Şampuan ve Saç Kremleri No poo şampuansız saç yıkama

Ay deneyeyim dedim döküldüğü için azıcık dökülmesi azaldı ama katlanamıyorum bi değişik duruyo :KK43: bu sefer defne sabunu ile olanı denicem, olmadı kazıtcam:lülülü:

Merhaba benim saçım dökülüyor yaklaşık3_4 yıldır 2 gün önce no pooyu gördüm dün sabah uyguladım saçım temizlendi yağlanma olmadı çoğu yorumda yağlanma olduğunu gördüm bundanda suyla yıkamaya grçsem çok zorluk çekmem diye düşünüyotum sadece suyla saçımı yıkamak istiyorum saç yap ince telli aza yakın düz ve biraz yağlı (3 güne bir yıkanıyorum)acaba sade suyla yıkamalımiyım saçını suyla yıkayıpta memnun kalan varsa bana cevap verirmisiniz lütfen

Bide saçımı sadece suyla yıkasam dökülmesi geçermi 20 yaşındayım ve saç dökülmem üniversiteye hazırlanırken başladı hala devam ediyor cildiyeulye gittim kan değerlerin troit hormonun vs normal çıktı evde birçok yöntem denedim badem yağ çeşitli diğer bakım yağları,lavanta ,karanfil ,dökülme karşıtı şampuan hiçbiri etki etmedi saç dökülmeme saçımı sade suyla yıkasam belki geçer diye düşünüyorum yorumlarda okudum karbonatı yapıpta dökülmesi azalan varmış sade suyla yıkasam dökülmem azalirmı

bu yöntemi boyalı saçta deneyen var mı acaba? boyalı saçlara önerilmiyor diye biliyorum ama uygulamak istiyorum saçlarımı birkaç kez sabunla yıkamayı denedim sonuç korkunçtu bunda da aynı sorunları yaşar mıyım ki?????

Merhabalar bende bu sabah sacimi karbonatla yikadim. Durularken sertlesme oldu ama oyle kazik gibi olma durumu yok. Ardindan sirkeli suyu sac boylarima uygulayip biraz bekledikten sonra tekrar duruladim ve kuruttum. Sanki biraz zor kurudu gibime geldi ama sonuc; goruntu olarak hic bir sikinti yok gayet temiz gozukuyor saclarim :) Kafami karistiran tek nokta forumun baska bir yerinde sacinin dokuldugunden bahsedenler olmus. Ben sampuanla yikarken de elime dokulen saclarim dolanirdi yani bu sabahta ayni sekilde oldu fazladan bir dokulme farketmedim yada dokulduysede gormedim. O yuzden bir muddet denemek istiyorum ama karbonatin dozunu kacirmamak sartiyla. Cunku daha iyi temizlesin diye daha fazla karbonat kullandiysaniz ve bir de iyi durulanmadiysa zarari olmustur diye dusunuyorum. No poo da amac saci sadece suyla yikamak oldugu icin karbonatin zamanla azaltilmasi gerekiyor bu gecis asamasi diye bahsettigimiz donemde. Ben bundan sonraki yikamalarimda karbonat oranini yavas yavas indirerek 9. yikamamda suya donmeyi dusunuyorum. Cunku baslangic olarak haftada 3 kere sac yikayipta 3unde de tam tatli kasigi karbon kullanmak saci deriyi yipratir diye dusunuyorum. Mesela 2 aylik bi surec olsa ve ne kadar azaltsanizda karbonati bu saci karbonata alistirmak olur bence. Benim amacim suya gecis suresini en az karbonatla en kisa surede tamamlamak. Bilmiyorum kendimi ifade edebildim mi ama uyguladikca gelismeleri yazacagim...

Güncelleme geldi;
2015'in nisan ayında başladığım şampuansız saç yıkama girişimim başarısızlıkla sonuçlandı. İlk zamanlar memnun olduğum temiz görünüm 3 ay içerisinde yerini yağlı bir görünüme bıraktı. Bir ay daha karbonata devam etseydim daha farklı olur muydu bilmiyorum ama yaz gelmişti ve ben dayanamayıp saçımı şampuanla yıkadım. Şampuan kullanımını kesinlikle desteklemiyorum içerdikleri maddeler bu kadar zararlıyken ama karbonattan sonraki ilk şampuanlama, işte o anlatılmaz yaşanır.
Şuan ise saçım için bıttım sabunu kullanıyorum ve memnunum.

