OĞLUM KURTULDU. 🙏🙏

Çok geçmiş olsun 💐
Sizi eski konularınızdan tanıyorum,sizin de eşinize karşı bi bağımlılığınız vardı siz kendinizi kurtarabildiğim mi peki?Hisleriniz ve ilişkiniz nasıl eski eş ile ?

Çok geçmiş olsun 💐
Sizi eski konularınızdan tanıyorum,sizin de eşinize karşı bi bağımlılığınız vardı siz kendinizi kurtarabildiğim mi peki?Hisleriniz ve ilişkiniz nasıl eski eş ile ?
Teşekkür ederim cnm.
Ben eski eşi gönderdikten sonra bir kez ama bir kez bile onu hatırlamadım. Bnm sevgim bıçak kesiği gibi bitti. Gittiği gün kendi kendime dahi şaşırmıştım. Allahım ne oldu bna onca yıl yaşanmışlık var Bn niye üzülmüyorum derdim. Bir insanın yeri gözükmez i bna ne oldu diyordum. İnanın bu kdr net duygular oldu bende. Onca yıl geçti bir kez konuşmadık. Bn onun yolundan dahi geçmedim. O bni yıpratmak için her yolu denedi. Ayaklarımın üstünde durmam onun hoşuna gitmedi. Bni yıpratmak için çocuklarımı mahvetti. Ve sonuç oğlum bu haddeye geldi. Ve bu kötü olayda konuştuk. Çok şükür ondan kurtuldum. Rabbim evlatlarımı bana bağışlasın.

Konularımı biliyorsunuz. Oğlum yeniyılla beraber madde kullanmaya başlamıştı. Çok şükür bıraktı. Eski günlere dönmek ne kadar güzelmiş. İnanın şu anda of sıkıldım bu hayattan diyenler şükredin. Oysaki ne güzel hayatım varmış. Tabi bunu kötü olaylar yaşayınca anlıyor insan.

Çokkkkkkk mücadele verdim. Bir saniye peşini bırakmadım. Ya ben ölücem ya sen bu kötü işten vazgeçilen dedim. Ben evde ağlayarak seni beklemiycem sen nereye ben oraya. Bunu atlatıcaz. Çünkü benim oğlum çok akıllı, terbiyeli, merhametli.sen köprü altlarında çırpınan çocuklardan, parkda yatan çocuklardan olmana izin vermiycek bir annen var. Sen orda mı yatıcan bende. Sen nereye ben oraya. Gerekirse polise dahi gider devletimden yardım isterim dedim. Ama benim yavrum bunlara gerek kalmadan atlatacak dedim. Çünkü sen düzgün bir çocuksun. Hata yapabilir ama hatadan dönecek kadar akıllı ve iyi bir insansın dedim. Her gün bunları söyledim. Her gün ona güvendiğim, onun bir gün eski hayatına dönüp Ben ne yapıyorum diyeceğini söyledim. Daha bir çok şey.
Çok şükür işe soktum. Vardiyalı. Ve kötü bir olay yaşadık. Onun akabinde bu işin ciddiyetini anladı. Bir arkadaşında oğlumla beraber başlamıştı. Onu da ailesine söyledim. Haberleri olsun kurtarsınlar çocuğunu diye. Ve sabah o arkadaşı ve diğer tüm arkadaşları oğlumun babasıyla konuşmaya gittiler. Biz x arkadaşmızı kurtarcaz. Biz göz yumduk ama iş ciddiye gidiyor yardımcı olacağız dediler. Ve oğlum o arkadaşını çok sever ve dinler. O yoksa sokağa dahi çıkmaz.
Oğlumla konşmuş. Biz yanlış yapıyoruz. Artık anneni üzme ben bıraktım sende bırakıp eski hayatımıza dönyoruz. Ben Askere gidyrm. Geldiğimde kaldığım yerden devam edicem. Senin ise İngiltere planın var. Git çalış paranı biriktir ailen sana iş yeri açmayı planlıyor gel kur işini beraber devam edelim demiş. Bunun gibi bir çok motive edici cümleler kurmş. O gün bu gündür oğlm iş ev, ev iş. 🙏Dışarı çıkıyrm kız arkdşmla bulşcam diyor kız kapıda babası uzaktan takip ediyor. Yarım sat sonra eve geliyor. Evvellsi gün anne dışarı çıkcam dedi. Sonra yok ya uzanym... Dedi ve çıkmadı. İlk defa dün çıktı. O nasihat veren arkadaşıyla ve diğer iyi arkdşlarla oturdular. Erkenden geldi. Uzandı ve işine gitti.... Yüzü tertemiz. Gözleri artık kırmızı değil. Bembeyaz. 21 marttan beri böyleyiz. Sigarayı bıraktı. Paket almıyor.arkadaşınada demşiki içtikde ne oldu Ben hiç bir şey anlamadım. Birde hep takip edildim hep peşine birileri takıldı, bunaldım. Zaten bir şey anlamadım içniycem artık. Dün de bana anne sana söz verdim yapmıycam dedim ve yapmıyorum da. Eski oğlum geri geldi. Bu gün spora gitmek istediğini söyledi.
İngiltere planımız devrede. Olur yada olmz bilemiyorum, ama evimi satıp çıkıcam burdan. Çünkü etraf hep bu madde bağımlılarıyla dolu.
Rabbim benim çabamı boşa çıkarmadı, dualarımı kabul etti. Benim gibi olan annelere de rabbim yardım etsin. İnanın dua ederken burnumun direği sızlıyor.ve siz anneleride duama katıyorum.

