Öğretmenler biran önce aşılanmali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet futbolculardan cok daha once sira gelmesi gereken cok grup var haklisiniz ama kimsenin deginmedigi birsey var ki , 60 yas ustu kisilere asi cikinca eslerine de cikiyor, bunu saglikcilarin eslerine de yapmalilar evet biz asilandik ama hergun ise gidiyoruz birebir covitle karsi karsiyayiz ve hergun eve geliyoruz ailelerimz hala risk altinda...bence buna oncelik verilmeli

İste sorun burda. Buyuk orkestralar bile uflemeli calgilari arka siraya alip pleksi icinde tutarken, ogrencilerine flut caldiran ogretmenin hic mi sucu yok?
Flüt konusunda haklısın, ben de garipsedim.

Eğitim programında hiçbir şekilde düzenlemeler yapılmadı. Okulların açık olduğu zaman da uzaktan eğitim döneminde de, derslerin işlenişi ve işlenen konular üzerinde bir düzeltme ya da azaltma durumu söz konusu olmadı. Sanki hiç salgın yokmuş gibi aynen devam edin dendi. Öğretmenlerin derdi, derslerinin kazanımlarını öğrencilerine verebilmek olduğu için de olabildiğince hayat normalmiş gibi devam edildi. Bence flüt çaldıran öğretmen de suçlu, şu salgın koşullarında flüt çalınamaz deyip onu eğitim programından çıkarmayan yetkililer daha da suçlu.

Flütte haklısın ama o sadece bir örnek, dediğim gibi bu çocuklar aralarında maske değiştiriyor. Öğretmen fark edecek mi diye oyun yaparak maskelerini çıkaranlar, arkadaşlarının üzerine tüküren, öğretmenlerinin üstüne başına sümüğünü sürenler var. 300 yetişkinle muhatap olmayı aynı odada olmayı, 30 çocukla bir odada olmaya tercih ederdim şu durumda. Çünkü yetişkinler, en azından belli bir eğitim ve zeka seviyesine sahip olan yetişkinler, riskin böylesine artmasına sebep olabilecek şeyler yapmıyor.

Belki de olabilir. Mesala yukarıda bir bayan kendine aşı çıktığı için eşinin de aşı hakkı olduğunu yazmış. Eşim yarın aşı olacak ama bana açılmadı. Neye göre farkediyor bilemedim 🙄
Kpye aşı çıktı ,kvnin yaş tutmuyor ama çok enteresan bir otoimmun hastalığı var. O yüzden ona da çıktı. Beraber aşı oldular. Bu tarz bir durum olabilir.

Flüt konusunda haklısın, ben de garipsedim.

Eğitim programında hiçbir şekilde düzenlemeler yapılmadı. Okulların açık olduğu zaman da uzaktan eğitim döneminde de, derslerin işlenişi ve işlenen konular üzerinde bir düzeltme ya da azaltma durumu söz konusu olmadı. Sanki hiç salgın yokmuş gibi aynen devam edin dendi. Öğretmenlerin derdi, derslerinin kazanımlarını öğrencilerine verebilmek olduğu için de olabildiğince hayat normalmiş gibi devam edildi. Bence flüt çaldıran öğretmen de suçlu, şu salgın koşullarında flüt çalınamaz deyip onu eğitim programından çıkarmayan yetkililer daha da suçlu.

