Niyet Ettim Emzirirken Kilo Vermeye🤱🏻

Kuf

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
7.313
19.542
LİSTEMİZ
RumuzBaşlangıçMevcutHedefYaşBoy
K Kuf 6258.45032155
MutluBulut_ MutluBulut_ 88.385.36731170
Mnkpnda Mnkpnda 93726526168
BKGK BKGK 6358.355
melisa- melisa- 68686028172
SonsuzUmut SonsuzUmut 63.1563.4055163
La vie en Rosee La vie en Rosee 62.2562.255827170

TARİFLER

Kızlar müthiş tok tutan bir kahvaltı tarifi veriyorum.

Yulaflı Omlet
İki adet yumurta
İki tepeleme yemek kaşığı tercihen ince öğütülmüş yulaf ezmesi
Bir tatlı kaşığı pul biber ( acı yiyemeyen azaltsın)
Yarım çay kaşığı tuz
Tereyağı

Isınmış tavaya tereyağını koyup eritin. Tüm malzemeleri karıştırıp tavaya dökün ve arkalı önlü krep gibi pişirin. Tadı da çok güzel.

Yağ yakan ve müthiş iştah kesen kahvemiz bu. Öğünlerden önce tüketin.

Tarçınlı Kahve

Bir tatlı kaşığı Türk kahvesi
Bir kahve fincanı soğuk su
Bir çay kaşığı tarçın

Hepsini cezvede iyice karıştırıp ocağın altını en düşük ısıda açıyorum. Bir de güzel köpürüyor ki sorma ☕ Köpüğünü almaya bile gerek yok fincana. Acayip iştah kesiyor tokluk veriyor mucize gibi bir şey.

Ben çayı şekersiz içerim yıllardır. Ama kahveyi içemiyorum. Bu tarifle çok rahat içiyorum bayağı lezzetli oluyor. Hatta duble yapıyorum çoğu zaman.

Selam! 23 aylık bir oğlum ve doğumdan bu yana sabitlenmiş bir kilom var. Kendisi 62 olur.

🍋56 kilo ile hamile kaldım, 74 kilo ile doğuma gittim. Eve döndüm birkaç gün sonra tartıldığımda kilom 62 idi. Yani tam 12 kilo vermişim doğumda. Boşuna demiyormuş doktorlar 12 kilo alınmalı en fazla diye🤦🏻‍♀️

🍋Hamile kalmadan önce 56 kiloydum ve benim en kilolu olduğum dönemdi bu. İdeal kilomun 49-50 olduğunu düşünüyorum. Belim ince, kalçam geniştir ve bu kiloda çok güzel buluyorum kendimi. 43'e kadar düştüğüm de oldu, o zaman da hastalıklı gibi duruyorum. Şu an ise kendime bu kiloyu asla yakıştıramıyorum. 30 yaşına dek hep zayıf kalmış bir insan için cidden zor kilolu olmak.

🍋Fakat emzirmek beni aşırı acıktırıyor. Duygusal yiyicilik de var. Kendime hakim olamıyordum ta ki düne dek. Dün bir karar verdim ve başladım. Katı bir diyet değil ama kendime koyduğum kurallar var:

🍋Ekmek yok. Pilav, makarna vs mümkün olduğunca yok. Eğer başka yemek pişirmeye fırsatım yoksa birkaç kaşık yiyebilirim.
🍋Porsiyonları azalt.
🍋 Öğünler öncesi tarçınlı Türk kahvesi iç. İştahı kesiyor. Mümkünse duble.
🍋Suyu çoğalt ve ne kadar içtiğini takip et. Ayrıca oturarak iç. Midede kalma süresi uzadıkça faydası artıyor.

🍋Henüz yolun başındayım. Tecrübe kazandıkça kurallarım değişecek ya da yenileri eklenecektir. Emzirirken diyet yapmak çok zor cidden. Mesela gece uykusuna geçerken tam bir saat emdi. İliğim kemiğim kurudu resmen☠️ Bir miktar Antep peyniri, iki hurma ve tarçınlı Türk kahvesi ile ancak toparlayabildim.

🍋Haftaya detokslara başlamayı düşünüyorum. İlki yeşil elma detoksu olacak.

