O büyük gün...

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
36
O büyük gün...


Evleneceğiniz tarihe karar verdikten sonra bütün yapmanız gereken istediklerinizin neler olduğuna karar verip, nikah gününe kadar önünüzdeki zamanı planlı kullanmaktır. İşte uymanız gereken bir hazırlık listesi...

Nasıl bir tören?

Evlenmeye karar verdiğiniz zaman nasıl bir evlilik töreni istediğinizi de belirlemeniz gerek. Çünkü artık düğün törenleri konusunda alternatifleriniz çok fazla. Eskiden olduğu gibi her şeyi belli kalıplara bağlı kalarak yapmak zorunda değilsiniz. Neler istediğinize ve bunların nasıl yapılacağına eşinizle beraber karar verin. Her şeyin kuralına uygun olmasını istiyorsanız, en az altı ay önceden planlara başlamalısınız.

Liste yapmak şart

* Yapılacakların bir listesini çıkardıktan sonra iş bölümü yapın. Her şeye tek başınıza yetişmeniz çok zor olacağı için yakın arkadaşlarınızdan ve ailenizden size yardımcı olmalarını isteyin.

* Son anda sorun çıkmaması için, yapılmasını isteyip istemediklerinizi ailenizle konuşup organize edin.

* Eşinizle bir bütçe çıkarıp, neyi ne zaman alabileceğinizi belirleyin.

* Bu listeyi yaparken her şeyi bir anda alamayacağınızı, bunun için de nelerin öncelikli olduğunu saptayın.

* Evlilik listesi hazırlayarak, yakın arkadaşlarınıza dağıtın. Böylece hem onları "ne alalım?" sorusundan kurtarırsınız, hem birçok eksiğin kolayca tamamlanmasını sağlarsınız.

* Yakın arkadaşlarınızdan düğün hediyesi olarak düğün pastasını ve davetiyeleri ayarlamalarını istemek de bir alternatif olabilir.

Olaya hakim olun

* Her iki aileyle de görüşüp, davetli sayısını belirleyin. Bütçe düzenlerken ve mekan seçerken davetli sayısı belirleyici olacaktır.

* Düğün yerini belirlerken mekanı, böyle bir davet sırasında görmek size fikir verecektir. Bu nedenle bir fırsatını bulursanız burada düzenlenen bir davete gidip göz atın.

* Düğünün yapılacağı yerde size özel bir şeylerin olması için ayrıntılara özen gösterin. Seçtiğiniz müzik ve çiçekler bile ortamın havasını değiştirecektir.

* Düğünden önce, düğün sırasında çıkabilecek aksiliklerde kimden yardım isteyebileceğinizi, kimlerin yetkili olduğunu öğrenin. Firma yetkilileriyle yakın bir arkadaşınızı tanıştırın, organizasyonu ona devredin ve o gece siz hiçbir şeye karışmayın!
 
X