Flütte haklısın ama o sadece bir örnek, dediğim gibi bu çocuklar aralarında maske değiştiriyor. Öğretmen fark edecek mi diye oyun yaparak maskelerini çıkaranlar, arkadaşlarının üzerine tüküren, öğretmenlerinin üstüne başına sümüğünü sürenler var. 300 yetişkinle muhatap olmayı aynı odada olmayı, 30 çocukla bir odada olmaya tercih ederdim şu durumda. Çünkü yetişkinler, en azından belli bir eğitim ve zeka seviyesine sahip olan yetişkinler, riskin böylesine artmasına sebep olabilecek şeyler yapmıyor.
İste bu yuzden oncelikle cocuklar asilanmali diyorum 😊

flut konusu skandal bence, ogretmenin biraz insiyatif almasi lazim. Avm’lerdeki havalandirmalar dahi kapatildi, uflemeli her sey yasak ama cocuklara flut caldiriyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Sayfaları okumadım, yine öğretmene saydıranlar geldi mi bilmiyorum.
Sadece şunu söylemek istiyorum, 1 yıldır uzaktan eğitim yapıyorum, okula hasret kaldım. Sabahtan akşama 3-4-5 öğrenciyle ders yapıyorum. Bittik arkadaşlar, inanın bittik... Ne eğitim kaldı, ne beden ne de ruh sağlığı...

İste bu yuzden oncelikle cocuklar asilanmali diyorum 😊

flut konusu skandal bence, ogretmenin biraz insiyatif almasi lazim. Avm’lerdeki havalandirmalar dahi kapatildi, uflemeli her sey yasak ama cocuklara flut caldiriyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Flütte haklısın, ama diğer örnekler? Sadece çocukların aşılanmasıyla da bitmiyor ki bu. Velilerinin de aşılanması lazım, servisçilerin de, öğretmenlerin, müdür ve müdür yardımcılarının, kantincilerin, hizmetlilerin, herkesin. Derdimiz sadece biz aşılanalım değil, bunu diyebilecek bencillikteki insanlar zaten eğitimci olamaz. Derdimiz sadece eğitimin aksamaması.

Uzaktan eğitimin de yaygınlaşması mümkün değil. Sen bakma "eba, dünyada en çok tıklanan site oldu" benzeri haberlere. Bir telefonu 4-5 hatta daha fazla kardeş paylaşarak girmeye çalışan çocuk da var, çobanlık yaptığı veya tarlada çalıştığı için dersine giremeyen de. "Abimin dersi başlayacak, benim çıkmam lazım öğretmenim" deyip derslerinin yarısından fazlasını kaçıran çocuklar var. 3 arkadaşım var devlette öğretmen, hiçbirinin dersine 30-45 kişilik sınıfta daha 5'ten fazla öğrenci giren olmadı. Hep 2-3 öğrenci. Bazen 1 oluyor. Bu arkadaşlarımın biri Maraş'ın bir köy okulunda, biri Van merkezde, biri Şırnak'ın Silopi ilçesinde. Eğitimin illa ki okullarda yapılmasına gerek yok düşüncesi doğru ve gerçekçi değil.

Babam öğretmen ikinci aşısını 10 gün önce oldu

Kusura bakmayin asla hak vermiyorum size cunku yuz yuze egitime gecilmedi. Gecilse idi hakliydiniz. Ben pandeminin en basindan beri her gun ise gitmek ve insanlarla temas etmek zorunda olan bir meslege sahibim. Hic kimse bizi asilamayi dusunmezken, uzaktan egitimde ogretmenler de asilanmasin bi zahmet
Dünyadan bihabersiniz... Bir çok ilde okullar açıldı yüz yüze eğitime geçildi ama vakalar arttınca okulları kapatmaya başladılar.Evet , öğretmenlerin derhal aşılanması gerekiyor ki öğrencilerimiz dünyadan bihaber olmasın ...

Öğretmenlerin aşı olması tek başına bi şeyi çözmez yine var olan virüsü taşımaya ve hastalanmaya devam ediliyor aşı da olunsa. Sadece öğretmenler için sorun ortadan kalkar yani. Kimsenin de aşıyı toplumu düşünerek kendi mesleği adına istediğini sanmıyorum şu süreçte gördüğüm o. Herkes kendini düşünüyor. Ha nedir bunu talep eden kamuoyu yaratan çok ciddi bi öğretmen topluluğu var hepsi bu. Şu süreçte bile alım alım ortalığı yıkıyorlar sosyal medyada kendilerini tebrik ederim :)

Bu işin tek çözümü aşılamanın hızlı bi şekilde herkese yapılması. Yoksa hiçbir mesleğin önce aşılanması sorunu çözmeyecek.