🍋Burayı günlük olarak tutacağım. Ama benimle birlikte başlamak ya da sürdürmek isteyen olursa da çok sevinirim. Her hafta cumartesi kilo bildirimi yapacağım. Her gün menümü paylaşacağım.

Göğüs:86
Bel:74
Kalça:104

Başlangıç kilom 62-62,5 hatta 64'ü gördüğüm günler bile oluyordu. Emzirdigim için devamli oynuyor ama 62 altına düşmemiştim. Bu diyetin ikinci günü çektiğim fotoğraf. Yani 62'li bir tartı fotosu yok bu sebepten.
IMG-20220225-WA0004.jpg

Son düzenleme:
🥚Bugün kahvaltıda üç adet haşlanmış yumurta, iki parmak Antep peyniri ve iki adet yeşil zeytin yedim. Çok ekmek yediğim için üç yumurta ilk gün beni ancak idare eder sanmıştım ama yanılmışım, fazla geldi. Kahvaltıda genelde haşlanmış yumurta ya da yulaf ezmesi tercih edeceğim. Bebekle ayrıntılı tabak hazırlamak zor malum. Yumurta tok tutuyor hem. Yumurta zamanlayıcı ile kayısı kıvamında pişirip tüketiyorum. Tuz, yağ vs eklemedim. Peynirin tuzu dengeledi. Antep peyniri pişmiş sütten yapılıyor ve en sevdiğim peynirlerden biri.
Ayrıca üç tane çiğ yer fıstığı ve yarım cevizi bir bardak ıhlamur ile götürdüm 😅

🥚Öğlen duble tarçınlı Türk kahvesi içtim. Bir adet hurma yedim. 7-8 adet kabak çekirdeği, bir adet kaju ve bir adet de yabanmersini kurusu yedim. Oğlumun bıraktıklarını yedim diyebiliriz. Hepsi çiğdi.

🥚Akşam 7-8 yemek kaşığı kadar patates yemeği yedim. Zeytinyağı ile pişirmiştim. Artık yemeklerde mümkün olduğunca zeytinyağı kullanacağım.

🥚Oğlumu bir saat kadar emzirip uyutunca aşırı acıktım ve duble tarçınlı Türk kahvesi ile iki hurma yedim. Bunlardan önce de iki parmak Antep peyniri yemiştim. Peynir sevgim sorgulanamaz 😅

Az önce tartıldım ve şu an 61.8'im. Akşam olduğunu düşünürsek ilk gün için gayet iyi. Genelde akşamları 63 civarı çıkıyordum çünkü. Asıl tartı resimli kilo bildirimini cumartesi günü yapacağım. Diyeti oturtunca bölgesel incelme için egzersiz de yapmayı düşünüyorum.

Merhabaaa kolay gelsin. :) Ben de doğumdan sonra 10 kilo verdim, kendiliğinden. 74ten 64e düştüm. 63 ile hamile kalmıştım. Ama benim için ideal kilom 57/58 idi. Diyet ve spora 21 Aralıkta başladım. Bugün güncel olarak 59.55 teyim. :)

Zor bir süreç. Hele bizim kilolarımızda daha da zor. İdeal kiloya yaklaştıkça zorlaşıyor yağları eritmek.

Sana tavsiyem sakin pes etme. Muhtemelen ilk iki üç hafta anlamlı bir kilo değişikliği olmayacak ama sonrasında patır patır gidiyor kilolar.

Açtığım konuda hafta hafta tartı sonuçlarım var. Oradan da bakabilirsin.

Spor mutlaka ekle programına. Bebişi de öp kokla benim için. 😊

Merhabaaa kolay gelsin. :) Ben de doğumdan sonra 10 kilo verdim, kendiliğinden. 74ten 64e düştüm. 63 ile hamile kalmıştım. Ama benim için ideal kilom 57/58 idi. Diyet ve spora 21 Aralıkta başladım. Bugün güncel olarak 59.55 teyim. :)

Zor bir süreç. Hele bizim kilolarımızda daha da zor. İdeal kiloya yaklaştıkça zorlaşıyor yağları eritmek.

