oğlumun odasını ayırdımm

CurukElma

9. Takım mezunu✌
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
7.969
24.542
annişler 9 bucuk aylık oğlumun odasını ayırdım. iyimi yaptım bilmiyorum uyutmam sabah 7 yi buldu. nasıl uyku düzennini oturtucam yardımcı olurmusunuzz:18::18:

oraya alıştırcaksın bebişi :=) ağlasa zırlasa da yerıne yatırcaksın
bir müddet sonra zaten sesi çıkmaz :)

programlarda gördüğüm bu şekilde :KK70:

odasına alıssın dye yemeklerni ffilan orda yedrmeye odasnda oyun oynamaya basladm. dün gece uyutuyorum tam cıkıcakken geri uyanıp odadamıyım dye bakyodu eger odadaysam tekrar uyuyo :26:ama cıkmıssam ciyak ciyak bagırıyo :KK43:

odasına alıssın dye yemeklerni ffilan orda yedrmeye odasnda oyun oynamaya basladm. dün gece uyutuyorum tam cıkıcakken geri uyanıp odadamıyım dye bakyodu eger odadaysam tekrar uyuyo :26:ama cıkmıssam ciyak ciyak bagırıyo :KK43:

dadı programında izledim. sende netten ızlemelısın bence
yardımcı olacagını düşünüyorum.
bence odasında yedırmek doğru değil, ona alışırsa hep orada yemek ıster.

işte o bagırmasının sebebı sürekli onun yanında olman.
nasıl uyuttun, sallayıp mı yoksa yatagına yatırıp mı?

dadı programında izledim. sende netten ızlemelısın bence
yardımcı olacagını düşünüyorum.
bence odasında yedırmek doğru değil, ona alışırsa hep orada yemek ıster.

işte o bagırmasının sebebı sürekli onun yanında olman.
nasıl uyuttun, sallayıp mı yoksa yatagına yatırıp mı?

emzirip yatrdım sonra yatagnda salladım park yatak bizimki sallanabiliyo

yatagında salladın yani, evet doğru olan oymus zaten. eğer bebişin senı cok zorluyorsa
dediğim programı izle:KK34: belkı yardımı dokunur

televizyonda denk gelirsem izliyorum ama ordaki cocuklar oğluşumdan cok büyük onun için tam emin olamıyorum napcagıma bide cok aglaynca kıyamıyorum esim brak aglasın alısır dyo ama olmuyo işte:26:

işinize taş koymak istemem ama anne ve babalarının yanında uyuyan çocuklar yalnız uyuyanlara göre daha öz güvenli oluyorlar. yani öz güven mekanizması çok daha fazla gelişiyor.. tv programlarına çok güvenmeyin biraz show amaçlı yapımlar.. gerçi bizim topluma göre yine iyi.. onu yapmayanlara da ders oluyor yalnız o kadar kolay kurulan düzen o kadar kolay çatırdar imza bir öğretmen

televizyonda denk gelirsem izliyorum ama ordaki cocuklar oğluşumdan cok büyük onun için tam emin olamıyorum napcagıma bide cok aglaynca kıyamıyorum esim brak aglasın alısır dyo ama olmuyo işte:26:

yaş sınırını bılmıyorum. evet ağlar ağlar susar :KK70: alışması için bıraz ağlaması lazım :)
hem bıraz daha buyusun hıc senı rahat bırakmaz
o yuzden şimdiden başla bazı şeylere alıştırmaya

Son düzenleme:
doğru diyosun :18:
benım ablam hep yanında yatırdı kızını
hiç rahat edemedı, çocuk bır alıştı annesının peşini bile bırakmıyordu
temızlık yapmasına bıle ızın vermıyordu
sürekli ağlıyordu. dediğim gibi yaş konusunda bir fikrim yok
belkı 5-6 ay sonra bıle alıştırabılırsın
ama tek bıldıgım ve doğru buldugum varsa, çocugun kendı yatagında yatmasıdır :KK34:

benım ablam hep yanında yatırdı kızını
hiç rahat edemedı, çocuk bır alıştı annesının peşini bile bırakmıyordu
temızlık yapmasına bıle ızın vermıyordu
sürekli ağlıyordu. dediğim gibi yaş konusunda bir fikrim yok
belkı 5-6 ay sonra bıle alıştırabılırsın
ama tek bıldıgım ve doğru buldugum varsa, çocugun kendı yatagında yatmasıdır :KK34:

anladm cnm tesekkür ederimm:KK16:

Benim kardeşim hep ayrı odada uyudu. Yalnız çok ufakken annemin yanında küçük bir yatakta yatıyordu. aramızda 14 yaş var da ordan biliyorum :) Evimiz dubleksti. Akşam 9 oldu mu üst kata odasına yatırıp kapısını kapatıp inerdik aşağı. Patlasa dönüp bakmıyorduk. Bizimki de park yataktı bir de kollarını al pijamasının içine sokuyorduk çıkaramasın da çıkmaya çalışmasın diye. Böyle anlatınca çok canice geliyor dimi. Eskilerin yaptığı kundak mantığından farklı değil aslında. :))) Ama anne babaların yaptığı en büyük hata acımak zaten. Bir yerden sonra kimse gelmeeyceğini anlayınca uyuyorlar. He tabi bu arada delirtecek kadar bağırtmamak lazım. :KK1: Erken bebeklik döneminde alışınca canları şımarmak istemedikçe ağlamazlar zaten. :KK1::emir_bebek:

ya bizimkini görseniz aslnda tam aglamakda denmez bi damla yas gelmiyor gözünden ama basıyo cıglıgı

ya bizimkini görseniz aslnda tam aglamakda denmez bi damla yas gelmiyor gözünden ama basıyo cıglıgı

Bagirinca yanina gittigini biliyor cunku. Onlar sandigimizdan cok akilli. Anne babayi parmaginda oynatiyorlar bir ciglikla. :)

Bagirinca yanina gittigini biliyor cunku. Onlar sandigimizdan cok akilli. Anne babayi parmaginda oynatiyorlar bir ciglikla. :)
aynen öyle sabahtan aksama kadar peşimde ama bu gece görcek o şimdi uyuyo yarın uyku yok hiçte gündüz uykusuna cevrmicem onu
numaracı şey :KK1:..........

hemde ne numaracı gecen gün resmini ekledim babasına bir bakısı vardı ne diyon sen der gibi :KK9:

aynen öyle sabahtan aksama kadar peşimde ama bu gece görcek o şimdi uyuyo yarın uyku yok hiçte gündüz uykusuna cevrmicem onu

hemde ne numaracı gecen gün resmini ekledim babasına bir bakısı vardı ne diyon sen der gibi :KK9:
avatardakıyse hem şirin, hem numaracı tipi var :KK60: biliyor tabı ağlayınca gıdecegını :KK53: zeki çocuk

X