Normal Doğum Sonrası Dayanılmaz Dikiş Ağrısı

Benim 4 dikişim vardı . Doktor almadı hepsi kendi düştü ama 40 gün sürdü neredeyse hele bir tanesi öyle garip bir yerdeydi ki 😅 pazartesi doğum yaptım cuma kontrole gittim herşey normaldi. Birkaç gün sonra bir sızı hissettim eşim baktı sanırım iltihap var dedi doktora gittik . Doktor muayene etti tertemiz dedi . Batıcon vs hiç birşey vermemişti zaten . Kendi kendine geçti

Eyvah eyvah
3 hafta mı?
Ağlarım valla :KK70:

Doğum sancısını unutturdu bu acı bana
Etimi dirhem dirhem kesiyorlar gibi bir acı, bilmez miyim!
Doğum falan hikaye, bir de normal doğum doğurana kadar derler.
Ben ayakta geziyordum sadece, ne oturma ne yatma yoktu.
Kendi yatağıma sanırım 1 ay sonra geçmiştim.
Ruh gibi evin içinde dolanıyordum, dinlenemeyip, uzanamadığımdan da iyice süreç uzadı.
Çok geçmiş olsun, dediğim gibi sürekli kurutun ki biran önce düşsün dikişler.

Son düzenleme:
Etimi dirhem dirhem kesiyorlar gibi bir acı, bilmez miyim!
Doğum falan hikaye, bir de normal doğum doğurana kadar derler.
Ben ayakta geziyordum sadece, ne oturma ne yatma yoktu.
Kendi yatağıma sanırım 1 ay sonra geçmiştim.
Ruh gibi evin içinde dolanıyordum, dinlenemeyip, uzanamadığımdan da iyice süreç uzadı.
Çok geçmiş olsun, dediğim gibi sürekli kurutun ki biran önce düşsün dikişler.

Aynen öyle bir acı
Bende hiç uzanamadım dinlenemedim ilk hafta. Sürekli doktora götürdük bebeği sarılık için.

Sabah doktora gittim. Dikişlerim iyileşmiş, ipler kalmış. Tuttu çekti ipleri. Kuş gibiyim şu anda. Resmen geçti tüm acım :KK70:

Aynen öyle bir acı
Bende hiç uzanamadım dinlenemedim ilk hafta. Sürekli doktora götürdük bebeği sarılık için.

Sabah doktora gittim. Dikişlerim iyileşmiş, ipler kalmış. Tuttu çekti ipleri. Kuş gibiyim şu anda. Resmen geçti tüm acım :KK70:
Gözünüz aydın, çok sevindim kurtulmanıza.
Demek ipler, yenilenen eti çekiştiriyordu.
Bu arada yazmayı unutmuşum, depend külot içine bu hastanelerin ve eczanelerin verdiği içi pamuk olan sargı bezinden kullanın bir süre ped yerine.
En azından lohusalıkta ped kullanmayın, bu sıcakta bir süre sonra pişik, isilim vb şeyler yapıyor😂
Temmuz ağustosta doğurmak çok zor ya…

Kesinliklr
Sıcakta emzirmek de ayrı dert
Kan ter içinde kalıyoruz ikimizde :KK70:
Gözünüz aydın, çok sevindim kurtulmanıza.
Demek ipler, yenilenen eti çekiştiriyordu.
Bu arada yazmayı unutmuşum, depend külot içine bu hastanelerin ve eczanelerin verdiği içi pamuk olan sargı bezinden kullanın bir süre ped yerine.
En azından lohusalıkta ped kullanmayın, bu sıcakta bir süre sonra pişik, isilim vb şeyler yapıyor😂
Temmuz ağustosta doğurmak çok zor ya…

Kızlar merhaba,
12 gün önce normal doğum yaptım
Bu hafta Salı gününe kadar oldukça iyiydim
Pazartesi kontrole gittim. Doktor da dikişlerimin gayet iyi olduğunu söyledi.
Alınması için gelmeli miyim dedim. Hayır bunlar kendiliğinden düşen dikişler dedi.

Fakat Salı günü dikişimin bir kısmında bir acı başladı. Ağrı kesici ve uyuşturucu krem vs fayda etmiyor hiçbir şekilde. Her gün ağlıyorum acıdan. Ağrı da değil ama bıçak sokar gibi bir anda keskin bir acı giriyor.

Aynadan baktım bugün. O bölgede dikiş ipi sarkmış iki tane. Ama açıklık, iltihap, kanama, akıntı vs yok.

Yarın doktora gideceğim ama artık dayanamıyorum. Oturamadığım için bebeğe bakamıyorum, emziremiyorum, altını bile değiştirmek işkence oldu. Acıdan ağlıyorum.

Var mı başına gelen?
Bu dikiş yarası ne zaman iyileşir sizce?
Merhabalar bende cuma günü doğum yaptım 2 gün iyi idi ancak 3 gündür de dikiş yerinde şişkinlik var
Dikiş olmayan yerde yanma acı var idrara gitmek işkence oturmaktada sıkıntı yaşıyorum
Doktorunuz size ne söyledi.

Kızlar merhaba,
Alınması için gelmeli miyim dedim. Hayır bunlar kendiliğinden düşen dikişler dedi.

Fakat Salı günü dikişimin bir kısmında bir acı başladı. Ağrı kesici ve uyuşturucu krem vs fayda etmiyor hiçbir şekilde. Her gün ağlıyorum acıdan. Ağrı da değil ama bıçak sokar gibi bir anda keskin bir acı giriyor.

Aynadan baktım bugün. O bölgede dikiş ipi sarkmış iki tane. Ama açıklık, iltihap, kanama, akıntı vs yok.

Yarın doktora gideceğim ama artık dayanamıyorum. Oturamadığım için bebeğe bakamıyorum, emziremiyorum, altını bile değiştirmek işkence oldu. Acıdan ağlıyorum.

Var mı başına gelen?
Merhaba şuan bendede aynı durum var ne yapacağımı şaşırdım sizde süreç nasıl ilerledi kaç günde geçti acaba 🥺

Kızlar merhaba,

Var mı başına gelen?
Canım geçmiş olsun.Benim dikişlerim iltihap kapmıştı.Doktor her gün pansumana gelmemi söylemişti.Biraz zor bir süreçti.Yarın doktorun bilgilendirir seni.

X