öğrenim ve katkı kredisi borçlarının yeniden yapılandırılması

.ILGAZ.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2009
518
4
Öğrenim ve katkı kredisi borçlarının yeniden yapılandırılması hakkında bilginiz var mı? KYK' nın sitesine girince anasayfadan önce o çıkıyor. Bu uygulamadan haberiniz var mı son 26 gün falan yazıyor ama. Bu daha önceden borcu olup da ödeyemeyenler için mi yoksa borcunun daha zamanı gelmeyenler için de geçerli mi bir bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

borcunun zamanı gelmeyenler için olduğunu sanmıyorum,
borcunu ödeyemeyenler için,
zaten yeniden yapılandırma başvurusu için tıkladığında kredi numaranı girip durumunu görebiliyorsun,
başvuru yapmadan da sayfayı kapatabilirsin,
eğer gecikmiş borcun yoksa ana sayfaya dönüp e-hizmetlerden Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödeme Bilgileri tıklayarak ödeme planını görebilirsin,

çok teşekkürler beni haberdar ettiniz bu durumdan..ben basbakanlık almıştım bide katkı kredisi aralıkta baslıyacak katkı kredimin geri ödemesi ama eşimin baya geciktirmiştik.şimdi onun borcunu taksitlendirdik..tekrar teşekkür ederim

ben de sayenizde bir umut diye girdim kyk'ya veeee yeniden yapılandırma hakkı vermişler. nasıl sevindirik oldum anlatamam. ii ki bakmışım bugün buraya opuyorumnanaktan

çok teşekkürler beni haberdar ettiniz bu durumdan..ben basbakanlık almıştım bide katkı kredisi aralıkta baslıyacak katkı kredimin geri ödemesi ama eşimin baya geciktirmiştik.şimdi onun borcunu taksitlendirdik..tekrar teşekkür ederim

Ben de sevindim sizin adınıza Yusum ve Gülşah iyi ki yazmışım buraya. Demek ki o geçmiş borcu olanlar içinmiş. Benimki daha Ekimde başlayacak. Keşke borcu gelmemiş olanlar için de taksitleri uzatsalar ya. 6 taksit 800 civarı bir şey ödeyeceğiz tek seferde.

benim 2010 mart ayında bitiyordu aslında ama yeniden yapılandırmaya tabi tutmuşlar. ii de yapmışlar :)) bayram bitimde evraklarımı teslim edeceğim.

biz internetten basvurumuzu yaptık;12 taksit seçeneğini işaretledik;baska borçlarda var çünkü;faiz üzerinden indirim yaptılar;yazıcıdan çıktı aldık;Eşim imzaladı;götürdük kredi yurtlar kurumuna teslim ettik..iyi oldu bu taksitlendirme..

biz internetten basvurumuzu yaptık;12 taksit seçeneğini işaretledik;baska borçlarda var çünkü;faiz üzerinden indirim yaptılar;yazıcıdan çıktı aldık;Eşim imzaladı;götürdük kredi yurtlar kurumuna teslim ettik..iyi oldu bu taksitlendirme..

Gülşah, sen izmirde değil misin?
k.yurtlar kurumuna nasıl teslim ettiniz,
:uhm:

X