Oğlum ve Kız arkadaşı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diğer hesabım niye askıya alındı bilmiyorum yorumlarım da hakaret küfür saldırı tartışma kabalık v.s tarzında bi durum olmadı çok enteresan cok eski üyeyim ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyorum 🤷🏻‍♀️neyse sağlık olsun

Konularınızı sildiğiniz için ceza almış olabilir misiniz? Cezalı iken de bu hesabı kullanmanız gerçekten ilginç...

Daha başlarinin caresine bakamiyorlarsa kalmayacaklar birlikte bu kadar basit bana göre. Biseye izin verilmeyince yalanla cozum bulan cocuklar olmamalilar, cok modern anlayisli aile olmak iyi guzel ama en ufak pürüzde yalana koşmayacak cocuk yetistirmek onemli olan.
Daha kalacak yer bulamiyorlar birlikte kalacaklarmiş. Sonra burada okuyoruz hamile miyim konular.

ailem beni yalan söylemeyecek şekilde yetiştirdi, ama erkek arkadaşımla kalmak konusunda benimle aynı fikirde değillerdi ve yalan söyledim. sorumlusu ailem değil benim. bu sebeple ben çocuğuma bu konuda daha anlayışlı yaklaşmak isterim, öncelikle bunu söyleyeyim.
atladığınız konu bence şu, bu kız ailesinin haberi var veya yok zaten gelecek. gelip gelmemesi kendi kararı ve gelmeye karar vermiş. size göre yanlış bir karar diye, siz çocuğunuzu kendi hallerine mi bırakırsınız bu durumda?
ben kendi hallerine bırakmak yerine güvenli bir ortam sunmayı tercih ederim.
sevgililerim olduğunda beraber kaldım ama sevişmedim. illa sevişecekler, hamile kalacaklar yerine onlara güvenli bir ortam sunmakta yanlış olan ne ben bulamıyorum.

Derdimiz modern olmak değil emin olun sadece derdimiz çocuklarımız! Ortada bi yalan yok yalanı idare eden kimse de yok tam olarak yalan ve yalancı diye neyi kimi kastettiniz? Kız arkadaşının ailesinin oğlum ile arkadaşlık ettiğinden haberi var kalacağından haberleri var mı bilmiyorum dedim sadece!
E tamam derdiniz çocuğunuzsa çocuğunuzu korumak için zaten asıl kızın ailesini arayıp da haberleri var mı yok mu öğrenmeniz lazım

:) evet bizler garip insanlarız çünkü çocuklarımızın isteklerini beklentilerini duygularını önemsiyoruz ve onlara zarar gelmesin diye herşeyden haberdar olmaya çalışıyoruz :)
Aman herseyi cok biliyordunuz madem niye soruyorsunuz bizim gibi cocuklarini onemsemeyen evde esir hayati yasatip kan kusturan ebeveynlere

sizde sevgilinizle beraber kalmışsınız evlenmeden önce anladığım kadarıyla. hepsinden ailenizin haberi var mıydı?
vardıysa eğer, bişey diyemem. ama yoktuysa gizli olmak yerine haberleri olsa, haber verebileceğiniz bir aileniz olsa daha iyi olmaz mıydı?
ailesinden gizli kalması kızın problemi. he haberi var mı yok mu bilmiyoruz sanırım. konuyu okudum ama öyle bişey görmedim. yoksa bile, bu konuda konu sahibi ne yapabilir ki? kız öyle böyle gelecek, kendi hallerine mi bıraksın o zaman?

tam tersi, yaşları küçük olduğu için nerde kaldıklarının önemli olduğunu düşünüyorum.
25-30 yaşında insanlar olsa zaten başlarının çaresine bakarlar. ama 19 yaşında biz kız gelecek, izin almıyor ki, gelecek. kendi hallerine bırakılması yerine sahip çıkılması daha iyi değil mi?

evet annemin hep haberi vardı. Babamın yoktu. Ailemden uzaktaydım. Nerde olduğumu hep söylerdim. Asla yalan söyleyemezdim kaldığım yurttan arar kontrol ederdi ufacık şüphede :)
Erkek arkadaşımla veya arkadaşlarımızla topluca sık sık birlikte kaldık. Genelde okuldan arkadaşlarımdı annem ayrıntılara hakimdi
ama hiçbir erkek arkadaşımın ailesine de bu konaklama sorumluluğunu yüklemedim. Bu dediklerimin kendi ayaklarımızın üzerinde durabildiğimiz yaşlardı.
Konu sahibinin oğlu anne benim kız arkadaşım geliyor x şehrinden biz ona kalması için şu oteli ayarladık. Ben de gece onunla kalacağım. Yarın gelir bir çay içeriz tanımış olursun dese bence bir problem yoktu.
Ama çocuk daha 18 yaşında. Çocuk yani. Bu sorumluluğu alabilecek yaşta değil. Üniversiteye bile gitmiyor lise öğrencisi anladığım kadarıyla. Muhtemelen ailesi başka bir yerde kalmasına bile henüz izin vermemiştir. Kızı sadece iki kere görmüş. İkisinde de kız gelmiş 7 saat uzaktan. 3. Ye geliyor. Hatta konu sahibi ben çocuğumu yollamam diyebiliyor. Çocuğum yollamayacağım yaştaysa o kızı da misafir edemem otelde veya evimde hiçbir şekilde.
Konu bizim gençlikte yaptığımız kaçamaklardan çok farklı bence. Yoksa tabi ki aileler çocukları nerede bilmeli. Kontrol etmek için değil. Bilgi amaçlı sadece.
Şu durumda kızın da ailesiyle tanışmayı telefonl konuşmayı düşünmeli konu sahibi bence.