Sana tavsiyem sakin pes etme. Muhtemelen ilk iki üç hafta anlamlı bir kilo değişikliği olmayacak ama sonrasında patır patır gidiyor kilolar.

Açtığım konuda hafta hafta tartı sonuçlarım var. Oradan da bakabilirsin.

Spor mutlaka ekle programına. Bebişi de öp kokla benim için. 😊
Çok teşekkür ederim motive eden sözlerin için 😍

İlginçtir ama bu sabah 61.5 çıktım. Öğlen 61.1 😅 Emzirdigim için sanırım çabuk gidiyor.

Evet az kiloyu vermek cidden zor. Ama niyetim devam etmek. Hiç böyle kararlı başlamamistim. Gazamiz mübarek ola🤱🏻

Senin durum iyi gene ben 58 ile hamile kaldım normali 56 flndır. 88le doğuma girdim. 83 kaldım. 8 aydır 83 :KK43:
Ben de diyet yapmaya çalışıyorum ama istediğim gibi olmuyor
Bu ruh hali insanı çok aşağı çekiyor. Bak iki yıldır kendimi yiyorum resmen neden böyleyim diye. Durduramiyorum kendimi deyip sığındım arkasına iki yıldır aynada kendimi beğenmez oldum. Gebelikten önceki pantolonlarım vs gelmedikce iyice saldım. Ama yok böyle olmuyor. Sen kendini begenmezsen dünya sana hayran olsa gözüne görünmüyor. Eşim hep doğum yaptın çok normal diyor ben kilodan dert yandıkça. Ama yok bu beni iyi hissettirmiyor. Beni çıtı pıtı bir kadinken sevdi eminim içten içe o da ozluyordur o halimi. Ben çok özlüyorum vallahi😅 Gel hadi benimle başla. Tarçınlı kahve benim için kurtarıcı oldu resmen. Az önce oğlanı uyuttum emdi tabii. Ve zor uyudu. Hemen zoru yaşayınca aklıma yemek geldi. Ama tartıya çıkıp öğleden bu yana 400 gr gittiğini görünce gaza geldim. Önce tarçınlı kahvemi içtim sonra da beş altı kaşık yemeğimi yedim ekmeksiz. Şu an süper hissediyorum. Kendine yenilme. Senin bebeğin ufak çok da yüklenme. Bir yaş sonrası daha katı yapabilirsin diyet. Ama ekmeği azalt mümkünse kes, porsiyonlari ufalt emin ol hızla gidiyor emdiği için.

Bu ruh hali insanı çok aşağı çekiyor. Bak iki yıldır kendimi yiyorum resmen neden böyleyim diye. Durduramiyorum kendimi deyip sığındım arkasına iki yıldır aynada kendimi beğenmez oldum. Gebelikten önceki pantolonlarım vs gelmedikce iyice saldım. Ama yok böyle olmuyor. Sen kendini begenmezsen dünya sana hayran olsa gözüne görünmüyor. Eşim hep doğum yaptın çok normal diyor ben kilodan dert yandıkça. Ama yok bu beni iyi hissettirmiyor. Beni çıtı pıtı bir kadinken sevdi eminim içten içe o da ozluyordur o halimi. Ben çok özlüyorum vallahi😅 Gel hadi benimle başla. Tarçınlı kahve benim için kurtarıcı oldu resmen. Az önce oğlanı uyuttum emdi tabii. Ve zor uyudu. Hemen zoru yaşayınca aklıma yemek geldi. Ama tartıya çıkıp öğleden bu yana 400 gr gittiğini görünce gaza geldim. Önce tarçınlı kahvemi içtim sonra da beş altı kaşık yemeğimi yedim ekmeksiz. Şu an süper hissediyorum. Kendine yenilme. Senin bebeğin ufak çok da yüklenme. Bir yaş sonrası daha katı yapabilirsin diyet. Ama ekmeği azalt mümkünse kes, porsiyonlari ufalt emin ol hızla gidiyor emdiği için.
Çok tatlısın çok teşekkür ederim :)
Şimdi korona atlattık 6. günündeyim. Biraz daha toparlayınca sana katılmaya çalışıcam. Özelden sana liste atmak istiyorum 2 farklı diyetisyenden aldım. Emziren annelere özel gruplardı. Sana katılabilirsem birlikte belki yaparız o listeleri beğenirsen. Ben o listelerden gidicem inş