Eğitimsiz nesil isteğen bir Hükümet in pencesindeyiz. Eğitimcilerin Gram değeri yok çok yazık... Lebaleb gümbür gümbür dolu mitingler daha önemli koronadan 😂 Açmışız tokmuşuz kimin umrunda? Eğitimsiz kalmışız kimin umrunda? Saraylarda Gel keyfim gel, ohh missssss 🤫🤫🤫Bizler hak ettik bunu Biz haksız o haklı kimse kurusa bakmasın. Her türlü o adam hak ediyor biz hiç birşeyi hak etmiyoruz... Sonunuz gücü yetkiyi bizler verdik herkes susun bence 🙄 🙄 🙄

Bu iş öğretmen ile bitiyorsa yapılsın ama okulun açılması için öğretmen öğrenci veli hepsinin aşılanması lazım. Ülkece değil küresel olarak zor bir dönemdeyiz bunun bilincinde hareket etmek lazım. Sadece öğretmen i aşılayıp okulu açmak güvenli mi sizce ?

Bir ülkenin en önemli unsurlarından biri eğitimdir. Öğretmenlerin birçoğu yüz yüze eğitimi savunuyor. Çünkü eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmadığının farkındalar. Bazıları sırf öğretmenlere nefret kusmak (?) için yorum yapıyor. Neden? Yan gelip yatıp paralarını alıyorlar galiba size göre? Öğretmenliği, eğitimi bu kadar küçümsemek hakarettir öncelikle.

Birçok öğrenci online eğitimde sorun yaşıyor, yaşı nispeten büyük olanlar (özellikle kız çocukları) evde sorun yaşıyor, psikolojik şiddet dahi görüyorlar. Böylesine bir ortamda elbette ki öncelik futbolcular değil öğretmenler olmalı. Ayrıca siz de hakkınızı arayın? Neden "amma da laf ettiniz" demek yerine kendi hakkınızı aramıyorsunuz? Bize haksızlık yapılıyor size de yapılsın diye diye bu hale geldik.
Benim babam 53 yaşında bir sınıf öğretmeni. Online eğitimden zerre haz etmedi en başından beri. Ama ortada ne aşı var ne de gerekli tedbir (çünkü küçücük çocuklara ne desen de anlamıyor. ikramlık yasak olmasına rağmen geçen velinin biri arkadaşlarına dağıt diye kek yapmış) Kendisinin 3 adet kronik hastalığı var. Babamdan önce (ki bu aşılama neye göre anlamadım. babamdan genç sapasağlam birine yapılırken ona yapılmıyor) gidilecek milyon dolarlar kazanan adamlara sırf bir topun peşinden koşsun diye aşı vurulacak ve "öğretmenler de amma laf etti" denecek öyle mi? Kusura bakmayın da herkes hakkını savunsun başka meslek dallarına laf etmeden önce. Öğretmen dendiği an nedense garip garip tepkiler ortaya çıkıyor.
He, keşke herkes aşılansa, biz de bir İngiltere gibi olabilsek. Ama eldekilerle en iyi sonucu alabilmek için öncelik belirlemek gerekiyorsa bunlardan biri futbolcular olmamalı.

Siyasi yorumlar yasaktı biliyorsunuz değil mi?
20 sayfanın hepsini okuyamadım ama gözüme çarpan birkaç mesaj oldu ve bu durumda konunun kapanması açık kalmasından hayırlı çünkü biliyorum ki topiğe uyarı yazısı yazılsa da siyaset konuşmaya devam edeceksiniz, kuralları benim kadar iyi bilmenize rağmen polemiğe girmeleriniz, siyasi yorumlar yazmalarınız hiç bitmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X