Oğlum beni bırakıyor yardımm arkadaşlar!!

M

meleğimsin

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi meleğimsin
ARKADAŞLAR BENıM SÜTÜM YETMEDıĞı ıÇıN 23 GÜNLÜKKEN MAMAYA BAŞLADIK ŞıMDı 4 AYIMIZ BıTTı ÖNCELERı ÇOK EMıYORDU BU ARLAR DA ARTIK UYKU SERSEMıYKEN EMıYORDU ŞıMDı ıSE GÜNDE ıKı DEFA FıLAN 1 DK BıLE EMMıYOR BIRAKAMASINI ıSTEMıYORUM ÇOK ÜZÜLÜYORUM O EMMEDıKÇE DE ıYıCE AZALMAYA BAŞLADI NE OLUR YARDIIM EDıN...NE YAPMAM GEREKıYOR SAĞIP VEREYıM DıYORUM AMA ÇOK ÇOK AZ ÇIKIYOR YA DA BEN BECEREMıYORUM BU ıŞı..:gitme:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi meleğimsin
canım sanırım sütün azalmış o yüzdende artık istemiyor olabilir. öncelikle sütünü arttırman gerekir bol bol sıvı alarak rezene iç bol bol soğan farkedilir şekilde sütü arttırıyor ben soğandan nefret ettiğim halde oğlumdan sonra bol bol yemeye çalışıyorum yine aklıma gelenleri yazarım sen o emmesede bence 2 saatte 1 sağ göğsünüki süt gelsin banyoda masaj yap bunlar çok iyi geliyo aklıma gelen mutlaka birşeyler yapmalısın çünkü bebeğin daha çok küçük

• Konu Sahibi meleğimsin
canım arkadaşın dediği gibi bol bol taze soğan ye ben sabah kahvaltıda bile yiyiyorum çok arttırıyor
hurma da çok arttırıyor ki şu an heryerde var bol su iç

• Konu Sahibi meleğimsin
YapmadıĞım Şey kalmadı arkadaŞlar sÜt gelse bıle almıyor sanırım yapıcak bırŞey yok bu kadar emdı ya buna da ŞÜkÜr.ama ınanın Çok ÜzÜlÜyorum.

• Konu Sahibi meleğimsin
canim hala mama veriyormusun peki. eger veriyorsan gunde kac defa veriyorsun. acaba mamaya basladiginda gogsunden cok mama ile beslendiyse artik istemiyor olabilir.
bende kizim 20 gunlukken mamaya basladim ilk zamanlar gunde 4 defa veriyordum ama once emzirip sonra mama veriyordum
daha sonra yavas yavas azalttim cunku emzirdikce sutum artti ve biberon gibi hizli aktigi icin daaha da sevdi.
son olarak 3 haftadir gunde 1 ogun oda gece uyumadan once veriyordum. 4 gundur eti petibor biskuvi yiyorum gunde 10-15 tane ve bu bana cok yaradi ve 3 gundur mamayi tamamen kestik. kizim suan 4 ayina girmek uzere.

bence vazgecmeden vermeye calis. ne bilim gogsunun ucuna cok cok az recel sur belki oyle sever. ALLAH yardimcin olsun canim.

• Konu Sahibi meleğimsin
canım doymuyordu benimki şu an günde 3 defa filan mama yiyor ek gıdalara da geçtik çünkü ama bizimki acıktığında katılıyordu memeyi almıyordu şimdi de öyle napıcağımı bilmiyorum ama şu reçeli bir deneyiyim .sağol canım

• Konu Sahibi meleğimsin
Bende emzirme sorunu yasayan Annelerdenim. Oglum gündüzleri emmeye hevesli degil ve bu da stresten sütümü etkiliyor sürekli. Ama azimle mücadele ediyorum simdilik. Umarim 6 ayi kazasiz belasiz atlatirim. Süt arttirmak icin sicak cay ve corbalardan tut, kuru kayisi, hurma, alkolsüz bira, maydonoz, havuc gibi seyler yiyiyorum. Fistikli baklavayida dün kesfettim, onuda tavsiye ederim. Sogan diyen arkadaslar olmus, kuru mu yoksa yesil mi? Onuda deneyeyim.
Ayrica en önemlisi emzirirken ten temasi kuruyorum bebegimle, dinlenmeye özen gösteriyor, gögüslerime ilik suyla masaj yapiyorum. Birde azimle emzirmek gerek, buda süt kanallarini aktif tutuyor.

• Konu Sahibi meleğimsin
canım benim, doktorların yalancısıyım ben de ama , sütü arttırmak için sıvı tüketmek gerekiyormuş. bol su bile içebilirsiniz diyor doktorlar...

• Konu Sahibi meleğimsin
benimde stresten gitti zaten yoksa hastanede hemşireler sütün çok güzel diyorlardı hala daha hergünüm moral bozukluğuyla geçiyor çok kötü günler geçiriyorum ama buna sebep olanlar utansın neyse canım bugün güzel emdi çok şüküe azda olsa alkolsüz birayı nerden buldun canım inşallah bol bol sütümüz olur..

Canim ben Almanya'dayim, icecek satan marketler var burada. Oralardan aliyor esim genelde. Türkiye'de nerede satilir tam bilemiyorum. Bir sor cevrendekilere, faydali oluyor gercekten. Malt bira olarak sordurabilirsin. Birde Fenugreek diye bir bitkinin, kapsüle dönüstürülerek satildigini ögrendim. Henüz alip denemedim, denedigimde sonucu yazarim. Ve en önemlisi stresi yasamimizdan cikartmaliyiz kizlar, en büyük düsman bu cünkü:KK43:

bol sıvı al canım su corba hosafff gıbı....
sogan bulgur pılavıda copk arttırıyo sutu kıvılcım kuru sogan dıye bılıorum ben...
bıde ben ıncırı kesfettım yesıl ıncırde sut yapıyor sanırım mısır bıde.hurmada arttırıyor inş en kısa zamanda artar tekrar sutun beslenmek ve stres olmamak cok onemlı

canım stressiz bir günüm yok ki zaten sütümün çekilmesine stres neden oldu yok almıyor ağzına bile memeyi bıraktı canım sıkıyorum dudaklarına filan belki emer diye ama nafile pompayla sağıp vereyim diyorum ama yok denecek kadar az çıkıyor yani 2 kere çekse biberonla biter.çok üzülyorum ne olurdu sadece emzirebilseydim.

X