Söz Kesimi Niyetimizi ailelere nasıl açabiliriz?

Hindistan cevizi1

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
31
10
26
Arkadaşlar merhaba daha önce arkadaşım için soru sormuştum bu kez kendim için soruyorum fikirlerinize ihtiyacım var. 21 yaşındayım seneye üni bitiyor. 2019 yılından beri bir ilişkim var fakat ben Ankara o İstanbul'da 8-9 ayda bir ancak görüşüyoruz. Uzaktan her şey daha zor oluyor. Birlikte birikim yaptık ve şuan söz yapacak kadar paramız var. Ama henüz okulumun bitmeyişi ve erkek arkadaşımın askerliğin den dolayı söz yapmadık. İkimizin de tüm ailesi birlikteliğimizi biliyor bir sorun yok. Ama bu iki engel yüzden söz kesmek istediğimizi söyleyemiyoruz. Ailem arada söz olamadan İstanbul'a yollamıyor. Askere gitmeden de resmiyete izin vermiyor. Ama sorun şu ki ben askerdeyken de İstanbul'da da onu ziyaret etmek istiyorum. Çünkü ya o geliyor ya tatile gidiyoruz. Ailemize söz istediğimizi nasıl söyleyebiliriz? Bu engellere rağmen nasıl ikna edebiliriz? Tutumumuz nasıl olmalı ?

Daha söze anca paranız var bu yaşta iş yok güç yok para yok ama söz kesmek istiyorsunuz. Sırf rahat gezmek için söz mü kesilirmiş. Yani aileniz madem bu kadar baskıcı ilişkinize nasıl bir şey demiyorlar

Daha söze anca paranız var bu yaşta iş yok güç yok para yok ama söz kesmek istiyorsunuz. Sırf rahat gezmek için söz mü kesilirmiş. Yani aileniz madem bu kadar baskıcı ilişkinize nasıl bir şey demiyorlar
Ailem baskıcı değil haberleri var tatile de gidiyoruz. Ayrıca iş güç de var :) yoksa para nasıl birikebilir?

Sizin okulunuz var, sevgilinizin askerli var.okul ve askerlik bitse de sonrasında iş bulma,para biriktirme var.yani önünüzde çok iş var.su anda sozlenmek demek ailelerin isin icine girmesi demek.evliliginizde uzun zaman sonra olacağı için ailelerle ilgili sorun yaşarsınız. O yüzden nişan, düğün vs bu işlerin kısa zamanda hallolmasi en mantiklisi

X