Çok tatlısın çok teşekkür ederim :)
Şimdi korona atlattık 6. günündeyim. Biraz daha toparlayınca sana katılmaya çalışıcam. Özelden sana liste atmak istiyorum 2 farklı diyetisyenden aldım. Emziren annelere özel gruplardı. Sana katılabilirsem birlikte belki yaparız o listeleri beğenirsen. Ben o listelerden gidicem inş
Çok sevindim kararına 😍
Tabii neden olmasın. Listeleri göz önüne almak iyi olur.
Ben dün biraz zorluk yaşadım. Akşam sadece elma yemiştim sabah safra kustum. 🥺 E çocuk gece boyu emdikçe midem bulandı tabii. Biraz abarttim sanırım. 60.2 olmuşum sabah bı baktım ki. Daha normal ilerlemek lazım.

Dün biraz zor bir gündü her açıdan.
Sabah iki haşlanmış yumurta ve beş siyah zeytin, öğle yemeği öncesi tarcinli kahve ve öğle yemeği olarak beş altı kaşık patates yemeği, akşamsa 3/4 yeşil elma yedim. Gece çocuk emdikçe midem bulandı safra kustum sabah. Ben yaptım siz yapmayın. Ben de artık daha hafif bir diyet uygulayacağım.

Bugüne gelirsek sabah o halde uyanınca iki buçuk dilim tam buğday ekmeği yedim midem rahatlasin diye. Beş altı tane de zeytin. Öğlen bulgur pilavı. Arkadaşım tatlı getirmiş sütlü kekli muhallebili bir tatlıydı. Bir dilim ondan yedim az önce ama rahatsız oldum açıkçası. Artık vücudum reddediyor sanırım. Evet çok lezzetliydi ama kafamdaki plana sadık kalmamak vücudumu da etkiledi. Akşam yemeği için köfte patates pilav yapacağım. Hepsinden az az yemeyi düşünüyorum. Dünden sonra gözüm korktu 😅

Tartıya gelelim.

IMG_20220226_163056.jpg

Başlangıç kilomu da ilk mesaja ekleyeceğim.

Merhaba 🙃 masallah yeni baslamissin ama simdiden gitmeye baslamis.
Benimde bebegim 4 aylik olacak. Dogumda 3-4 kilo anca gitti ki sonra onuda aldim zaten. Vermek istedigim 20-22 kg kadar var sonunda karar vericem 😊 ayin 21 subat pazartesi basladim ben. Bebegim ek gidaya gecmedigi icin cok kati bir diyet yapmiyorum. Aksam 7 den sonra birsey asla yemiyorum sadece. Sabahta 11 gibi kahvaltiyla basliyorum. Aralikli oruc yani 😊 sabah zeytini falan sayiyla yemiyorum o an hangisinden canim isterse. İnsallah iki ay bu sekilde deneyecegim eger yavas giderse o zaman normal diyete baslayacagim. Bakalim gider insallah son zamanlarda o kadar xok tatli yiyordum kii 😟 tartilmayi aylik olarak yapicam cunku eksi gorursemde gormesemde suan beni olumsuz etkileyecek. Diyet surecinde 3 haftadan once tartilmak pek iyi gelmiyor bana 😊 88.3 ile basladim. İnsallah saglikla sutumuz azalmadan veririz. Gerci senin buyumus artik pek sorun olmaz

