Konuşma Problemleri oğlum 2 yaşında ve hiç bir kelime konuşmuyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
nergiscim kreşin çok faydasını göreceksin emin ol..
ben bu konuda bazı araştırmalar yapıyorum.arkadaşımın oğlundan dolayı.ve senin oğlanla aynı durumda.ve benzer durumda olan bi çocuk şu an şakır şakır konuşuyo...
içini rahat tut.sürekli onunla ilgilen ve kreşten sakın alma.devam etsin.öğretmenlerinede bahset özel ilgilensinler.faydasını göreceksin.en az 6 aya toparlıycak için rahat olsun

Son düzenleme:
çocukla konuşurken onun seviyesine in.göz teması kurmaya çalış.neyi seviyosa onu yap.ve oyun oyna onunla.başlarda oynamıyo ama inan zamanla alışıyo..evde mozart cdsi falan koy.tvyi açma.sabırla yap.kreş çok faydalı.bir iki aya zaten farkedeceksin.6 ay sonunda gözle görülür ilerlemeyi farkedeceksin inşallah...
onunla konuş anlasın anlamasın sıkılmadan sürekli konuş.o beynine depolarmış zaten.masal anlat şarkı söyle.ama konuşmaktan kaçınmayın....

Bellı bısure sonra uzman yardımı almanızı onerırım kendılıgınden gecmıyor en azından nedır ne degıldır ogrenmıs olursunuz arkadaslar.2 aydır cocugumz ıcın bu konuda baya uzmanla gorustuk sonunda cozduk gıbı artık, aksamları evden gorustuk uzmanla bır sıte uzerınden ve cok kolay bısekılde yaptık bu seansları,herkese onerırım buyuk kolaylık hele kı calıstıgı ıcın zaman bulmakta zorluk cekenler yada cevresınde boyle uzmanlar bulamaynlara faydalanmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde nasil bir süreç gelirsiniz benim kızım da 2yasinda ve 2kelimeden başka konuşamıyor onlarda çok net değil zaten
bizde 18 ayligiz epey bir yil gecmis bu sohbetin ustunden bende cok merak ettim kocaman olmuslardir artik ilkokula gidiyorlardir nerdeyse
bizde bir iki kelime disinda hic konusmuyoruz

Birde nasil bir süreç gelirsiniz benim kızım da 2yasinda ve 2kelimeden başka konuşamıyor onlarda çok net değil zaten

Kızım 30 aylık konuşmaya başladı öncesinde kendi uydurdugu dilde konuşuyordu.. 3-5 tane sözcüğü vardı herkesin anladığı.. sonra birgün nasılsın annecim dedim iyiyim annecim dedi :) bu olaydan sonra hergün yeni 5 kelime söylemeye hatta 1 aya kalmadan cümleler ile konuşmaya başladı.. sizinki de biriktirip birden konusacaklardan olacaktır.. anlama sorunu yoksa evham a gerek yok.. Ama her çocuk farklı uzman değilim tabiki..

Arkadaşlar benim oğlum 2 yaşında konuşmuyor etrafında bazen dönüyor ellerini cirpiyor televizyona bakarken. seslince bakmiyor 3 defada bakıyor veya daha sonra bakıyor. Ablasıyla bile oynamak istemiyor ama bazen seviyor üstüne oturuyor pyscho gittik bir kere otizmi dedi çok üzgünüm olmaması için değildir diye bir umut içindeyim annem.abimde böyle dedi ama bizde çok gerc konuşulmuşuk bilmiyorum çok üzgünüm

merhaba..Benim de kuzenimin oğlu 2.5 yaşında..Ama konuşamıor.Birşeyler geveliyo ama tam net kelime duyamıoruz henüz ağzından..Annesii sabahtan akşama kadar tvnin karşısından almıyo çocugu..Dediğiniz gibi etkisi büyük sanırım..
peki simdi ne durumda saligi nasil iyidir iyisallah

Arkadaşlar benim oğlum 2 yaşında konuşmuyor etrafında bazen dönüyor ellerini cirpiyor televizyona bakarken. seslince bakmiyor 3 defada bakıyor veya daha sonra bakıyor. Ablasıyla bile oynamak istemiyor ama bazen seviyor üstüne oturuyor pyscho gittik bir kere otizmi dedi çok üzgünüm olmaması için değildir diye bir umut içindeyim annem.abimde böyle dedi ama bizde çok gerc konuşulmuşuk bilmiyorum çok üzgünüm

Simdi nasil bi duzelme var mi

Konuşmada pek düzelme yok Kreste ümidim vardı iyi gitmedi biraz daha iyi anlıyor ama üzülüyor um aslında çok üzgünüm insan çocuğun başkasınin eline düşürmesin

Merhaba
Benim 2,5 yaşındaki oglumada 6 gün önce otizm teshisi kondu . kesinlikle otizm uzmanı bir çocuk psikiyatrine götürün inşalah böyle bir durum yoktur ama küçük bir ihtimalde olsa varsa erken teshis ve tedavi çok önemli.

yavrum 2 yaşında ama ne anne nede baba yada su mama istemesini bile bilmiyor. söylediklerimi anlıyor tepki veriyo çogu şeye aklıda eriyo ama konuşmaya gelince yok. kulakları işitiyormu diye beta testi yaptırdım temiz çıktı ama uzmanlar otizm başlangıcı olabilir dediler şuan araştırma aşamasında. ne yapmam gerekiyor bunun suçlusu benmiyim hiç bilmiyorum. tv ve özellikle reklam seyrettirmeyin dediler ondan kaynaklanabilirmiş. kreşi tavsiye ettiler ama nekadar faydalı olur bilmiyorum. moralmen çökmüş durumdayım. ne yapacagımı nasıl davranacagımı bilemiyorum. bana bi akıl verip yön gösterirseniz çok memnun olurum.

Allah tüm annelere sabır yavrularada sağlık sıhat nasip eder inşallah.
Merhaba oğlunuz nr
yavrum 2 yaşında ama ne anne nede baba yada su mama istemesini bile bilmiyor. söylediklerimi anlıyor tepki veriyo çogu şeye aklıda eriyo ama konuşmaya gelince yok. kulakları işitiyormu diye beta testi yaptırdım temiz çıktı ama uzmanlar otizm başlangıcı olabilir dediler şuan araştırma aşamasında. ne yapmam gerekiyor bunun suçlusu benmiyim hiç bilmiyorum. tv ve özellikle reklam seyrettirmeyin dediler ondan kaynaklanabilirmiş. kreşi tavsiye ettiler ama nekadar faydalı olur bilmiyorum. moralmen çökmüş durumdayım. ne yapacagımı nasıl davranacagımı bilemiyorum. bana bi akıl verip yön gösterirseniz çok memnun olurum.

Allah tüm annelere sabır yavrularada sağlık sıhat nasip eder inşallah.
Merhaba yıllar yıllar geçmiş şuan bende aynı surecteyim oglunuzun dil gelişimi süreci nasıl gelişti benimle paylaşırmisiniz

Merhaba oğlunuz nr

Merhaba yıllar yıllar geçmiş şuan bende aynı surecteyim oglunuzun dil gelişimi süreci nasıl gelişti benimle paylaşırmisiniz
Evet keske bu mesajları görüp yazsalar benim oğlum da 26 aylık hala konuşmuyor çok merak ediyorum bu durumda olanların çocukları bi kaç yıl sonra konuşmaya başlamış mı bize de biraz umut olurdu belki

X