Oğluma mektup (1)

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
Dün gece midemde bir yumruk,yüreğimde bir sızı,gözümün önünden geçen kısacık 25 yılın anıları ile adeta sızıvermişim kınalı kuzum.
Vatan görevi kutsaldır ama ah şu ayrılık olmasa!....
Daha dün geceye kadar kısa dönem diye umutla beklemiştim.Benim sizlerden başka kimim var gülüm....
Dokunsalar ağlayacağım...Demek asker anası olmak böyle birşey...
Seninle beraber şafak sayacağım...Yemek yerken boğazım düğümlenecek de kardeşlerine belli etmeyeceğim üzülmesinler diye....Hasta olsam duyurmayacağım sana aklın bende kalmasın diye...
Daha dün doğman için gün sayarken, bugün tekrar kavuşabilmek için gün sayacağım.
Kapkara bir bebek vermişlerdi elime 25 yıl önce..Hayallerimde yalnızca biraz büyüyebilmen,okula gidebilmen vardı.Öyle uzak bir ihtimaldi ki senin askere gideceğin gün...Bugün o gün ve ben hazırlıksız yakalandım galiba.
Seni yolcu edene kadar ağlamacağım.Tıpkı üniversiteyi okumak için evden ayrıldığın o gün gibi...
DAYANACAĞIM...

Ama sen gittikten sonra beni rahat bıraksınlar..Bir köşeye çekilip sessizce,

AĞLAYACAĞIM.............

Oğlum geldi gözlerimin önünü
sabah sabah nasıl da duygulandım
paylaşımınız için teşekkürler.
Rabb'im o güzel günleri mutluluk ve sağlıkla göstersin bizlere...

Bu sabah senli son güne uyandım kınalı kuzum.Uzun sürecek bir ayrılığın eşiğindeyken kendimi kandırmaya uğraşıyorum ağlamamak için.Akşama yolcusun.Ve ben çok zor dayanıyorum.Diyorum ki, okuluna gidiyor daha önceleri olduğu gibi...Fırsat bulduğu zaman gelecek diyorum.....
Ama beynimdeki gerçeğin kalbimi etkilemesine engel olamıyorum.
Alışmaya çalışıyorum.Biliyorum ilk günler zor olacak ama alışacağım.
Dün halanın ağlaması gözümün önünden gitmiyor...Az daha beni de ağlatacaktı...
Vatan görevi herkes yapacak da gülüm ayrılık zor,çok zor.......
O yumruk hala boğazımda.....
Hani kına gecelerinde "bu gece misafirim koynunda yatır anne" diyerek türkü söyler ya kızlar......
Evlat sonuçta.....Kızı da bir, oğlu da!....
AKŞAMA GÖRÜŞMEK ÜZERE ASKERıMıN GÜNLÜĞÜNDE...

------------------------------------------------------------------

13285315091.gif

Son düzenleme:
realisit canım benim
onlara kızdığımız ,bizleri üzdüğü zamanları unutuyoruz,asker olduğu zaman değilmi.
ne bicim bir duygudur bu analık ki ayrılıklarda,acıları unutum özleme yoğunlaşıyoruz.hiç anlamış değilim.ama analık bu olsa gerek.
şuan ben benim oğlana kızgınım hemde öyle böyle değil.gitsin bile istiyorum ama tabiki dilimde olan bişey buna eminim.ve gidecekte birkeç ay sonra askere. o,an geldiğinde acaba senin kadar güçlü olabilirimiyim,işte ona emin edğilim.aman aman üzülmesin diye kendimi tutamam onu biliyorum acarım tüm çeşmeleri.senağlamasenağlama

bak kendimi anlatıyorum durdum.

ahh be güzelim,dilerim,bu ayrılık kısacık bir an gibi gelir gecer.ve yüreklerde tatlı bir anı olarak kalır.

hayırlısıyla kazasız belasız,sağlıcakla vatani görevini yapar :Saruboceq:.herbir şafak sayımın seni ve asker oğlumuzu hafifletip,bir gün daha birbirinize kavuşmanın sevincini yaşarsınız inş.
kınalı kuzunun,ellerine kınalar yakılacağı anların gelmesi dileğiyle,allah kavuştursun canımın içi.
şimdilik çok öpüyorum,görüşürüz yine askerin günlüğünde,
belkide asker anaları olarak çakışacağız bu topikte,hiç belli olmaz,beraber ağlaşırız,ama ben sesli ağlarım. :sinifsinif: senağlama
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

burayı takip etmekten vazgeçemedim
oğlunuzla son gününüz
ona bol bol bakın
uyurken saçlarını okşayın.. yanında kalın tüm gece...
ama doyulmaz ki evlada...

inşallah tez vakitte sağsağlim gelir canım
benim de oğlum var ama daha 4.5 yaşında ne çabuk geçti yıllar demişsin ya
birden o ana gittim......
ne diyelim canım allah başka kötü ayrılık vermesin önemlisi o inşallah.