Merhaba 🙃 masallah yeni baslamissin ama simdiden gitmeye baslamis.
Benimde bebegim 4 aylik olacak. Dogumda 3-4 kilo anca gitti ki sonra onuda aldim zaten. Vermek istedigim 20-22 kg kadar var sonunda karar vericem 😊 ayin 21 subat pazartesi basladim ben. Bebegim ek gidaya gecmedigi icin cok kati bir diyet yapmiyorum. Aksam 7 den sonra birsey asla yemiyorum sadece. Sabahta 11 gibi kahvaltiyla basliyorum. Aralikli oruc yani 😊 sabah zeytini falan sayiyla yemiyorum o an hangisinden canim isterse. İnsallah iki ay bu sekilde deneyecegim eger yavas giderse o zaman normal diyete baslayacagim. Bakalim gider insallah son zamanlarda o kadar xok tatli yiyordum kii 😟 tartilmayi aylik olarak yapicam cunku eksi gorursemde gormesemde suan beni olumsuz etkileyecek. Diyet surecinde 3 haftadan once tartilmak pek iyi gelmiyor bana 😊 88.3 ile basladim. İnsallah saglikla sutumuz azalmadan veririz. Gerci senin buyumus artik pek sorun olmaz
Aynen canım benimki memeyi sevgiden emiyor 😅 Bir de uykuya geçişte. O yüzden ben katı yapabilirim ama sen dediğin gibi bu düzende gidersen çok güzel verirsin. Önemli olan bebeğin beslenmesi en başta. Ekmeği, tatliyi, pirinç pilavını, makarnayi azaltsan dahi fark eder.

Ben aralıklı oruç yapamıyorum 🥺 emzirince çok acikiyorum illaki bir şey atmaliyim ağzıma. Ama ekmeği makarnayı tatlıyı kestim o bile bu denli fark etti. Çok mutluyum şükür hızlı gidiyor. Ben doğumdan sonra hiç kilo almadım. Yani dikkatli yesem gidecekti zaten ama ah işte yemek aşkı 😅

Süt şu an için azalmadı. Ama emziren anne çayı var ona yeniden başlayacagim. Fotosunu atarım istersen.

Aynen canım benimki memeyi sevgiden emiyor 😅 Bir de uykuya geçişte. O yüzden ben katı yapabilirim ama sen dediğin gibi bu düzende gidersen çok güzel verirsin. Önemli olan bebeğin beslenmesi en başta. Ekmeği, tatliyi, pirinç pilavını, makarnayi azaltsan dahi fark eder.

Ben aralıklı oruç yapamıyorum 🥺 emzirince çok acikiyorum illaki bir şey atmaliyim ağzıma. Ama ekmeği makarnayı tatlıyı kestim o bile bu denli fark etti. Çok mutluyum şükür hızlı gidiyor. Ben doğumdan sonra hiç kilo almadım. Yani dikkatli yesem gidecekti zaten ama ah işte yemek aşkı 😅

Süt şu an için azalmadı. Ama emziren anne çayı var ona yeniden başlayacagim. Fotosunu atarım istersen.
Aa bak onu yazmamisim sadece sabah tam bugday yiyorum oylede devam eder insallah 😊 ne guzel dogumdan sonra vermissin gercekten benim iki dogumda da motivasyonumu dusuren bu. Dogum sonrasi cok dikkat etmeme ragmen gitmedi en sonunda bende saldim ve asiri yer oldum 😐 aa olur cay etkiliyse bakayim bi

Selamlar konunuzu görünce çok sevindim. Benim de 5 aylık bebeğim var. Hamile kaldığımda 62.5 kg dım. Doğumda ben de 12 kg verdim ve 66-67 bandına sabitlendim. Kilo veremiyorum iştahım çok açık. Emziriyorum ben de. Geçen hafta seyahate çıkmıştım fazla fazla yedim ve biraz daha bile artmış olabilir kilom🙊
Ben de sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorum. Sağlıksız şok diyetler sadece psikolojimi bozuyor. Çarşamba günü diyetisyen randevum var. O güne kadar karbonhidratı azaltıp sebze ve eti artırarak, şekerli bişey tüketmek yerine meyve tüketeceğim. Diyetisyenle görüşmemden sonra şekillenecek artık nihai beslenme planım.
Benim hedef kilom 55.

Son düzenleme:
Aa bak onu yazmamisim sadece sabah tam bugday yiyorum oylede devam eder insallah 😊 ne guzel dogumdan sonra vermissin gercekten benim iki dogumda da motivasyonumu dusuren bu. Dogum sonrasi cok dikkat etmeme ragmen gitmedi en sonunda bende saldim ve asiri yer oldum 😐 aa olur cay etkiliyse bakayim bi
Bunyeden bünyeye değişiyor sanırım doğum sonrası kilo verme. Ama işte o salmalar bitiriyor bizi ya salma sen. Çayın fotosunu ekliyorum. Direkt ısırgan çayı da içebilirsin çok etkili diyorlar. Bunda da ısırgan var.

