o kadar çok kafam karışık ki belki paylaşıp fikir alırsam bana faydası olur...

sblkrtt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2017
45
35
50
Turistik bir şehirde takı tezgahı alabilirsiniz. Yada turistik bir şehirde gözleme tarzı bir dükkan açabilirsiniz. Hem insanlarla iyi iletişim kurarsınız hem de tatil yeri olduğu için keyifli vakit geçirirsiniz.
Bodrum Belediyesine bunu sordum ve öğrendim ki turistik bir yerde tezgah acabilmek için 3 sene orda ikamet etme zorunluluğu varmış bunu da hic anlamadım gıda işi için bu mantıklı bir kural olabilir ama))) tekstil ev dekorasyon vb ne sakıncası olabilir . Kıbrısa niyetlendim cunku orda serbest miş onuda öğrendim . İnsallah orayı deneyeceğim arkadaslarımla ama 2.aşı ve üstüne 14 gün bekleme şartı olduğundan süreyi bekliyoruz.

sblkrtt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2017
45
35
50
Platformlara üye olmak için belli bir ücret ödenir, ticaretin her türlüsünde de vergi vardır. Sıfır masrafla iş yapayım derseniz kazandığınızın sekiz katı ceza ile karşılaşmanız olası.

Ayrıca konu sahibinin isteği insanlarla iletişim kuracağı sosyal olacağı bir iş fikri. Derdi para kazanmak değil.
kesinlikle doğru bir teşhis. Önceliğim kaliteli zaman sadece tüketen değil , hem tüketen hem üreten olmak. Boş oturmak bana göre değil. Emekli olduğum kurum cok disiplinli bir kurum olmasaydı kalırdım:) ama emir almaktan bıktığım icin hic düşünmeden oldum:)

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
23.270
142.143
kesinlikle doğru bir teşhis. Önceliğim kaliteli zaman sadece tüketen değil , hem tüketen hem üreten olmak. Boş oturmak bana göre değil. Emekli olduğum kurum cok disiplinli bir kurum olmasaydı kalırdım:) ama emir almaktan bıktığım icin hic düşünmeden oldum:)
Umarım mutlu olacağınız bir iş fikri bulur ve uygulamaya geçersiniz.

Bu arada kosgeb eğitimi almayı da düşünün bence. İyi bir iş fikriniz olursa arkanızda desteğiniz olur.