öğretmen maaşı

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
arkadaşlar önümüzdeki birkaç ay içinde muhtemelen atanıcam tek başına yaşamaya başlayacağım. pek de hesap kitap işlerini bilmem. yeni atanan bir öğretmenin ek dersli maaşı nedir kesinti vs oluyor mu? vergi falan kesiliyor sanırım. bir de taşınma orada eşya alma kira faturalar derken geçimebilir miyim bilemiyorum. şunu da sorayım. kıyafet konusu hangi marka kıyafetleri önerirsiniz tesettürlüyüm. çalışırken giyecek tarzda kıyafetim yok. zaten eskidiler.

Benim verebileceğim tavsiye ek derssiz maaşınızla plan yapın. Ek ders işi çok değişen bir gelir çünkü. Gideceğiniz okulda alacağınıza dair da bir garantiniz olmayacak hiçbir zaman.

Masraflarınızı taksitlendirirseniz çok büyük sorun yaşamazsınız büyük ihtimalle.

Giyim olarak da istediğinizi giyin devir değişti artık 😂

arkadaşlar önümüzdeki birkaç ay içinde muhtemelen atanıcam tek başına yaşamaya başlayacağım. pek de hesap kitap işlerini bilmem. yeni atanan bir öğretmenin ek dersli maaşı nedir kesinti vs oluyor mu? vergi falan kesiliyor sanırım. bir de taşınma orada eşya alma kira faturalar derken geçimebilir miyim bilemiyorum. şunu da sorayım. kıyafet konusu hangi marka kıyafetleri önerirsiniz tesettürlüyüm. çalışırken giyecek tarzda kıyafetim yok. zaten eskidiler.
Hayırlı olsun diyeyim önce. Tarzını bilmiyorum ama spor giyinebilirsin mesela. Spor giyim tesettürde klasik giyime göre daha uygun. Artık kıyafet serbest mebde. Ekderssiz 4300-4200 civarı maasın olur tahminen. Ekderse korona dönemi pek bel bağlamamak lazım. Mesela ben daha önce 2000 tl ekders alıdıgım zamanı da biliyorym. Dyk kursları sağolsın. Bi atan gerisi çorap söküğü gibi gelcek emin ol

Aydaki hafta sayısı, bayram günleri bile ekderste ciddi değişime neden oluyor. Ki genelde branşa göre de ekdersler çok farklılık gösteriyor. Eşim yatılı lisede matematik öğretmeni benim iki mislim kazanıyor ekderste çünkü hem daha fazla dersi var hem kurs açıyor, hem de yatılı kalıyor. Asıl kazandıran mesela haftasonu kurslarıydı. Şu an bizde online derse dönünce yarı yarıya ekders ücreti azaldı. Ona güvensek halimiz haraptı.

Branş ne. Sınıf ve okul öncesi full ek ders alır. Ek derssiz en az 4400 alırsınız.

Ilk atandığınız yer il veya ilçe merkezi ise imkanlar geniş olduğundan 1+1 veya 1+0 stüdyo daireler var eşyalı. Rahat edersiniz.
Kiyafet konusunda yorum yapamıyacağım. Tesettürlü degilim:KK200:

Kıyafet için üstü düzgün olan her türlü pijama önermeye geldim 😄

Maaş hesaplama programları var, kimsenin maaşı başkasınınkini tutmaz.
Ek ders dyk yoksa pek bir şey ifade etmez.
Vergi kesilmesinden kasıt vergi dilimiyse bu yıl girmezsiniz vergi dilimine, ekstra kesintiyle karşılaşmazsınız.

Hayırlı olsun.

öğretmenlerde ek ders özel sektörde de mesai ile gelir-gider dengesi oluşturulmasına karşıyım.
bunlar garanti alacaklar değildir. çıplak maaş neyse kişi hayatını buna göre organize etmelidir.
kastettiğiniz vergi dilimiyse, belirli gelir aralıklarına girdiğiniz zaman o vergi dilimi içine girmiş oluyorsunuz. aralık ayında işe başlayandan da bildiğim kadarıyla geliri oranında kesinti oluyor. ama emin değilim.

Göreve yeni başlayınca 2 maaş yatar hesabına. Onunla ev tutma vs halledersin. Bazı yerlerde eşyalı apartlar olur hic uğraşmadan bavulunu yerlestirirsin sadece. Kiyafet vs alırsın internet sitelerinde mağazalarda kiyafet dolu. Öğretmenler de etek ceket giyen yok zten. Sizde tunik pantolon triko tunikler vs alırsınız. Doğuya vs gideceksen güzel bir mont ve bot gerekli kış için. Isın zor kısmını geçmişsin bir yere gidip göreve başlamak kolay kısmı aslnda

Göreve yeni başlayınca 2 maaş yatar hesabına. Onunla ev tutma vs halledersin. Bazı yerlerde eşyalı apartlar olur hic uğraşmadan bavulunu yerlestirirsin sadece. Kiyafet vs alırsın internet sitelerinde mağazalarda kiyafet dolu. Öğretmenler de etek ceket giyen yok zten. Sizde tunik pantolon triko tunikler vs alırsınız. Doğuya vs gideceksen güzel bir mont ve bot gerekli kış için. Isın zor kısmını geçmişsin bir yere gidip göreve başlamak kolay kısmı aslnda
2 maaş mı yattı ya işe başlarken?
Ben mesela ayın 16sında başlamıştım. Direkt maaşım yattı yani bir sonraki aya kadar kullanacak olduğum. 2 maaş hatırlamıyorum hiç.
Maaşın önden yatmasından mı bahsediyorsunuz?

kot pantolon spor giyineniliyor muyuz? kapşonlu sweat spor ayakkabı tarzında. benim böyle kıyafetlerim var bir de 3 4 senedir çok fazla kıyafet almadım eskidiler yenilerini alıcam mecburen

Ben mesela ayın 16sında başlamıştım. Direkt maaşım yattı yani bir sonraki aya kadar kullanacak olduğum. 2 maaş hatırlamıyorum hiç.
Bi araştırın netten bana 2 maaşa yakın yatmıştı genelde o şekilde oluyor diye biliyorum.

Maaş konusunu bilmiyorum ama artık eskisi kadar klasik giyinmiyo öğretmenler. Özel günlerde giyebileceğiniz iki farklı takımınız olsun yeterli. Hesap kitap işi kendiliğinden hallolur ekonomi herkese hesap kitap yapmayı öğretiyo. Hayırlı uğurlu olsun inşallah

Bi araştırın netten bana 2 maaşa yakın yatmıştı genelde o şekilde oluyor diye biliyorum.
Eylülde işe başladıysanız ekimde 2 maaşa kadar yatmış olabilir. Eylül ve ekim maaşınız yani. Sadece ayın 15i geçtiği için gelecek ay ödeme oluyor. Bu durumda da bir buçuk aya yakın maaş almadan geçinmeniz gerekiyor. Çok yasa kural bilmem ama 2 maaş yatsa kesin hatırlardım 😂
2 maaştan kastım 1 kendi maaşım bir de prim gibi 😬

Ben de ayın 17sinde göreve başlamıştım 2015'te. Maaş Ekim'in 15'inde çift maaş olarak yatmıştı. O zamana kadar kendi paramla idare etmiştim.

X