Çocuk Hastalıkları Oğlum Rotavirüs oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Suyu cok cok fazla icirdm zten cok korkuyodm da bu durumdan bugn gidemedm belki aksam kaka yaparsa hemen goturecegm olmadi yarın goturecegm artk kontrolune suan yemesi bi iyi bi kötü

Ya ben sadece kaka dan anlasiliyor saniyordm ve bize bakmadilar bi eksiklk vs hani var mi die benm goturdugmde 5 gun olmustu cok kotuydu. 9 10 gun sürdü ama smdi ise tam gecti mi bilemiyorum hani ama duzelme oldu tuvalette flan cogu syde. Cok zor hemde tek ona gelmesn bna gelsn dedm resmen

Zten smdi karişmiyorlar olan oldu ya nasil olsa sorun yok kimse için. Benm eşim az da olsa beni dinleseydi bnlari yasamayacaktm iste ama onlar 2 3 cocuk buyutms bilir havalarndalar herseyi benm de ilk ben ne anlarm görseli vardi kafalarinda. Olan oldu bndan snra asla da kmseyi dinlemeyecegm artk

Yaa evet yeme icme hrseyi bitiyor bu nasl bi hastaliksa artk. Bzde hersey üst üste olmustu kusmanın ardına ishal vs derken 5 gun aç gezdi bizim oglan da iste. Dediginz gbi hersey duzelio gbi ama burda da yazanlar oldu brsuru korktm tuvaletini yapinca yine de bi goturmeyi dusunuyorm gözümü cok korkuttu bu hastalk brde önümüz kış bagişiklik düşük olursa her hastaligi kapar ona da korkuyorm nrmal grip bile olsa yemeden icmeden kesiliyorlar cnku.
Ilacin adini hatrliyo musunz?
Hatırlamıyorum inan oğlan 8 yaşında şimdi 🤭
Ama kanser hastaları için kullanılan kusma ilacıymış
Diğer kusma ilaçları işe yaramamıştı onlarıda kusmuştu 🤦🏼‍♀️
O ilacında yarısını vermiştik ondan sonra hiç kusmadı

Çok geçmiş olsun devlet bu asilari keşke aşı takvimine alsa 6 yıl önce kızıma yaptırmıştım rota ve menenjit aşısını o zaman 180 lira odemistim doz başına gözümüze gözükmemisti parası biz küçükken erkek kardeşim rota olup hastanede yatmıştı çünkü, ordan biliyordum hastalığın ne kadar ağır geçirildiğini menenjitide arkadaşım geçirmiş küçükken annesi hep ölümden kıl payı döndü derdi ondan direk yaptırmıştım şimdi 4,5 aylık oğlum var bu ay menenjit ve rotavirus aşılarının ikinci dozu var ilk dozlarini 3. Ayında olmustu iki aşıya 900 lira vereceğiz bu ayda evet bizi zorluyor ama çocuklar hasta olunca çektikleri acılar manevi olarak daha çok zorluyor aileyi

benim de çocuğum yok ama düz mantıkla yaklaştım.
mesela meşhur ishal salgını geçenlerde beni de buldu. sadece 1 gün rahatsızlandım, sürekli su içtim vs. ama 2. güne devam etseydi hastaneye gider serum isterdim. konu sahibinin oğlu da 1 günden uzun zamandır hasta olduğu için evde müdahale bence yeterli olmaz.
Cok gecmis olsun evet yeterli olmayabilir tabikide koca koca insanlar hasta olup dayanamiyor rahatsizlaninca 😔 malesef koronanin icinde birde salgin var allah hasta olan herkese şifa versin🙏

Evet biz aşı yaptırıp, hastanelik olarak atlattık 😔
Evet işte bende aşının %100 korumadigını anlatmak istedim. Herkes yaptıramıyor ya maddi durumdan ya da yönlendirme olmadığı için. Bana tepki gösterdiler yanlış yönlendirme yapıyorsun dediler. Yaptıran rahat oluyor ama yaptırmayanda bu konu ile endişeye düşer o zaman değil mi? Cidden burda insanlar polemikten besleniyor yazık

3 dozluk seçmiştim ben rotateq di galiba adı.
İlk dozunda problem olmadı
2. Dozunda acilik olmuştuk alerji yapmıştı
Cocugun her yeri kabarıp şişti
3.dozu yaptırmadım doğal olarak.

