Normal doğum sonrası vajinada ağrı

BuseCa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
14
4
Merhaba kızlar

2 ay önce normal doğum yaptım açılcası zor bir doğumdu çok dikişim oldu. 2-3 gün öncesine kadar dikişlerim iyiydi herşey yolundaydı hiç bişey hissetmiyodum vajina bölgemde. Fakat bu sıralar vajina bölgemin sol tarafında bir ağrı var ve dokunduğumda hassasiyet oluyor. Dokunduğumda vajinamın sol tarafına hatta acıyor sanki içeride bir şişlik oldu ve sızlıyor. Doğumdan 6 hafta sonra kontrole gittim dikişerimin çok iyi olduğunu söyledi doktorum. Bu nereden çıktı anlamadım şimdi.🙄
Böyle bir durum yaşayan var mı kızlar ?
Şimdiden teşekkürler ☺️

O durum bende iki sene sonra geçti.
Yani ikinci doğumumdan sonra ancak kurtuldum diyebilirim.
Sürekli hassasiyet, soğuk suda sızlama, regl dönemleri bolca zonklama ve pedler sebepli tahriş vs.
Benim cildim aşırı hassas ve iyileşmiyor, ayrıca sürekli tayt ve türevi kullanırım, bu da baskıya neden olmuş, bundan kaynaklı olmuş.
Doktorunuza görünün mutlaka.

O durum bende iki sene sonra geçti.
Yani ikinci doğumumdan sonra ancak kurtuldum diyebilirim.
Sürekli hassasiyet, soğuk suda sızlama, regl dönemleri bolca zonklama ve pedler sebepli tahriş vs.
Benim cildim aşırı hassas ve iyileşmiyor, ayrıca sürekli tayt ve türevi kullanırım, bu da baskıya neden olmuş, bundan kaynaklı olmuş.
Doktorunuza görünün mutlaka.
2 sene çok uzun bir süre 🙄 şuan doktora gidemiyorum malesef covid pozitifim . Bu ağrı ve sızlama 2 gündür var ondan öncesinde hiç böyle olmuyordu çok rahat oturup kalkıyodum. Dikiş kalmamıştır diye düşünüyorum enfeksiyon vs kapmamışımdır umarım.

2 sene çok uzun bir süre 🙄 şuan doktora gidemiyorum malesef covid pozitifim . Bu ağrı ve sızlama 2 gündür var ondan öncesinde hiç böyle olmuyordu çok rahat oturup kalkıyodum. Dikiş kalmamıştır diye düşünüyorum enfeksiyon vs kapmamışımdır umarım.
Dikişten çok çekmiş biri olarak acıyanın dikiş değil hassas deri olduğunu anladım ben çünkü doğum sonrası perine bölgem ve iç bacağım adeta çürümüştü, mor siyah renk almıştı.
Yani hassas bölgeler bunlar, 6 haftada iyileşmemesi normal aslında.
Ben 3 ay sonra tam dikişsiz gibi oturabildim.
İkinci doğumumda ise hiçbir şey yaşamadım, ilk günden bağdaş kurmuştum mesela.

Doktorunuzla telefonda görüşün, durumu iletin.

Dikişten çok çekmiş biri olarak acıyanın dikiş değil hassas deri olduğunu anladım ben çünkü doğum sonrası perine bölgem ve iç bacağım adeta çürümüştü, mor siyah renk almıştı.
Yani hassas bölgeler bunlar, 6 haftada iyileşmemesi normal aslında.
Ben 3 ay sonra tam dikişsiz gibi oturabildim.
İkinci doğumumda ise hiçbir şey yaşamadım, ilk günden bağdaş kurmuştum mesela.

Doktorunuzla telefonda görüşün, durumu iletin.
Tekrar çok teşekkürler konuşacağım ☺️

X