Konuşma Problemleri Oğlum Ç,Ş gibi bazı harfleri söyleyemiyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Yaaa ben zaten şu kadını bir anlayamadim

Konu sahibi yıllardır hep aynı şeyi söylüyorsun, "dışarıya girdim çıktım iki bin lira harcamisim, çocukla bir cumartesi çıktık bin lira gitmiş, İstanbul'a girdim çıktım beş bin lira harcamisim"
Ama "konuşma terapisine ucyuzelli lira veremem, ameliyat olmazsan ölürsün dediler olmadım param yok diye"
Bu nasıl hesap , salak salak yemeğe kıyafete veriyorsun terapiye vermiyorsun.
Yani sırf İstanbul'a gittigiin,bilete verdiğin para normal, o paraya terapi aldırmak gereksiz.
Şehre gidince gezmek tozmak tikinmak alışveriş yapmak için beş bin lira harcamak normal,çocuğunun psikolojisinin bozulmasına,dalga geçilmesine engel olmak için taksit taksit 1400 lira ödemek anormal
Beş bin lira ne ya, paran yoksa paran yokmuş gibi davran. Benim mesela param yok, fakir gibi yaşıyorum. İki günde beş bın lira harcamissiniz,ben yılbaşında ülke dışına çıktım, ulaşımım yemem içmem dahil dokuz günde o paranın yarısını harcamadim😂 yani fakir bakışıyla bakıyorum, beş bin lira üç günde nasıl harcanır diye, vallahi bulamıyorum. Beş bin liraya insanlar ev geçindiriyor, siz zaten kiti kitina yasiyorsunuz. Daha neyin kompleksi bu kadar para harcamak? Sen iki AVM fazla gezdin diye çocuğun bugün terapiye gidemiyor. Zaten annesi sensin, babası senden beter. Görmediği rezalet kalmadı bu yaşta. Psikolojik problemler yaşamaya açık bir çocuk. Nereden başlasam da psikolojisini sağlam tutsam diyene kadar su yaptigin ise bak.
Yazık gerçekten , inan sen dahil asla kimse senin çocuğun olmak istemezdi. Az kendine gel
Aklımdan geçenlerin sözcüklere dökülmüş halı 😂 sen bu ucyuz beşyüz milyonu ne yaptın diye sorasım geliyor manolyaya

Bu ikisini kıyaslıyor da ameliyat olmuş zaten.
Özelde olmamış, devlette olmuş.
E olmuşsun işte, evde geçer diye bekleyip ölmemişsin.
Bir de öyle bir anlatıyor ki devlette yanlış kesip biçiyorlar, şans eseri ameliyattan sağ çıktı.
Biraz daha az hizmet aldın altı üstü.
İlla para vermeyecekse oğlunu da devlete götürsün, hiç götürmemekten iyi.
Aynen ben de mesela dişeti ameliyatımı özelde oldum, sonra bir sürü dolgu ve kanal tedavisi saydılar, hesap kitap yaptım,ona o parayı verene kadar seyehaT ederim daha iyi diye düşünüp evimden iki saat uzakliktaki devletin diş hastanesinde , 4 gidişte tüm dişlerimi hallettim:) ne var ki bunda,o da dişçi o da dişçi.
Konu sahibi çocuğu dis terapisine götürse 350 lira,elleri titreye titreye verir.
Ama çıkmışken bir şeyler yiyelim,çocuğu oyun alanina götüreyim, avmye gelmişken çanta alayım dese bin lirayı o gün harcar, hiç gözüne batmaz.
Bu nasıl bir kafa anlamıyorum.
Bir de kötü anne değilim demiş. Tabii ki kötü annesin

Son dönemde ortaya çıkan birşey bu.neden ,nasıl ortaya çıktı hala bilmiyorum...son birkaç yıldir duyuyorum..bundan 10_15_20 yıl önce hiç yoktu. Zaten halkımız herşeyi hemen kapar
Benim annem bize hala annecim, annem der. Nasılsın annem, karnın açmı annecim gibi…
40 yaşındayım. Bana tuhaf gelmiyor, Küçükken de hiç kafam karışmadı. Kim anne kim çocuk belli,
okadar küçük şeylerle kafa karışmaz. Bende çocuklarıma annecim, annem derim. Bitanemde derim, aşkımda derim. Kızımda derim. Hiç ben senin annenmiyim diye sormadılar.
Asıl yeni nesil pedagog psikologlar sürekli bişeyler çıkarıyor. Kendilerinimi ıspatliyorlar yoksa nedir anlamiyorum. Mantıklı açıklama olmadığı sürece herşeye inanmiyorum.

Benim annem bize hala annecim, annem der. Nasılsın annem, karnın açmı annecim gibi…
40 yaşındayım. Bana tuhaf gelmiyor, Küçükken de hiç kafam karışmadı. Kim anne kim çocuk belli,
okadar küçük şeylerle kafa karışmaz. Bende çocuklarıma annecim, annem derim. Bitanemde derim, aşkımda derim. Kızımda derim. Hiç ben senin annenmiyim diye sormadılar.
Asıl yeni nesil pedagog psikologlar sürekli bişeyler çıkarıyor. Kendilerinimi ıspatliyorlar yoksa nedir anlamiyorum. Mantıklı açıklama olmadığı sürece herşeye inanmiyorum.
Aman şöyle demeyim böyle anlar ,aman şunu yapmayım diye büyütülen çocukların ileride daha çok kafasının karıştığını ve fazla hassas büyüdüğünü düşünüyorum.

X