Doğuma Hazırlık Oğluşumuza isim anketi buyrun teyzeler :)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Oğluşumuzun ismi :)

• Demir Alp

OY: 62 64,6%
  • Uras Deniz

OY: 21 21,9%
  • Uras Demir

OY: 13 13,5%

• Ankete Katılan
    96

gamzeli_bebis

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
7.201
21.134
32
Merhaba kızlar 14+1 de oğlumuz olacagını öğrendik
Aklımda cok kız ismi vardı ama erkek hiç yok gibiydi.
Şuan üç isim arasında kaldık gibi bişey.
Ama yeni önerilerede açığım.
Şimdiden tesekkürler oy ve yorumlarınız için:)
Anlamı güzel olması en önemlisi bizim için
Demir Alp : demir gibi güçlü yiğit
Uras Deniz : urasın anlamı şans , talih demek deniz de eşimin ismi ben istedim 2. İsim olarak eşimin adının olmasını beğeniyorum cünkü ismini :)
Uras Demir : buda 3. Seçenek
Soy adımız Topuz bu arada hangisi sizce kulağa daha hoş geliyor :)

Eger allah nasip eder 2. Bebegim olursa ve erkek de olursa benimkininde bi adı Demir olacak :) tabiki dha bu dusunceme 5 yil kadar var ama olsun

Adıyla yaşasın paşa 😀
2. Yide erkek istiyorsunuz demek.
Ben cok istedim kızım olsun pipili süştü bizede 😀😀
Aynen benim de hamile olursam diye dusundugumde hep kiz hayal ederdim. Ama oglum bir dogdu kızdan daha nazli daha nazik daha naif 🤣🤣 bide saclari uzadi simdi kivir kivir topluyorum falan bana aratmadi yani🤣 bi de dogunda anliycaksin erkek bebek anneye guc veriyor destek gibi arkan daha saglammis gibi bi his 🤣 bizimki 16 aylik simdiden babaya kafa tutuyor bana yaklastirmiyor🤣

Aynen benim de hamile olursam diye dusundugumde hep kiz hayal ederdim. Ama oglum bir dogdu kızdan daha nazli daha nazik daha naif 🤣🤣 bide saclari uzadi simdi kivir kivir topluyorum falan bana aratmadi yani🤣 bi de dogunda anliycaksin erkek bebek anneye guc veriyor destek gibi arkan daha saglammis gibi bi his 🤣 bizimki 16 aylik simdiden babaya kafa tutuyor bana yaklastirmiyor🤣
Ay yerim yaaa 😍
Herkes öyle diyor anneye aşık oluyor erkek bebekler diyolar bakalım görcez 😍😍 sağlıklı olsunda gerisi boş 😀

Ben de hep 2.kizim olur diye habire kiz ismi arastirdim. Erkek isimlerinden bi türlü icime tam sinen olmuyor. Anlami ve soylemi kolay olmasi yeni jenerasyon isimlerinden olmamasi sartiyla ben de arastiriyorum isim bakalim.
Kizimda da tek isim koydum.
oğlumda da tek isim olacak.
(Cok beğeniyorum Deniz ismini.Deniz koyar gecerdim ben bana kalsa ama maalesef herkesin icine sinsin istedigimden koyamiyorum bu ismi)
Belki olabilir dedigim isim listem :KK66:
Ömer
Selim
Fatih
Metehan
Arda
Kemal

Bu arada tek isim olacagi icin Demir i sevdiğim halde koyamiyorum çünkü tek başına anlami hosuma gitmiyor. Demir Alp guzel uymus, anlam olarak da güçlendirmiş Alp i 💪

Ben de hep 2.kizim olur diye habire kiz ismi arastirdim. Erkek isimlerinden bi türlü icime tam sinen olmuyor. Anlami ve soylemi kolay olmasi yeni jenerasyon isimlerinden olmamasi sartiyla ben de arastiriyorum isim bakalim.
Kizimda da tek isim koydum.
oğlumda da tek isim olacak.
(Cok beğeniyorum Deniz ismini.Deniz koyar gecerdim ben bana kalsa ama maalesef herkesin icine sinsin istedigimden koyamiyorum bu ismi)
Belki olabilir dedigim isim listem :KK66:
Ömer
Selim
Fatih
Metehan
Arda
Kemal
Bu arada tek isim olacagi icin Demir i sevdiğim halde koyamiyorum çünkü tek başına anlami hosuma gitmiyor. Demir Alp guzel uymus, anlam olarak da güçlendirmiş Alp i 💪
Tesekkür ederiz tyzesi yorumların için 🙏 demiri tek başına bende sevemiyorm bizim soyadımızlada olmuyor Demir Topuz 😀 Demir Alp Topuz daha iyi gibi oluyor kafiye olarak ve anlam olarakta. Senin listende gayet güzel ama bi çoğu cevremizde kullanılan isimler 😀 arda da görümcemin oğlu cok mıZmız cok afedersin ota b*ka ağlayan bi cocuk o yüzden gözümde arda diyince öyle bi cocuk canlanıyor hiç semptik gelmiyor 😀😀 ay ne zor işmiş isim işi 🤦‍♀️

Demir sert geliyor bana.uras deniz topuz soylerken karisiyor gibi.ben onerilerinizi farkli kombinleyerek alp deniz diyorum:)
Demir bana sert değilde karizmatik geliyor ya 😀 ama direk demir topuz olmuyor o yüzden alp eklesek fln dedik 😀 alp denizde hoş geldi kulağıma bakalım ne olacak ismi cok zor işmiş 😀

X