Nolur akıl verin cok kötüyüm :(

Yine zor durumdayım ve yine akıl istiyorum sizden kızlar.. Daha önce çok aşık olduğum unutmadığım biri vardı bahsetmiştim daha önce de sonra birisi girdi hayatıma her sey güzel gidiyor 5 aydır beraberiz fakat bu sefer de aile sorunu cıktı benim ailem oldukça dindar.. erkek arkadaşım alkol kullanan birisi alkolü zaten sorun yaptı hep ailem fakat bu sabah kıyamet koptu kardeşim mesajlarımızı okumuş özel konuşmalarımız vardı ve biz erkek arkadaşımla biraz yakınlaştık ileri gitmeden bunları okumuş mesajda anneme söyledi annem sabahtan beri kardeşim de öyle hakkımı helal etmiyorum biz böyle bir ailemiyz bize nasıl yaptın bunu filan .. kızlar çok kötüyüm kendimde degilim suan bitirmezsem ilişkimi ailemi kaybedicam bitirirsem de sevdiğim adamı akıl verin bana ben şuan mantıklı düşünemiyorum cunki bu arada yaşımı da belirteyim 33 yaşındayım
Şifre kotun .Çok ayıp etmıs kardesınız

Nerdeyse hergun bdv ye alkol yüzünden biten evlilikler konuşuluyor..iyi düşün bi adam için aileni mi sileceksin..oldu da anlasamadiniz ailene dönecek yüzün olacakmi..cok istiyorsan aileni ikna et adamda ciddi düşünüyorsa seni seviyorsa evlenin..

Nerdeyse hergun bdv ye alkol yüzünden biten evlilikler konuşuluyor..iyi düşün bi adam için aileni mi sileceksin..oldu da anlasamadiniz ailene dönecek yüzün olacakmi..cok istiyorsan aileni ikna et adamda ciddi düşünüyorsa seni seviyorsa evlenin..
Ne alaka? Alkol alıyor demiş sadece, bağımlı dememiş ki? Alkol alıyor denince hemen bu yorumları yapmak çok saçma bence. Çoğu erkek alkol alıyor zaten, kültürümüzde de olan bir şey. Bu yüzden, alkol alanlara uzaydan gelmiş muamelesi yapılmasına çok şaşırıyorum.

Öncelikle kardeşin inanılmaz terbiyesiz ve seni düşürdüğü durum korkunç. Ben olsam uzun süre konuşmazdım, kalkıştığı şeyin bir bedeli olmalı.
Öte yandan 33 yaşında kadınsın, ailen de olsa kendini bu kadar ezdirmene, "bunu bize nasıl yaparsın" yaygarası karşısında ezilip büzülmene şok oldum. Çünkü en basitiyle "Yaparım kardeşim, çünkü benim de hormonlarım var, üreme içgüdüsüne sahibim milyonlarca insan gibi" mottosunda olman gerekiyordu.
Ben de beyaz türklerden değilim bu arada, pazar sabahları klasik müzik eşliğinde kahvaltı edilen bir evde büyümedim. Ailem orta muhafazakarlıktadır. Şunu gözlemledim; bu konularda sen ne kadar "haklısınız, günah.. şu bu... yapmamalıydım" diye ezilip büzülürsen o kadar üzerine geliyorlar. Annem eski erkek arkadaşımla beraber kaldığımızı ilk duyduğunda kıyameti koparmıştı, saçma sapan konuşarak beni utandırmaya, kendimi kötü hissettirmeye çalışmıştı. Dik durdum, yukarıdaki mottoyu edinmiştim, yetişkin oldugumu her zaman hatırlattım.
Babam gece dışarı çıkmama çok kızıyordu, bu saatte kız çocuğunun dışarda ne işi var diye gürlerdi. "Ben kız çocuğu değilim, 32 yaşında kadınım" dedim (60 ına merdiven dayamış eski kuşak adamın kadın kelimesiyle eyvah bakire değil mi bu diye düşünecek olmasını da umursamadım.) Şimdi tek başıma yaşıyorum, bir kere bile bu konularda bişey sormazlar. Laf açılırsa annem "ciddi düşünmediğin adamı evine çağırma" moduna geçer en fazla. 30 unu geçmiş kadın hayatı kendi kararları, kendi istediği doğrultuda yaşayamıyorsa vay ona vaylar ona..
Sana en fazla sevgilin konusunda fikirlerini söyleyip, istemediklerini belirtebilirler gerisi sende. Bu yaşta kadınsın, kendine 12 yaşında korunmaya muhtaç kız çocugu gibi davranılmasına müsade etme.
Çocukluğumdan beri baskı görerek büyüdüm zaten artık 32 yaşındayım fikrimin arkasın da durayım diyorum ama annem de çok üzülüyo ona da kıyamıyorum:KK43: ama erkek arkadaşımı da seviyorum napicam hiç bilmiyorum

X