Hissettiklerin her asker annesinin hissettikleri duygular :teselli:
Günler su gibi geçip gitsin sağ salim tekrar oğluna kavuş realistim turkbayragi

Sen durgun sular gibi sessiz, Yüreğin çağlayan gibidir şimdi. Duygularını belli etmemek, zorlanmak kadar zor ne olabilir ki?

Ama beni en çok şu cümlen etkiledi “Ama sen gittikten sonra beni rahat bıraksınlar..Bir köşeye çekilip sessizce AĞLAYACAĞIM.....”

Günlerinin su gibi akıp gitmesini diliyorum...Realist

Kınalı Kuzumuzun yolu açık olsun. Hayırlı teskereler, Allaha emanet olsun inşallah

Realistim yavrun güle güle gidip gelsin inş... askerdeki yavrularımızda hepisi tabi ki...Allah kazasız belasız bitirip anacığına kavuşmak nasip etsin...bu topikte oğlum teskeresini alıp döndü yazdığın günleri görelim canım...turkbayragi

sadece bu hisler asker analarının değilki tüm annelerin hisleridir bence allah onların acılarını göstermesin askerliktir okuldur hepsi gelir gecer yeterki onlara bşey olmasın sağ salim gitsin gelsin ler inşşşş. ayrılık cok zor evlat sahibi olan herkes bilir. ilk zamnalar dahada acı hissedersiniz zamanla yerinde iyi olduğunu bildikce sizde olduğunuz yerde dahada huzurlu hissedersiniz kendinizi.
allahım iyi gidip iyi gelmeyi nasip etsin.bogazınızdaki o yumruyu ben iki defa hissettim hayatımda ikiside evlatlarım içindi onların yerini hiç bisey tutmaz doldurmaz allah canlarını sağ etsin rabbim acılarını gstermesin inşşş

Dün gece seni uğurladık kınalı kuzum.Üstelik senin gibi nice kınalı kuzunun "en büyük asker bizim asker" nidaları arasında.Biliyor musun hiç ağladığımı görmedin ya,hiçkimse de göremedi..
Hani en son sarılıp koklaştığımız o an var ya,"güle güle git güle güle gel,seni çok özleyeceğim dediğim anda,sen bana bakıp"Rahat uyu anne bu vatan bana emanet artık"esprisi yapmıştın ya.....
Annler uyuyamıyormuş herhalde kınalı kuzum...
Gittin benden de birşeyler gitti.
Hani sessizce ağlayacağım demiştim ya,ağlayamadım.Neden biliyor musun?
Benden önce kardeşlerin koptu.Onlar daha fazla üzülmesin diye ağlayamadım.En küçük kardeşini susturabilmek için koynumda yatırdım.Bana da ona da iyi geldi kınalı kuzum.
Şimdi sabahın en sessiz saatinde artık ağlayabilirim.
O yumruk boğazımdan gitmeli artık.Hoşçakal kınalı kuzum vatan sana emanet!........

Son düzenleyen: Moderatör:
Rabb'im sağ salim tez vakitte kavuştursun oğlunuza.
okudukça benim de içim yandı inanın.
daha önce hiç böyle etkilenmezdim ama
evlat sahibi olunca anlıyor insan analığı...

Sağ salim gidip gelmesi dileğiyle ne kadar zor ama bir okadar da gurur vericidir bir asker annesi olmak benımde 5 yaşında bir oğlum var insan anne olunca daha bir başka bakıyor dünyaya heleki yaşı kaç olursa olsun evlatlara

canım Alah kavuştursun çok kötü oldum ne yazacağımı bilmiyorum Allah bizede nasip etsin sen şimdi bir asker yolladın bin asker anası oldun hepsi bizim evlatlarımız sağ salim gidip gelsinler

Rabb'im sağ salim tez vakitte kavuştursun oğlunuza.
okudukça benim de içim yandı inanın.
daha önce hiç böyle etkilenmezdim ama
evlat sahibi olunca anlıyor insan analığı...

Seni üzmekistemezdim canım benim.Ama bunlar yaşanılası duygular.Ben dille ifade edemediklerimi yazarak hafiflemeye çalışıyorum.Devamı gelecek...Şafak görünene kadar......
Desteğine teşekkürler...

Esyn,ev-hanımı ve gökyüzünde dans.....
Sizlere de teşekkür ederim.Desteğiniz moralim oluyor....

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni üzmekistemezdim canım benim.Ama bunlar yaşanılası duygular.Ben dille ifade edemediklerimi yazarak hafiflemeye çalışıyorum.Devamı gelecek...Şafak görünene kadar......
Desteğine teşekkürler...

severek beğenerek takip ediyorum realistim
hem sevinç hem hüzün bir arada yaşanıyor bazen
hem asker annesi olmanın gururu
hem de evladından uzak kalmanın hüznü bir arada...
hayat bu işte...

kızımın ünv için evimizden gitmesi geldi aklıma
gözlerim doldu okurken.biraz da tuttum kendimi ağlamayım diye
tabii askere yolcu etmek daha ayrı bi şey biliyorum
sana sabır diliyorum.Allah a emanet olsun evladın.
o korusun...o kollasın
güle güle gidip gelsin kınalı kuzun

X