Normal doğum mu sezeryanmi

Evlat için yapmayacağın şey yok o an öyle bir güç geliyor ki yapmam dediğin şeyi bile yapıuorsun korkarım dediğini yapıyorsun. O yüzden akışına bırak sürecine göre nasıl bir doğum olacağı belli olur Rabbim sağlıklı doğum versin

Normal doğurabiliyorsan tabi ki de normal ama şimdi normal doğum da zorlaştı.
Benim bir arkadaş illa normal doğum yapicam dedi.cocugun başı dönmedi suyu bitti mecbur sezeryan oldu.
O çok üzülmüştü bu duruma.
Yani kısaca bazen istediklerimizin dışında da gelişebilir olaylar.

Hayırlısı ne ise o olsun.
Ama benim düşüncem normal dogurabilen herkes normal dogurmali.

İyi akşamlar değerli üyeler 5haftalik hamileyim şimdiden doğum korkusu sardı sizce normal dogummu yoksa bu korkuyla sezeryanmi olmalıyım
Korkan biri için her ikisi de korkunç olabilir. Benim naçizane tavsiyem sakin olun ve bilgilenin. Doğuma hazırlık kitapları okuyun. Bu şekilde korkunuz kalmaz emin olun. Ayrıca bebeğiniz doğmayı çok iyi biliyo ve o vakit geldiğinde vücudunuz da ne yapması gerektiğini biliyor. Siz bebeğinize ve vücudunuza güvenin. Bir de size güven veren bi doktor bulun

Korkan biri için her ikisi de korkunç olabilir. Benim naçizane tavsiyem sakin olun ve bilgilenin. Doğuma hazırlık kitapları okuyun. Bu şekilde korkunuz kalmaz emin olun. Ayrıca bebeğiniz doğmayı çok iyi biliyo ve o vakit geldiğinde vücudunuz da ne yapması gerektiğini biliyor. Siz bebeğinize ve vücudunuza güvenin. Bir de size güven veren bi doktor bulun
Doğru diyosunuz gittigim doktordan da kaynaklı bu sanırım kan vermekten korkuyorum dedim o zaman seni sezeryan yaparız deyince korku.sardi iyice çok haklısınız

İnşallah en kısa sürede nasip olsun sizede 🤗bende ne.yapsam bilmiyorum bu korkuyla
Ben de ödleğin tekiyimdir
Hatta vajinal muayeneden bile ödüm kopar
Korkudan uyuyamamıştım bi gece önce
O kadar diyeyim

Normal doğum travma gibi geliyor bana o yüzden
Sezeryandan yana kullanırdım oyumu
Ha sezeryanın da illa ağrısı vardır ama o normal doğum anını çok yaşamak istemiyorum sanırım

Duruma bagli. Sahsen imkan varsa her zaman "normal" dogum derim. Ama gerekli olursa sezeryan da tabi. Duruma göre bakilir..saglikla kucaga alin inaki

Ben de ödleğin tekiyimdir
Hatta vajinal muayeneden bile ödüm kopar
Korkudan uyuyamamıştım bi gece önce
O kadar diyeyim

Normal doğum travma gibi geliyor bana o yüzden
Sezeryandan yana kullanırdım oyumu
Ha sezeryanın da illa ağrısı vardır ama o normal doğum anını çok yaşamak istemiyorum sanırım
Sanırım bende 🤗korkumu atalatabilrsem normal yaparım eğer 8ay sonra.hala korkum varsa sezeryan.olabilir

X