Bebek Beslenmesi Oğlum 1 yaşında ve yemek tabağını görünce kusmak için her yolu deniyor. Böyle bir sorun yaşayıp sorunu aşan var mı ????

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeynep hatice

2020 Ocak anneleri gurubu
Kayıtlı Üye
26 Mart 2016
628
1.128
37
Ben besliyorum BLW yapamadık ilk 6 ay çok az kilo aldı, hala da zayıf 12.5 aylık ve 8 kilo 300 gr. Yemiyor asla yemek istemiyor. Hala püre halinde veriyorum. Yemek istemediği için çiğnemiyor ve kusmak istiyordu şimdi yemeden tabak görünce kusmaya çalışıyor 🥺 tv karşısında dalınca yediriyorum ve genelde 1-2 saat sonra ne yapıp edip kusuyor yine....

Ben besliyorum BLW yapamadık ilk 6 ay çok az kilo aldı, hala da zayıf 12.5 aylık ve 8 kilo 300 gr. Yemiyor asla yemek istemiyor. Hala püre halinde veriyorum. Yemek istemediği için çiğnemiyor ve kusmak istiyordu şimdi yemeden tabak görünce kusmaya çalışıyor 🥺 tv karşısında dalınca yediriyorum ve genelde 1-2 saat sonra ne yapıp edip kusuyor yine....
Psikolojik bir sebeb de olabilir. Uzmandan yardım mı alsanız acaba?

Çocukta İştahsızlık.

Bu arada demiri ve b12 düşüktü Dr demirini değiştirdi b12 içinde ilaç verdi çinko dvit ve balık yağı da tüketiyoruz ama yine de değişen bişey yok

Psikolojik bir sebeb de olabilir. Uzmandan yardım mı alsanız acaba?
Psikolojik olarak mı destek alalım diyorsunuz ??? Bunu hiç düşünmemiştim. Kendi Dr zorlama yemek istemiyorsa yemesin diyor ama 1 yaşındaki bi bebekte sadece emerek yeterli beslenir mi bilmiyorum. Zaten zayıf bi bebek.

Psikolojik olarak mı destek alalım diyorsunuz ??? Bunu hiç düşünmemiştim. Kendi Dr zorlama yemek istemiyorsa yemesin diyor ama 1 yaşındaki bi bebekte sadece emerek yeterli beslenir mi bilmiyorum. Zaten zayıf bi bebek.
Zorlama zorlarsan daha da çok red eder yemez. Ne kadar çok üzerine düşersen o kadar çok kaçacak.
Psikolojik destek almanızda da yarar var 😊

Iyi bir psikoloğa danışın bence. Reddetmesinin sızın farketmediginiz bir sebebi olabilir

Iyi bir psikoloğa danışın bence. Reddetmesinin sızın farketmediginiz bir sebebi olabilir
Bu süreçte psikolog bulmak zor. Ya şundan da korkuyorum kilo almazsa ne olacak. Persentil olarak %10 altında ve zorlamayınca da hiç yemiyor ana yüreği işte üzülüyorsun yesin istiyorsun. Bugün yayla çorbası yaptım ne yaptıysam istemedi babası da biraz parmağıyla ağzına verdi çaktırmadan 😂 tadını alınca ağzını açtı onun tadını sevdiği için yedi ama az yedi zorlamadım bende.

