Öğretmenler biran önce aşılanmali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tolin

PITIRCIK MUNE!:D
Pro Üye
23 Ekim 2011
19.279
23.649
Geçen hafta korona olduğu halde okula gelen gereksiz bir öğretmen yüzünden temasli çıktım Allah'tan hiç yakinlaşmamistim o kişiyle. Evet sağlık çok önemli evet günde yüzlerce can kaybı oluyor ancak bunun yanında uzaktan eğitim adı altında verilemeyen eğitimle bir nesli kaybetmek üzere değiliz ,kaybettik.Cocuklar inanılmaz solgun mutsuz hayattan umutsuz yaşam enerjileri yok.Bir an önce ogretmenler aşılanmali ve okullar açılmalı ne demek futbolcular öğretmenlerden önce aşilanacak ?!Eğitimdeki bu çöküşü ve çocuklardaki hem psikolojik hem eğitim hem de öğretim anlamındaki bu boşluğu ilerleyen zamanlarda hem evde veliler olarak hem de okulda öğretmenler olarak çok net bir şekilde göreceğiz ve inanın toparlamak çok çok zor olacak .Lütfen öğretmenlerin aşılanmasına destek olun güvenli şekilde okullar açılsın heryer kapansin ancak okullar açılsın bir nesil kayboluyor buna göz yummayin. Diyeceksiniz ki eee çocuklara bulamıyor mu evet bulaşıyor ancak okullar kapalıyken çocuklar sokakta parkta bahçede zaman öldürüyor kapacaksa zaten oradan da kapıyor inanın canlı ders yapıyorum 40 kişilik sınıflarda gelen sayısı en fazla 4 5 kişi .Bir nesil kaydı gitti elimizden . ÖĞRETMENLER FUTBOLCULARDAN ÖNCE AŞILANMALI.
NOT:Aşı olmadan çalişmayiz demiyoruz ancak asi olunmadigi için okullar kapalı aşi yapılsın okullar açılsın yoksa okul açık olsun hergun koşa koşa gideriz ki gittikte.

Son düzenleme:
Futbolcu turizmci köşe yazarı gazeteci... liste uzayıp gider hepsi öğretmenden önce aşılanıyor peki ama kamuoyuna neden öğretmenler aşılanıp hemen şubatta yüzyüze eğitime başlanacak diye lanse ettiler.. amaç neydi?şubatta öğretmenler aşılanacak dediler nisan 7 oldu..

Futbolcular konusuna bir şey diyemiyorum, orada haklısınız ancak, okul açılır açılmaz öğretmenlerimiz ölüme gidiyoruz diye konuşmaya başladı, ama diğer tüm kamu kurumları bir senedir bu halde çalışıyor, her gün farklı arkadaşlarımız hastalandı, çoğu zaman amirleri temaslı olarak bile almadılar, talep ederken bunları da düşünün lütfen

Kesinlikle haklisiniz ben çocuğumu yarın gondermemeye başlayacağım bulunduğum ilde vaka sayısı çok evde bebek var hastalansam kim bakacak
Çocuklar dediginiz gibi oldu maalesef
eğitim çok önemli herkes gibi benim içinde ama vakalar bu kadar yuksekken göze alamıyorum artık
Ben zaten okuldan başka kalabalık yere götürmedim hiç kimsenin olmadığı ağaçlık alanlardayız çocuklarla
Maalesef bir çok meslek grubu bu halde eşim alkol denetimide yapıyor mesela çok riskli sürekli insan içinde

Çok haklisiniz.
Çocuğumu 2 haftadır okula gönderemiyorum çünkü sınıf öğretmeni uyardı.vakalar çok arttı diğer sınıflar kapandı biz devam ediyoruz sınavları erteledik dedi.
Kızım 8. Sınıf öğrencisi.bu sene lgs ye girecek.
1 yıl kayıp.uzaktan eğitim ne yazikki faydalı olamadı bir nesli kaybettik.
Öğretmenlerimiz ilk önce sağlık çalışanları ile aynı zamanda asilansaydi şuan eğitim sistemi biraz düzene girerdi.

Futbolcular konusuna bir şey diyemiyorum, orada haklısınız ancak, okul açılır açılmaz öğretmenlerimiz ölüme gidiyoruz diye konuşmaya başladı, ama diğer tüm kamu kurumları bir senedir bu halde çalışıyor, her gün farklı arkadaşlarımız hastalandı, çoğu zaman amirleri temaslı olarak bile almadılar, talep ederken bunları da düşünün lütfen
Kesinlikle katılıyorum size bugünü böyle geçistiriyoruz ama seneye çok büyük sıkıntılar bizi bekliyor bazıları bugün evde olalım da yarın ne olursa olsun kafasında.

Şuan çocuklarda büyük risk altında
Keşke böyle olmasa ama salgın şuan eskisine göre daha kötü durumda

Çok haklisiniz.
Çocuğumu 2 haftadır okula gönderemiyorum çünkü sınıf öğretmeni uyardı.vakalar çok arttı diğer sınıflar kapandı biz devam ediyoruz sınavları erteledik dedi.
Kızım 8. Sınıf öğrencisi.bu sene lgs ye girecek.
1 yıl kayıp.uzaktan eğitim ne yazikki faydalı olamadı bir nesli kaybettik.
Öğretmenlerimiz ilk önce sağlık çalışanları ile aynı zamanda asilansaydi şuan eğitim sistemi biraz düzene girerdi.
Ogretim zaten kalmadı eğitim bile yok şuanda nasıl olsa geçeriz diye ne sınava geliyorlar ne derse katılıyorlar evet haklılar onlar için de süreç çok zor ama bunun önlemi alınıp okullar açık tutulmaliydi bunun sonuçlarına hep birlikte katlanacagiz

Ablam sinif öğretmeni her gün bir öğrencisi azalıyor koronadan yada hergun bir öğretmen temasli oluyor karantinaya alınıyor bakalım neler olacak
Bir an önce bitse bu illet.

