile kalmadı çünkü düzgün bir adam olsa ailenin önünde arkadaşınız bile kavga çıkarmış olsa kavga etmezdi o noktaya birazda getiren adam olmuş yani... ailelerin önünde kendi sorunlarımızı konuşmayı doğru bulmuyorum diyebilirdi . o yüzden hem o adamı bu yüzden bırakmalı hemde kendi ailesi bunu yaparken el adamı hiç acımaz

kızda ailesinin yüzüne bakmasın ,aynı sofraya oturmasın ,konuşmasın ciddi anlamda aynı evin içinde yabancı olsun ailesine

normalde arkadaşınızın yerinde olsam açık söyleyeyim o evden ayrılırdım da arkadaşınız çalışıyor mu bilmiyorum birde bunu yapabileceğinide sanmıyorum kendini çok ezdiren biri maalesef.fakat buna artık dur demeli

Böyle aile olur mu? Elin oğluna çok büyük koz vermişler. Evlilik ve hamilelik teste tabi tutulmalı,her isteyen evlenmemeli, çocuk doğurmamalı. Bende arkadaşımla yıllar önce tartışmıştım ailem bizi barıştırmak istedi ve o sırada bana onun yanında sende öfkeni kontrol edemiyorsun, böyle yaparsan yalnız kalacaksın tarzında hafif azar çektiği için onlarla bir süre aram limoniydi. Belki benim yaptığım da yanlıştı o sırada 18 yaşındaydım. Kızın ekonomik özgürlüğü var mı? Nişanlım ben şiddet görürken film izler edasıyla izlemiş ve tepki vermemişse onu da silerdim çok net. Aileye saygı gösterilmeli falan diyorlar da saygı hakedene gösterilir.

X