Ama ben bebekken olmuşum rotavirus

Son düzenleme:
Olabilir malesef cocuk sahibi deglim o yüzden söylediklerinizede itraz edemem daha bilgilisinizdir. sadece hanimefendiye gecmis olsun 🤷‍♀️ ama hepimiz hastalanirdik cocukken birakin cocuklari yetiskin insan bile hastslaniyor illaki tedavisi vardir
Tedavisi yokms canm cok ilerlerse serum takviyesi dediler hastahaneden geldm az once brde bagişiklk icinn ilac aldm o kdar ama azalma var devam ediyorms 15 gun sürer dediler
Hatırlamıyorum inan oğlan 8 yaşında şimdi 🤭
Ama kanser hastaları için kullanılan kusma ilacıymış
Diğer kusma ilaçları işe yaramamıştı onlarıda kusmuştu 🤦🏼‍♀️
O ilacında yarısını vermiştik ondan sonra hiç kusmadı
Yaa demek illa bi ilacla olmuyorms denemek gerekiyorms her ilaci da
Çok geçmiş olsun devlet bu asilari keşke aşı takvimine alsa 6 yıl önce kızıma yaptırmıştım rota ve menenjit aşısını o zaman 180 lira odemistim doz başına gözümüze gözükmemisti parası biz küçükken erkek kardeşim rota olup hastanede yatmıştı çünkü, ordan biliyordum hastalığın ne kadar ağır geçirildiğini menenjitide arkadaşım geçirmiş küçükken annesi hep ölümden kıl payı döndü derdi ondan direk yaptırmıştım şimdi 4,5 aylık oğlum var bu ay menenjit ve rotavirus aşılarının ikinci dozu var ilk dozlarini 3. Ayında olmustu iki aşıya 900 lira vereceğiz bu ayda evet bizi zorluyor ama çocuklar hasta olunca çektikleri acılar manevi olarak daha çok zorluyor aileyi
Evet cok pahali malesf devletn yarisi bile olsa karsilansaydi byle dusunceler olmazdi durunu olmayan kisiler de cok onlari da dusunmeleri gerekiyor aslinda. Devlet karsilasa insan vurdurmak ister zten dmek onemli die benm cevremde sdece benm oglm yakalandi oyle bildk bu hastaligi. 900 buyk para bu devirde
Nasıl oldunuz çocuğuda sizide merak ettim umarım yavrucak düzelmiştir😞 tekrar geçmiş olsun
Iyiyz sukur bugn hastahaneye goturdm orda kustu 1 sefer malesf. Dktorumz korkmamamizi syledi 15 gune kdar atlatamaz zaten dedi devam ediyorms yani rota. 15 gunun snrasi onemli dedi cogalirsa kusma ishal vs getr dedi ilac yazdi takviye olark. Cok sagoln 🥰

Evet işte bende aşının %100 korumadigını anlatmak istedim. Herkes yaptıramıyor ya maddi durumdan ya da yönlendirme olmadığı için. Bana tepki gösterdiler yanlış yönlendirme yapıyorsun dediler. Yaptıran rahat oluyor ama yaptırmayanda bu konu ile endişeye düşer o zaman değil mi? Cidden burda insanlar polemikten besleniyor yazık
%100 korumuyor zaten hafif atlatmasını sağlıyor normalde çok ağır bir hastalıkmış zaten bebek bünyesi neki biz bile normal ishal olsak sarsılıyoruz onları hiç düşünemiyorum yazık kıyamam geçmişler olsun bebeklerimize

X