Bana pek tatmin edici gelmedi saçı sadece karbonatla yıkamak.
Deneyip beğenenler adına mutluyum lakin ben tasvip etmem. Bi arkadaş demiş arada bir kimyasallardan arınması için yapılabilir. Evet ben de böyle düşünmekteyim.
Özellikle saç bakımı üzerine bir çok yağ vs kullanırken bu şeyi denemem bi sonuç vermez aksine zararı olur diye düşünüyorum.
Bence doğal bir şampuan seçmek(kozmetik şampuan kullanmak saçı resmen öldürmek demek) ve saç kremi yerine de elma sirkesi kullanmak yeterli olacaktır ki ben öyle yapıyorum.

karbonatla sac temizlemeyi bende denedim.. temizlemede bence hic bir sorun olmadi.. ama sacim ayni derecede dokulmeye devam etti.... su siralar sacimi sadece su ile temizleme fikrindeyim ama bilmiyorum temizlenir mi.. hayatta en nefret ettigim sac yagli gorunume sahip olan sac.. eger goruntü olarak yagli kalirsa yapamam sanirim.. sabun sac derisini cok kurutuyor.. sampuan kimyasal.. ne yapacagim delirmek uzereyim..

bir süredir şampuan yerine zeytinyağlı defne sabunu ve saç kremi yerine elma sirkesi+su kullanıyorum,şimdilik çok memnunum.çok şikayetim olmasa da şampuanlar çok kimyasal içeriyor diye başlamıştım bu uygulamaya,şampuanla yıkamaktan pek farkı olmadığını da saçımda hissedince daha doğal diye bunları kullanmaya da devam edeceğim.tavsiyem saç tipine uygun şekilde sabun/organik şampuan seçilmesi.yoksa yanlış seçim sonucu kullandığınız sabun da saçı kurutur,şampuan da saça zarar verir.

Farklı şeylerde kullanılabilinir aslında. aklıma fikir geldi.mesela kuru saçlar için ballı su.elma sirkesi.siyah çay suyu. yada bitki çaylarını. direk saça dökmek falan.yağlı saçlar limonlu su yapıp. mesela onunla yıkayabilirler. önemli olan kimyasal şampuanlardan uzak kalmak sonuçta:21:

Uzun süre sessiz kalmış bu başlık

fakat artık alternatif ürünler çıkmaya başladı piyasaya
Ben yazlıktayken karbonatlı su ve sirkeli tarifini deneyerek saç yıkamaya bugün başlıyorum eve döner dönmez sabun ile takviyede bulunmak istiyorum hatta
Saç Detoks Paketi | Fermente Mutfağım
Bu şekilde ürünler çıkartan yerel firmalar mevcut

yani sadece karbonat değil çözüm bir çok farklı doğal hammadde mevcut

Coconut sütlü şampuan tarifleri var

• 6 oz Aloe Vera Gel
  • 3 Çorba kaşığı Zeytin yağ
  • 10 Çorba kaşığı Karbonat
  • 20 damla Biberiye yağı
  • 10 damla Nane yağı
  • Bir kavanoz

Sevdiğim bir site olan Doğal Şampuan Yapımı - Ekolojist.net
Alıntı yapmak istedim çoook güzel bir tarif bunuda denemeyi düşünüyorum
Doğal Şampuan Yapımı için Malzemeler
  • 3 yemek kaşığı rendelenmiş doğal sabun
  • 1 kapsul E vitamini
  • 3 poşet Yeşilçay/ Papatya çayı/ Isırgan çayı (isteğe bağlı)
  • 2 su bardağı su
  • Saçınızın ihtiyacına göre ekleyebileceğiniz vitaminler ve bitkisel uçucu yağlar

• Doğal Şampuan Yapımı
    1. 3 poşet çayı 2 su bardağı sıcak suyun içerisine atıp demlenmesini sağlayın.
    2. Rendelediğiniz sabunu demlediğiniz suyun içerisine atın ve eriyene kadar karıştırın.
    3. Karışım eridikten sonra 1 kapsul E vitamini ekleyin, dilediğiniz vitamin ve uçucu yağları da karışıma ekleyin.
    4. Soğuduktan sonra bir kaba boşaltın.

Ben doğal sabun arayışı içindeyim, geçen sene sık şampuan değiştirdim ve seboreik dermatit oldu yüzümde. Bunu şampuanlara bağlıyorum ama streste olabilir tabi ki. Ben şampuanlardan şüphelendiğim için doğal sabun denemek istiyorum ama kurutmayan bi sabun arayışındayım. Benim gibi olan varsa tavsiye bekliyorum. Her banyodan sonra yüzümde kırmızı kırmızı benekler oluyor. Şampuanların içinde nasıl bir kimyasal varsa artık yüzüme iyi gelmiyor...

Esiden kadınlar soba külünü bir kaç gün suda bekletip alkali bir su haılayıp bunu suyla inceltip şampuan yerine kullanıyormuş aynı şekilde çamaşır da yıkıyorlarmış. .Bir de kil kullanılıyormuş denemeye karar verdim. Kimyasalardan kurtulmak en mantıklısı, bebe şampuanı ve talk pudarsının meme yumurtalık kanseri yaptığı kısırlık yaptığı gösterilmiş, davalar olmuş.

X