İlköğretim Yorum ve Soruları Öğretmenler günü

yaren 1995

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2020
74
18
Selam bayanlar 1.sinifa giden oglumun sinifinin sinif annesiym malum ogretmenler gunu yaklasti bende para topladm birsyler aldik fakat sorun şu ki okul yönetimi pandemi yuzunden tek bir veli dahi iceri sokmuyor bizde hep birlikte girelm demiyoruz ama sinif velilerini temsilen tek basima girip veriyim diorum onada yok diyolar çıkış bahçede verelem miş ya boyle sacmalik varmi o kadar emek verilmis ayak ustu o kargaşada nasil verelim 😒😒😒 Sorum şu ki sizler nerede vereceksinz iceri aliyolarmi yoksa sirf bizim okulmu boyle ?

Selam bayanlar 1.sinifa giden oglumun sinifinin sinif annesiym malum ogretmenler gunu yaklasti bende para topladm birsyler aldik fakat sorun şu ki okul yönetimi pandemi yuzunden tek bir veli dahi iceri sokmuyor bizde hep birlikte girelm demiyoruz ama sinif velilerini temsilen tek basima girip veriyim diorum onada yok diyolar çıkış bahçede verelem miş ya boyle sacmalik varmi o kadar emek verilmis ayak ustu o kargaşada nasil verelim 😒😒😒 Sorum şu ki sizler nerede vereceksinz iceri aliyolarmi yoksa sirf bizim okulmu boyle ?
Almasaydınız pandemide hediye vala ☺️ Ne gerek var ki

Bizde içeri giriliyor. Ama herkesin içinde hoş olmaz sanırım. O gün öğretmenle iletişime geçip okul yakınında uygun bir yerde buluşabilirsiniz.

En iyisi bence de kimseyi riske atmamak lazım.
Yönetim de çok iyi karar vermiş.
İnce düşünmüşsünuz keşke güzel bir çiçek sipariş edip gonderseydiniz.
Bizim ilkokul öğretmenimize hediye vereceğimiz zaman pandemi yoktu ama okul bahçesinde hediyesini ve çiçeğini sınıf annesi ve yardımcısı veliler ve öğrenciler adına hediye etmişti.

En mantıklısı kapıda hocayı karşılamak,cumbur cemaat hediye vermek,konuşmak,gulusmek bir de resim çekmek
Ya da çocuklara verip onlarin tüm sinif olarak hocaya vermesi- masasının üstüne falan koyması.
Bu hikayede bence en mantıksiz yol herkesin parasıyla alınan hediyeyi çocuklardan birinin annesinin hocaya vermesi-
Yani ne alaka? Madem veli giremiyor, verin çocuklara onlar hediyelessin, hocalarını alkislasinlar falan,kadın mutlu olsun.
Şahsen çocuğumun ya da benim vermeyeceğim hatta görmeyeceğim bir hediyeye katılmazdım bile ben. Bu ekonomik krizde ne çocuğumu ne beni tatmin edecek bir an yaşayacağim hediyeye, sırf sınıf annesi versin diye neden para vereyim ki?
Sınıf annesi başkası olsaydı inanın size de çok saçma gelirdi

Bize okuldan mesaj geldi.
Bakanlik karariyla hediye kabulu yasaktir. Temadan agac bagisi veya dengi seyler bile kabul edilmeyecektir, anlayisinizi rica ederiz. Ancak dileyen ögrenciler ogretmenler icin resim cizebilir, mektup yazabilir, siir sarki veya dans videosu cekip armagan edebilir seklinde biseydi.

Bakanlik karari ne diye bakmadim, siz bi bakin isterseniz. Sakincali bir durum olmasin sonra, hele disarida bulusmali isler falan bana riskli geldi.

X