NOT: Eski eşimle bu süreçte konuşmaya birbirimizi haberdar etmeye başladık.

çokk mutlu oldummm çok şükür harika güçlü anne..

Çok teşekkür ederim. İnanın İngiltereye göndermek hiç istemiyorum. Bn onsuz nasıl uyurum o orda ne yapar düşüncesiyle boğuşuyorum. Fakat burda bnm bu mahalleden taşınmamı istemez. O gittikten sonra hmn çıkıcam bu mahalleden. İngiltereye temelli yollamıyorum. İnanın 3 ay bile ona iyi gelecek. Kuzeniyle çok iyi anlaşıyor. Ztn farklı bir ülke, keşif, insanlar, yeni bir iş... En azından bir tatil gibi bakıyorum.
Farklı bir yerin iyi geleceğini düşünüyorum ben de. Aynı mahalde dolaşmak, yeniden bir bunalım anında maddeye ulaşmasını daha kolay hale getirir. Bu sürece kadar iyi bir terapist bulup devam etmesini sağlayabilirsiniz belki.
Sürekli motive edici konuşun özellikle başkalarının yanında ona ne kadar guvendiginizden, ne kadar sorumluluk sahibi olduğundan vs bahsedin bu motivasyon için etkileyici oluyor. Dilerim hep böyle devam eder. Bağımlılık insanın ömrü boyunca kendi ile mücadele etmesi gereken bir durum, kolaylıklar diliyorum. Gözlerim doldu konuyu okurken... darısı bu durumla uğraşan her annenin başına.

Aminnn kardeşim başka şehirde yalniz yaşıyordu biz çok geç fark ettik ve galiba o da kurtulmak istemedi. Rabbim ona bunu edenlere de aynı acıyı kardeş evlat acısını yaşatsın
Şu an eniştem o noktada, kurtulmak istemedi, krizin birinde madde aldığı kişiyi bıçakladı şu an hapiste, geçen hafta oldu bu olay, içerde kurtulur mu, ölüme oynar mı bilmiyorum, ailesini yok etti... Çok acı yaaa, resmen travma yaşadık... Allah hayırlı insanlarla ile karşılaştırsın, onu da alıştıran çevresi oldu, şizofrene bağladı, metamfetamin denilen en tehlikeli olana bulaşmış maalesef... Bazıları için ölüm kurtuluş biliyor musunuz, neler yaşadık... İnşallah dua edin de hapiste bu maddeden kurtulur belki eskisi gibi olur :KK43:

İngiltereye gitmek istiyor. Çok sevdiği kuzeniyle gidecek. Görümce eşi çocukları aynı iş yerinde çalışıyorlar. Cafeleri var. Oğlumu da çok seviyorlar. Farklı bir işe gidecek olsa yollamakda tereddüt ederdim. Ama aynı iş aynı ev ve hep beraber oldukları için biraz rahatım.
Kesinlikle peşinden gidin derim, yurtdışı daha da zor

Şu an eniştem o noktada, kurtulmak istemedi, krizin birinde madde aldığı kişiyi bıçakladı şu an hapiste, geçen hafta oldu bu olay, içerde kurtulur mu, ölüme oynar mı bilmiyorum, ailesini yok etti... Çok acı yaaa, resmen travma yaşadık... Allah hayırlı insanlarla ile karşılaştırsın, onu da alıştıran çevresi oldu, şizofrene bağladı, metamfetamin denilen en tehlikeli olana bulaşmış maalesef... Bazıları için ölüm kurtuluş biliyor musunuz, neler yaşadık... İnşallah dua edin de hapiste bu maddeden kurtulur belki eskisi gibi olur :KK43:
Inşallah kurtulur inşallah
Bağımlıların yakasını bırakmıyorlar. Bu maddeden kurtulanlara bir şekilde ulaşıp tekrar alıştırıyorlar. Rabbim yardımcınız olsun çok zor

Çok güzel bir haber. Gözünüz aydın. Inşallah bir daha tekrarlanmaz. Yine de gözünüz hep üzerinde olsun. Allah korusun çocuklarımızı. 🙏

Malesef çok kötü bir durum. Bnm oğlm cahil ergen merak etti diyorum. Kocaman adamlar nasıl yapar bunu. İnsan bile bile ölüme giderimi.Geçen kuzenim aradı bir arkadaşının eniştesi kötü bir durumda ve kurtulmak istiyor dedi. 42 yaşında... Düşnyrm 42 yaş nasıl kendini heba eder. Kendini köle eder. İnş enişteniz de kurtulur.

Cok cok sevindim
Rabbim bidaha yasatmasin o duyguları inşallah
Ama bundan sonra sizi daha çok sorumluluk bekliyor en ufacık bahaneye bakar tekrar başlaması için elinizden geleni yapın (yaptığınızdan eminim) inşallah böyle devam eder hep ❤ siz çok güzel ve özel bir annesiniz inşallah evlatlarınız da size layık olurlar.. ❤

çok şükür çok sevindim:KK200::KK200::KK200:
Rabbim hepimizin evlatlarını ve hepimizi tüm kötü alışkanlıklardan korusun
bu ağa düşmüş olanları da tez zamanda kurtarsın

çok şükür çok sevindim:KK200::KK200::KK200:
Rabbim hepimizin evlatlarını ve hepimizi tüm kötü alışkanlıklardan korusun
bu ağa düşmüş olanları da tez zamanda kurtarsın
Çok teşekkür ederim. İnanın her duamda sadece kendim için dilemedim. Hiç bir anne ağlamasın rabbim,bnn evladımı ve tüm bu ilete düşen evlatlarımızı kurtar.. ❤️😘🙏

Ay cnm benim m. ❤️❤️❤️😘😘🙏🙏🙏Allah razı olsun. Rabbim size hiç sıkıntı vermesin... Çok teşekkür ederim.... Sarılmak istedim şimdi size.

🤗🥰😘
İşim gereği bağımlılık konularına çok aşinayım.
Ve çözümü net: seven bir yakınının destek çıkması, güçlü ilişki bağları..
Siz o çözümü biliyordunuz ve baştan beri yanında oldunuz.
Allah her geçen gününüzü bir öncekinden güzel ve sağlıklı eylesin.
Çok şükür 😊🙏

🤗🥰😘
İşim gereği bağımlılık konularına çok aşinayım.
Ve çözümü net: seven bir yakınının destek çıkması, güçlü ilişki bağları..
Siz o çözümü biliyordunuz ve baştan beri yanında oldunuz.
Allah her geçen gününüzü bir öncekinden güzel ve sağlıklı eylesin.
Çok şükür 😊🙏
❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏🙏🙏Aminnn. Çok teşekkür ederim.

X