Öğrencim ve ben....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çocuk bir dönem önce mezun olsa bir problem yok
neden bu kadar tepki aldı anlamadım
o değil de sınıfta hoşlandığım biri olacak ben hayatta ders anlatamam:KK53::KK53::KK53:

derslerıne gırdıgım ilk gunden berı bana karsı bir ilgisi oldugunu sezınledım.. tabıı kı bu durumda yapılması gerekenler bellı..
başlarda emın olamadım aslında, bir tepkı vermek de istemedım..fakat ıkıncı hafta okul çıkışında karşılaştık ve evımın bulundugu caddeye kadar benımle yurudu, konuştuk filan.. o gun emın oldum diyebilirim bir ilgisi olduguna.. gülüşü, bakışları, sözleri falan hep tepkimi ölçer gibiydi, çekinerek de olsa samimi konuşuyordu. yaş farkımızın az oldugunu biliyordu, zaten gizleyebileceğim birşey değildi büyük göstermiyorum çünkü.. hatta normal spor giyinsem yaşıt bile sanarlar minyon tipli oldugum için..
o gun ilgisini iyice fark ettıkten sonra ne yapacağımı bilemez halde gezındım.. eve gıttım. eski kitaplarımı çıkardım. okudum. salak gibi internette araştırmalar yaptım.. gece neredeyse uyumadım..fakat o gece kendımde bir sıkıntı keşfettim.. ki asıl sorunda buydu zaten.. ona nasıl tepki vereceğim sorun değildi. sorun benim tepki veremememdi..

Tepki verememişmiş. Bak sana tepki veremeyecek duruma nasıl gelinir, ne yapacağını bilememek nasıl olur anlatayım. Okuldaki herkesin çocuğun senden hoşlandığından haberi olur. Çocukla senden hoşlanıyor diye dalga geçerler, suçlu hissedersin. Çocuk gelir yüzüne karşı senden hoşlandığını söyler, utanırsın. Öyle kapına çiçekle gelmez. Sevgililer gününde okula senin adına çiçek gönderir, yerin dibine girersin. Sana "çiçeği kesin o çocuk göndermiştir" diye şakalar yapılır, mahçup olursun gülüp geçiyormuş gibi yapmaya çalışırsın. Çocuk gelir sana çiçeği beğendiniz mi diye sorar, çocuğa değil kendine küfredersin. Dersinden en yüksek notu alır, tebrik etmeye korkacak hale gelirsin. Öğretmenler odasına gelip herkesin içinde sana iltifat eder, elin ayağına dolaşır. İnsanlara hesap vermek zorunda kalırsın. Çocuğun sınıfındaki diğer erkek çocuklar da rahatsız edici şakalar yapmaya başlar. İdareye gidip durumu anlatırsın, çocuğun ders vermediğin bir sınıfa alınmasını istersin ama sana yardımcı olmazlar. Sonra çocuğun ailesini çağırırlar, suçlu sen olursun. O zaman ne yapacağını bilemezsin, hata yapacaksan da o zaman yaparsın, başlık açacaksan da o zaman açarsın. Bence sen niyetliymişsin, hiç mağdura benzer bir halin yok. Biz bunca sene boşuna uğraşmışız demek ki, öğrencimizle işi pişirip gelip başlık açsak sonra istifa etsek hayat daha güzel olurmuş! Tabi bunları bir ihtimal gerçek olabilir diye yazıyorum. Ne olursa olsun son derece iğrençsin. Tek bir mesajınla sabahtan beri fitil ettin beni burada, tebrik ederim.

çocuk bir dönem önce mezun olsa bir problem yok
neden bu kadar tepki aldı anlamadım
o değil de sınıfta hoşlandığım biri olacak ben hayatta ders anlatamam:KK53::KK53::KK53:
Cocuk kac yasinda olursa olsun duyuldugu anda meslekten men edilir

Çocuğun çocuk diyorjm liseli çocuk çünkü seninle evine kadar yürümesine izin vermezsin yavrum benim şuralarda Bi isim var okulda görüşürüz dersin gider rehber öğretmenle durumu görüsursun. Gerçek öğretmenler bunu yapar olay gerçek ise diye yaziyorum madem yapamayacaktin ne diye atandin. Gerçek değilse edepsizlik yapma bizim ders anlatmaktan dilimiz damağımıza yapışıyor nöbet tutarken ayakta durmaktan eve zor dönüyoruz. Bunları düşünecek vaktimiz de olmuyor aklımız da bu oyun düzene çalışmıyor bil isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X