Sadece biz aşılansak gene çözüm değil ki.. Sınıfımdaki öğrencilerimin çoğu büyükanne ve büyükbaba ile yaşayan çocuklar. Onlar birbirinden kapıp taşıyıcı olup ev halkını riske atıyorlar =( Ne kadar dikkat etsek de gene bulaşıyor gene yayılıyor..

Korona olup okula gelen ogretmene diyecek lafim yok,ama idarecinizin de cok buyuk ihmali var farkinda misiniz? Her gun tum personelini,ogrencisini temasli mi degil mi,hasta mi degil mi diye hes kodundan sorgulamasi gerekiyordu. Benim oglanin okulunda her sabah yapiliyor,eylulden beri tek vaka yok.

Bana kalsa madem asi bir deneme tahtasi degil de gercekten saglik icin yapiliyordu,oncelik ogretmenlere ve ogrencilere verilmeliydi. 65yas ustu nene dedelerden daha oncelikli olmaliydi. Bunu yapmadiklari icin asiya cok inanmiyorum acikcasi.

Egitimin durumu hakkinda soylediklerinize birebir katiliyorum. Zaten rezil bir egitim sistemimiz vardi,korona ile daha da beter oldu.

Şuan çocuklarda büyük risk altında
Keşke böyle olmasa ama salgın şuan eskisine göre daha kötü durumda
Evet doğru çocuklar büyük risk altında ama bunun planlaması önceden yapılıp ona göre önlem alınabilirdi 15 sınıfa giriyorum sınıflar 40 kişi inanın elimde 3 5 iyi çocuk var gerisi sadece boş zamanını doldurmak için derse geliyor ya da gelmiyor .

Futbolcular konusunda yüzde yüz haklısınız, ancak okullar açılınca öğretmenler ölüme gidiyor lafları falan o kadar gereksiz bir ajitasyon ki.
Biz emniyet personeliyiz vatandaşla iç içe, kimsenin böyle ahlanip vahlandigini duymadım, ya da o kadar kalabalık fabrikalarda çalışan işçiler, esnaf.
Bence yaşlılardan önce çalışanlar asilanmaliydi, yaşlılara da yasaklar devam etmeliydi.

Ogretim zaten kalmadı eğitim bile yok şuanda nasıl olsa geçeriz diye ne sınava geliyorlar ne derse katılıyorlar evet haklılar onlar için de süreç çok zor ama bunun önlemi alınıp okullar açık tutulmaliydi bunun sonuçlarına hep birlikte katlanacagiz
Hadi diyelim okuldaki sınavdan geçtiler lgs den nasıl geçecekler.
Okulları açık tutmak öğretmenleri aşılamak en başından yapılması gerekiyordu.
Şimdi kimse de sorumluluk almıyor.
Sonuç öğrenciler ve aileler mağdur.
Sonuç öğretmenler risk altında ve mağdur.
Çocuklar mutsuz,öğretmenler korku içinde ve mutsuz,sınav stresi de var.
8 ve 12 sınıflar bunlarla baş edemiyor şuan.
En azından şimdi aşılama yapılsa gelecek dönem için öğretmenler güvende olur .

Futbolcu turizmci köşe yazarı gazeteci... liste uzayıp gider hepsi öğretmenden önce aşılanıyor peki ama kamuoyuna neden öğretmenler aşılanıp hemen şubatta yüzyüze eğitime başlanacak diye lanse ettiler.. amaç neydi?şubatta öğretmenler aşılanacak dediler nisan 7 oldu..
Öğretmenler aşılanacak haberi örneğin salı günü kamuoyuna duyurulmuştu ya,iki gün sonra cuma günü bankacı arkadaşımla konuştum telefonda. bana şunu sordu “aşı oldun mu 😂” . Millet sanıyor ki öğretmenlerle ilgili ortaya atılan her şey hemen işleme konuyor... yarısı yapılmıyor halbuki vaat edilenlerin

Korona olup okula gelen ogretmene diyecek lafim yok,ama idarecinizin de cok buyuk ihmali var farkinda misiniz? Her gun tum personelini,ogrencisini temasli mi degil mi,hasta mi degil mi diye hes kodundan sorgulamasi gerekiyordu. Benim oglanin okulunda her sabah yapiliyor,eylulden beri tek vaka yok.

Bana kalsa madem asi bir deneme tahtasi degil de gercekten saglik icin yapiliyordu,oncelik ogretmenlere ve ogrencilere verilmeliydi. 65yas ustu nene dedelerden daha oncelikli olmaliydi. Bunu yapmadiklari icin asiya cok inanmiyorum acikcasi.

Egitimin durumu hakkinda soylediklerinize birebir katiliyorum. Zaten rezil bir egitim sistemimiz vardi,korona ile daha da beter oldu.
Kesinlikle nene ve dedelere öncelik verilmesine ben de çok kızıyorum. Onlar için yasak getirilip öncelikle öğretmen ve öğrenciler aşilanabilirdi .Canlı dersler şuan çöp ve inanın nefret ediyorum canlı dersten sonra öğretmenlerin adı çıkıyor yatıyorlar diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X