ailem beni yalan söylemeyecek şekilde yetiştirdi, ama erkek arkadaşımla kalmak konusunda benimle aynı fikirde değillerdi ve yalan söyledim. sorumlusu ailem değil benim. bu sebeple ben çocuğuma bu konuda daha anlayışlı yaklaşmak isterim, öncelikle bunu söyleyeyim.
atladığınız konu bence şu, bu kız ailesinin haberi var veya yok zaten gelecek. gelip gelmemesi kendi kararı ve gelmeye karar vermiş. size göre yanlış bir karar diye, siz çocuğunuzu kendi hallerine mi bırakırsınız bu durumda?
sevgililerim olduğunda beraber kaldım ama sevişmedim. illa sevişecekler, hamile kalacaklar yerine onlara güvenli bir ortam sunmakta yanlış olan ne ben bulamıyorum.
Ben de yasakçı bi ailede büyümedim
Hatta çoğu aileye göre erkek çocuğu gibi büyüdüm diyebilirim
Tek başıma dünyanın bi ucuna gittim daha 20 yaşında yokken

Kız geldi mecbur eve alacağım diye bir mantık olabilir mi gerçekten?
Kız neci nasıl biri hiçbi fikrimiz yokken üstelik
Tamam insan çocuğuna güvenir ama 7 saat uzaklıktan internetten tanıştığı birini evimize nasıl alırız?
Üstelik kızın ailesinin haberi yokken
Belki öğrenince namusumuz kirlendi moduna girecekler
Çocuğumun başına bela olacaklar

Geldiyse ve görüşmek istiyorlarsa tanışma şeklinde yemeğe çaya çorbaya çağırırım
İçerde dışarda görüşürler
İlla aynı evde aynı odada kalmak zorunda değiller
Sonuçta vakit geçirmeye geliyorlar
Cinsellik yaşamaya değil

konu sevişmek değil zaten. Sevişsin gençler keşke sadece sevişseler ❤️

evet annemin hep haberi vardı. Babamın yoktu. Ailemden uzaktaydım. Nerde olduğumu hep söylerdim. Asla yalan söyleyemezdim kaldığım yurttan arar kontrol ederdi ufacık şüphede :)
Erkek arkadaşımla veya arkadaşlarımızla topluca sık sık birlikte kaldık. Genelde okuldan arkadaşlarımdı annem ayrıntılara hakimdi
ama hiçbir erkek arkadaşımın ailesine de bu konaklama sorumluluğunu yüklemedim. Bu dediklerimin kendi ayaklarımızın üzerinde durabildiğimiz yaşlardı.
Konu sahibinin oğlu anne benim kız arkadaşım geliyor x şehrinden biz ona kalması için şu oteli ayarladık. Ben de gece onunla kalacağım. Yarın gelir bir çay içeriz tanımış olursun dese bence bir problem yoktu.
Ama çocuk daha 18 yaşında. Çocuk yani. Bu sorumluluğu alabilecek yaşta değil. Üniversiteye bile gitmiyor lise öğrencisi anladığım kadarıyla. Muhtemelen ailesi başka bir yerde kalmasına bile henüz izin vermemiştir. Kızı sadece iki kere görmüş. İkisinde de kız gelmiş 7 saat uzaktan. 3. Ye geliyor. Hatta konu sahibi ben çocuğumu yollamam diyebiliyor. Çocuğum yollamayacağım yaştaysa o kızı da misafir edemem otelde veya evimde hiçbir şekilde.
Konu bizim gençlikte yaptığımız kaçamaklardan çok farklı bence. Yoksa tabi ki aileler çocukları nerede bilmeli. Kontrol etmek için değil. Bilgi amaçlı sadece.
Şu durumda kızın da ailesiyle tanışmayı telefonl konuşmayı düşünmeli konu sahibi bence.

Ben de yasakçı bi ailede büyümedim
Hatta çoğu aileye göre erkek çocuğu gibi büyüdüm diyebilirim
Tek başıma dünyanın bi ucuna gittim daha 20 yaşında yokken

Kız geldi mecbur eve alacağım diye bir mantık olabilir mi gerçekten?
Kız neci nasıl biri hiçbi fikrimiz yokken üstelik
Tamam insan çocuğuna güvenir ama 7 saat uzaklıktan internetten tanıştığı birini evimize nasıl alırız?
Üstelik kızın ailesinin haberi yokken
Belki öğrenince namusumuz kirlendi moduna girecekler
Çocuğumun başına bela olacaklar

Geldiyse ve görüşmek istiyorlarsa tanışma şeklinde yemeğe çaya çorbaya çağırırım
İçerde dışarda görüşürler
İlla aynı evde aynı odada kalmak zorunda değiller
Sonuçta vakit geçirmeye geliyorlar
Cinsellik yaşamaya değil

olaylara farklı açıdan bakıyoruz.
izin verip vermemek değil benim kastettiğim.
bana göre, hayır gelmesin diyemiyorsam veya dinlenmiyorsa bu sözüm, başınızın çaresine bakmak yerine daha denetimli olmalarını tercih ederim.
kızın ailesinin yorumu hakkında bişey bilmiyoruz sanırım, yazıldıysa da gözümden kaçmış.
kaldı ki kızın ailesinin haberi yoksa, daha çok sahip çıkılması gerekmez mi?
tabi ki farklı düşünmemiz çok normal, ama ben de bu şekilde düşünüyorum.
he şahsi tercihim, henüz 18-19 yaşındaki çocuğumun yatılı olarak sevgilisi ile kalmaması. ama kalacaksa da yalan söylemek yerine haberim olsun. denetimimde olsun isterim, kalamazsın diyip eve zincirleyemeyeceğim için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X