Screenshot_2022-02-28-01-12-34-78.jpg

Selamlar konunuzu görünce çok sevindim. Benim de 5 aylık bebeğim var. Hamile kaldığımda 62.5 kg dım. Doğumda ben de 12 kg verdim ve 66-67 bandına sabitlendim. Kilo veremiyorum iştahım çok açık. Emziriyorum ben de. Geçen hafta seyahate çıkmıştım fazla fazla yedim ve biraz daha bile artmış olabilir kilom🙊
Ben de sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorum. Sağlıksız şok diyetler sadece psikolojimi bozuyor. Çarşamba günü diyetisyen randevum var. O güne kadar karbonhidratı azaltıp sebze ve eti artırarak, şekerli bişey tüketmek yerine meyve tüketeceğim. Diyetisyenle görüşmemden sonra şekillenecek artık nihai beslenme planım.
Benim hedef kilom 55.
Çok güzel 💃 Benim çocuğu bırakacak kimse olmadığı için diyetisyene gitme şansım yok maalesef. Zaten devlettekiler hep aynı listeyi veriyormuş. Özel de sıkı takip isteyecek. O yüzden kendim devam edicem sanırım. Ama öğrendiklerini paylasirsan coook sevinirim.

Şok diyetler bize göre değil katılıyorum sana. Ve vücuda zararı da çok.

Bunyeden bünyeye değişiyor sanırım doğum sonrası kilo verme. Ama işte o salmalar bitiriyor bizi ya salma sen. Çayın fotosunu ekliyorum. Direkt ısırgan çayı da içebilirsin çok etkili diyorlar. Bunda da ısırgan var.

Eki Görüntüle 3015135
İsirgan , rezene, cemen otu ilk gunler ucunu denemistim hangisi bilmiyirum hem kizimda hem bende karin agrisi yapti. 2 gun ictim surdu birakinca bitti. Ama tekrar isirgani deneyebilirim

İsirgan , rezene, cemen otu ilk gunler ucunu denemistim hangisi bilmiyirum hem kizimda hem bende karin agrisi yapti. 2 gun ictim surdu birakinca bitti. Ama tekrar isirgani deneyebilirim
Rezene rahatlatır isirgani bilmiyorum ama bence çemen otundan suphelen sen. Tek ısırgan deneyip görmek mantıklı. Nasıl gidiyor bu arada? Arkadaşım bana suzulmussun yüzün bile fark etti dedi acayip mutluyum 😅

Çok güzel 💃 Benim çocuğu bırakacak kimse olmadığı için diyetisyene gitme şansım yok maalesef. Zaten devlettekiler hep aynı listeyi veriyormuş. Özel de sıkı takip isteyecek. O yüzden kendim devam edicem sanırım. Ama öğrendiklerini paylasirsan coook sevinirim.

Şok diyetler bize göre değil katılıyorum sana. Ve vücuda zararı da çok.
Ben de devamlı gitmeyeceğim. Doğum yaptığım hastanenin doğum paketine 1 kez diyetisyenle görüşme dahildi o hakkımı kullanacağım. Whatsapp tan görüntülü görüşeceğiz. Tabiki paylaşırım görüşmeden sonra.

• Beğen
Reactions: Kuf
Evet canimm hadi birlikte zayiflayalim 😍
K Kuf
Sabah 62.9 ciktim
Bende senin gibiyim ideal kilom 53 flan 55 e dussemde yeter bende basen var cok ya :KK43:
Direk orada toplaniyor sanki en son 58 e düşmüştüm ama 2 3 aydir yine aldim.
Bu sabah 1 tane haslanmis yumurta 3 tane eti form biskuvi ve cok az peynir yedim. Ben cayi sekersiz icemiyorum o yuzden maydanozlu elmali liptonun forn cayi var ondan ictim. Az once 1 adet hurma yedim. Simdi kizi uyutuyorum sonrada Khve icicem. Tarcın li nasil yapiyorsun :)

• Muhteşem
Reactions: Kuf
X