ögretmenlerin doğum sonrası ücretsiz izinleri

kelebek1979

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
926
883
41
kızlar merhaba,


öğretmenlerin doğum sonrası ücretsiz izne ayrılması ile ilgili olarak birkaç sorum olacak. Eminim ki aramızda geçmişte tecrübe etmiş veya benimle aynı yollardan geçen vardır :) Bildiklerinizi paylaşabilirseniz çok yardımcı olursunuz bana :)


Öncelikle öğretmenlerin doğum sonrası ücretsiz izne ayrılmasının kurallarını anlatan bir yazı vs. bulamadım, nereden bulabilirim ?


ben kendi durumumu ve yapmak istediğimi anlatayım.


doğum sonrası analık iznim ekim 2020 içerisinde bitti. sonrasında 20 gün doktor raporu aldım, 1 hafta okula gittim ve şimdi 20 gün daha doktor raporu alacagım. ikinci 20 günlük doktor raporum da Aralık'ın ilk yarısı içerisinde bitecek.


Son doktor raporum da bittikten sonra, birinci dönemin sonuna kadar ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. sonrasında 15 tatilde maaş alabilmeyi istiyorum. sonrasında ikinci dönemin başında 20 gün doktor raporu alıp, tekrardan yıl sonuna kadar ücretsiz izne çıkacağım. 2021 senesi yaz tatilinde çalışıyor gözüktükten sonra okulların açılmasından sonra 20 gün daha doktor raporu alıp 2022 şubat tatiline kadar tekrardan ücretsiz izin almayı düşünüyorum.


bu şekilde davranmam uygun mudur acaba, yoksa bir engel var mı ? yani ücretsiz izinlerimi bütün halinde değil de bölük bölük almak istiyorum.