Çok iyi anlıyorum sizi anne yüreği tabi içiniz rahat etmiyor. Kilosu normal olsa ve yemese sorun değil ama geri kalması da ılerde sorun oluşturabilir belki
Hangi ilde yaşıyorsunuz?
Bence her çocuğun çok iyi bir cocuk doktoruna ve psikoloğa ihtiyacı var. Cocuk drlarinin tek başına yeterli olmadığı durumlar olabiliyor malesef
Benim oğlumun psikoloğu online danışmanlık veriyor isterseniz ismini verebilirim

Çok iyi anlıyorum sizi anne yüreği tabi içiniz rahat etmiyor. Kilosu normal olsa ve yemese sorun değil ama geri kalması da ılerde sorun oluşturabilir belki
Hangi ilde yaşıyorsunuz?
Bence her çocuğun çok iyi bir cocuk doktoruna ve psikoloğa ihtiyacı var. Cocuk drlarinin tek başına yeterli olmadığı durumlar olabiliyor malesef
Benim oğlumun psikoloğu online danışmanlık veriyor isterseniz ismini verebilirim
Adıyamanda yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Lütfen 😊

Cnm dış çıkarıyordu benim bebeğimde pek yemiyo tv karşısında fln yiyo ama dış çıkarıyor sürekli ondan iştahsızlığı

Benim kız da öyle 5 yaşında halan da öyle sebze yemiyor kuru baklagiller yer zorla verdik mi kusar 5 yaş 4 aylık 16 kg malesef zor hiç değismiyorlar 🙎

Neden hala püre yapıyorsun,çiğnemeyi önemli bu sana göre yiyoe diye motive edici olabilir ama evladına karşı tamamiyle yanlış.
Ayrıca evet herşeyden önce kendimiz aç kalırız yine de evlatlarımızı aç bırakmayız lakin,
Asla ve asla ye ye ye diye zorlama,kaşıkla ağzında bekleme.
Koy mama sandalyesine veya masaya istediği zaman yesin kendi veya acıksın senden destek beklesin. Ama kendi istesin.
Dediğim gibi şu an için iyilik yaptığını hissediyor olabilirsin ama ileri de daha da çok zorlanırsın.
Ayrıca balık yağı surubu alsan iştahı açılsa daha da iyi olabilir,ben ocean kullanmıştım kızımda bilgin olsun.

Cnm dış çıkarıyordu benim bebeğimde pek yemiyo tv karşısında fln yiyo ama dış çıkarıyor sürekli ondan iştahsızlığı
Seninki de
Seninki de ondan olabilirmi hep mi iştahsız ara arami

Dişten değil bence. Özellikle son 1-2 aydır yemek tabağını görünce kusma sinyalleri veriyor. Biraz önce emmek istedi emzirdim 1-2 dk sonra yemek yemeğe gidelim dedim hemen öğürmeye başladı bi kaç kez tekrar etti ve kustu. Midesi boştu süt çıktı sadece. Durum bu ve endişeleniyorum artık 🥺 normal değil bu hareketleri

Neden hala püre yapıyorsun,çiğnemeyi önemli bu sana göre yiyoe diye motive edici olabilir ama evladına karşı tamamiyle yanlış.
Ayrıca evet herşeyden önce kendimiz aç kalırız yine de evlatlarımızı aç bırakmayız lakin,
Asla ve asla ye ye ye diye zorlama,kaşıkla ağzında bekleme.
Koy mama sandalyesine veya masaya istediği zaman yesin kendi veya acıksın senden destek beklesin. Ama kendi istesin.
Dediğim gibi şu an için iyilik yaptığını hissediyor olabilirsin ama ileri de daha da çok zorlanırsın.
Ayrıca balık yağı surubu alsan iştahı açılsa daha da iyi olabilir,ben ocean kullanmıştım kızımda bilgin olsun.
Bizde ocean balık yağı kullanıyoruz 2.5 ay oldu kullanalı. İştahını açmadı maalesef. Pütürlüyü kabul etmiyor asla verince çıkartıyor anında. Dr zorla ver pütürlü demişti ondan sonra bu hale geldi zaten ☹️

Uzakmışsınız istanbula 😊 allahtan online danışmanlık diye birşey var artık. Size psikolog Oya Çanak hanımı öneririm. Isterseniz bi araştırın kendisini. Yardımcı olabileceğini düşünüyorum
Baktım şimdi Oya hanımın online danışmanlık ücreti fiyatını biliyor musunuz ???

X