Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler Ocak/Tencere

ayca241

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
26
2
Merhabalar.
Sorum kısa. İndüksiyon ocak uyumlu tencereler normal ocakta kullanılabilir mi, kullanılması bir sorun yaratır mı acaba?
Tencere alacağım alamıyorum bir türlü içime dert oldu.
Şimdiden teşekkürler.

edit:
ocak normal, tencereler indüksiyon uyumlu imiş.
tencerelerin modellerini uzun süredir beğeniyordum, tekrar bakarken gördüm.
ocağı indüksiyonlu almayı düşünmüyorum ancak bu tencereleri alırsam bi problem olur mu acaba diye sormak istedim, tam anlatamadım sanırım.

Son düzenleme:
Ocak mı indüksiyonlu ? Tencereler mi uyumlu? Ocak indüksiyonlu değilse,neden uyumlu tencere alıyorsunuz?

Tabana mıknatıs yapışan evde varolan tencereler indüksiyonlu ocakta kullanılabiliyor sanırım. Bu durumda tam tersi zaten uyumlu olanda normal ocakta kullanılabilir diye düşündüm ama bunu alacağınız yer ile konuşsanız yada internette araştırsanız daha verimli olabilir.

ocağı indüksiyonlu almayı düşünmüyorum ancak bu tencereleri alırsam bi problem olur mu acaba diye sormak istedim, tam anlatamadım sanırım.

Nasıl tencereler bilmiyorum ama normal çok güzel tencereler de var, gerekli değil yani ileride indüksiyonlu ocak almayacaksanız. Bildiğim kadarıyla indüksiyonlu tencereler normalden daha pahalı.

indiksiyon uyumlu tabanı olan tencereler, diğerlerinde de kullanılıyor. ben özellikle öyle seçtim. ocağı değiştirirz, tencereler elimde patlamasın diye

hanimlar induksiyon ocak kullaniyorum ve tencerelere baydigim paraya icim yaniyo. neyseki 1 kez aliniyor. ancak o pahalli tenceleri kizartma icin kullanmaya kiyamadim. tuttum induksiyon ve tencere iliskisinin fizigini inceledim. 100 tl.lik degilde 14 tl.lim emaye tencere aldim miknatis tuttu. ama tam isi alisverisi icin ocaga karsilik miknatis gerekliymis manyetik alan icin. ucuzcudanda 3 liralik 8-9 yuvarlak miknatis alip altina yapistirdim koydum yagi ocaga. allahim bir guzel kizardi, o tencere bir calistiki icim yandi. :skandal:o pahalli diger tencereleri gectim hadi yine 1 kez alinicak, kizartma tenceresinide kurtardim ama induksiyon haltina 120 liralik cezve alicagima eski celik cezveme miknatis takip kullansaymisim keske dolandirici bir indüksiyon pazarinda dolandirilmisim resmen:KK14::mad:

hanimlar induksiyon ocak kullaniyorum ve tencerelere baydigim paraya icim yaniyo. neyseki 1 kez aliniyor. ancak o pahalli tenceleri kizartma icin kullanmaya kiyamadim. tuttum induksiyon ve tencere iliskisinin fizigini inceledim. 100 tl.lik degilde 14 tl.lim emaye tencere aldim miknatis tuttu. ama tam isi alisverisi icin ocaga karsilik miknatis gerekliymis manyetik alan icin. ucuzcudanda 3 liralik 8-9 yuvarlak miknatis alip altina yapistirdim koydum yagi ocaga. allahim bir guzel kizardi, o tencere bir calistiki icim yandi. :skandal:o pahalli diger tencereleri gectim hadi yine 1 kez alinicak, kizartma tenceresinide kurtardim ama induksiyon haltina 120 liralik cezve alicagima eski celik cezveme miknatis takip kullansaymisim keske dolandirici bir indüksiyon pazarinda dolandirilmisim resmen:KK14::mad:
uyguadığınız yöntemden memnun musunuz acaba ben de aynı dertten muzdaribim bi sürü tencerem var kullanamıyorum indüksiyon uyumlu olmadığı için :bicak:

X