Normal doğum fazla dikiş

Merhabalar.
Bende epidural normal doğum yaptım ama normal doğum kadar ağrı sancı çektim.
Oğlum yan geldiği için benim de karnıma baskı yapıldı ve Kordonu boynuna 2 kat ve koluna sarıldı o şekilde zor doğum yaşadım
Oğlım da rahimden çıkışa kadar dokularımı yırta yırta geldi kesiğimde oldu.
Sonuç olarak sayısını bilmediğim ama içten dışa 5 kat dikişim oldu.
İlk 2 gün normal hafif acı çektim sonrasında dkişlerim şişti ağrıda ne oturdum ne yatabildim doktora gittim normal herşey dedi
Bende nette burda araştırma sonunda her tuvalet ihtiyacı sonunda ılık su ile belden aşağı duş aldım ve kurutma makinesi ile iyice kurutma yaptım sonunda acım ağrım dindi.
Şimdi sadece sarı akıntım var arada yanma oluyor.

Merhabalar.
Bende epidural normal doğum yaptım ama normal doğum kadar ağrı sancı çektim.
Oğlum yan geldiği için benim de karnıma baskı yapıldı ve Kordonu boynuna 2 kat ve koluna sarıldı o şekilde zor doğum yaşadım
Oğlım da rahimden çıkışa kadar dokularımı yırta yırta geldi kesiğimde oldu.
Sonuç olarak sayısını bilmediğim ama içten dışa 5 kat dikişim oldu.
İlk 2 gün normal hafif acı çektim sonrasında dkişlerim şişti ağrıda ne oturdum ne yatabildim doktora gittim normal herşey dedi
Bende nette burda araştırma sonunda her tuvalet ihtiyacı sonunda ılık su ile belden aşağı duş aldım ve kurutma makinesi ile iyice kurutma yaptım sonunda acım ağrım dindi.
Şimdi sadece sarı akıntım var arada yanma oluyor.
Merhabalar. Ben de beş gün önce doğum yaptım ve aynı sizinki gibi oldu. Çok fazla dikişim var ve kat kat. Benim bu günler kötü kokulu akıntım geliyor iç dikişlerimi göremiyorum ne durumda sizce ne yapmalıyım?

Iki normal dogum yaptim, ilkinde kesi dikis oldu, ikincisi de yirtik ve dikis oldu. Dikislerim cok azdi, kolay dogum yaptim diyebilirim.

Ilk dogumumda kimse karnima bastirmadi ama ikinci dogumumda kizimi dogurduktan sonra esi gelmedi. Tam 50dk bekledik plesentanin gelmesini. O esnada ebeler karnima bastirmak istediler asla izin vermedim. 50dk sonra artik emmesi gereken kizimi dogumhaneye getirdiler, kizimi kucagima aldigim anda bebegin esi de geldi..

Bu tecrubemden benim anladigim kadariyla eger bebek ya da esi normalden daha yavas geliyorsa sureci hizlandirmak icin disardan itiyorlar-ki bebek muhtelif sebeplerle dogum kanalinda rahatca ilerleyemeyebiliyor. Bir nevi ilk yardim mudahalesi gibi sanirim.

Dikisler konusunda birsey diyemeyecegim, ben tecrube etmedim ama cok cok zor bir normal dogum yasamis olan tanidigim 3 ay sonra ancak toparlayabildigini soylemisti.

Henüz hiç doğum yapmamış ama olursa normal doğum düşünen biri olarak korktum, gidiyorum.
Çok geçmiş olsun.
Konuya yorum yapacak arkadaşlar olursa bir sorum var: normal doğumda karına bastırmak şart mı?
Uzun zaman gecmis ama yazayim. Sart degil ama basilmasi da ocu degil. Benm bastilar ama hic agrim yoktu. Ikinamadigim icin basmak zorunda kaldilar

Merhabalar. Ben de beş gün önce doğum yaptım ve aynı sizinki gibi oldu. Çok fazla dikişim var ve kat kat. Benim bu günler kötü kokulu akıntım geliyor iç dikişlerimi göremiyorum ne durumda sizce ne yapmalıyım?
Merhabalar.
Bende Koku olmadı akıntım sonradan da devam etti sağlık ocağı doktorum bana fitil verdi mantar olabilir deyip kullandım geçti çok şükür şuanda bir şey yok.
Tavsiye olarak tuvalet ihtiyacınız sonunda bel altı duşu alıp kurulamanız. Ben bunu yaptıktan sonra daha iyi oldu

Merhabalar.
Bende Koku olmadı akıntım sonradan da devam etti sağlık ocağı doktorum bana fitil verdi mantar olabilir deyip kullandım geçti çok şükür şuanda bir şey yok.
Tavsiye olarak tuvalet ihtiyacınız sonunda bel altı duşu alıp kurulamanız. Ben bunu yaptıktan sonra daha iyi oldu
ben de o şekilde yapıyorum. Teşekkür ederim:)

X