Nöroloji ve Refleksoloji

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
42
Refleksoloji

Bu terapi nedir?, Nasıl uygulanır?

Refleksoloji'yi, "Ayaklar bedenin aynasıdır" sözüyle özetleyebiliriz. Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji 'denge' sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır. THERAPIUM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi. Refleksoloji, bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktalarının ayaklarda olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Refleksoloji, özel el ve parmak teknikleriyle bu refleks noktalarına baskı ve ovma yoluyla uygulanır.

Nelere iyi gelir?

Refleksoloji, hem (hastalıktan korunmak) "koruyucu sağlık" hem de belli sıkıntıların hafifletilmesi açısından uygulanabilir.

Refleksoloji aşağıdakiler de dahil pek çok durumda yardımcı olabilir:

Stres, yorgunluk, uykusuzluk Migren, başağrısı

Kadın hastalıkları, menopoz regl sorunları Kabızlık, hazımsızlık

Sırt ağrısı, romatizma, siyatik sinüzit, astım Prostat sorunları

Bu terapinin özeliği nedir?

Refleksoloji, beden fonksiyonlarını normalleştirir. THERAPIUM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi. Normalleşmiş beden fonksiyonları insana rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirerek ağrıları dindirir.
Bunların ötesinde Refleksoloji keyifli, dinlendiren ve ağrı sızı vermeyen bir terapidir. Refleksoloji terapisi sırasında, bazı organ ve sistemlerin harekete geçmesi doğaldır. Bu esnada kişinin kendisini farklı hissetmesi mümkündür.

Yan etkileri nedir?

Refleksoloji, hamileliğin ilk üç ayında tavsiye edilmez ve uygulanmamasına dikkat edilmesi gereken bir terapidir. Bununla birlikte enfeksiyon halinde, ateşlenme durumunda, kanser ve damar tıkanıklığı hastalıkları söz konusu olduğunda kişiye Refleksoloji uygulanmamalıdır. Bu terapinin hiç bir yan etkisi yoktur.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
X