Okb hastalıgı

Beyza3458

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2022
15
2
25
Arkadaşlar 2 sene önce bana panik atak teşhisi konuldu ama bence benimkisi okb çünkü 2 senedir aklimdan bi turlu atamadığım hayatımı zehir eden düşünceler var. Tövbe haşa Allahı ve dini sorguluyorum elimde olmadan, inancım çok şükür tam ama bu sorular istemsiz geliyor. Ilaç kullanmak istemiyorum çünkü annem yıllarca kullandı ve ona gram iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı Allah rızası için yardim edin delirmekten korkuyorum intihar etmekten korkuyorum hiç geçmeyecek sanki. Böyle hayat sürmez 😔

Cok agir vakalarda ilac sart bence. Yani ilacsiz da psikologa bile gitseniz bile tekrarlicak. Ilaci bi sure kullanir sonra birakirsiniz. Benim kardesim cok agir panik atak hastasiydi, ben de ayni sekilde. Ikimiz de 6 ay ilac kullandik ve biraktik. Bu bile cok iyi geldi.

Cok agir vakalarda ilac sart bence. Yani ilacsiz da psikologa bile gitseniz bile tekrarlicak. Ilaci bi sure kullanir sonra birakirsiniz. Benim kardesim cok agir panik atak hastasiydi, ben de ayni sekilde. Ikimiz de 6 ay ilac kullandik ve biraktik. Bu bile cok iyi geldi.
Herkesin yorumu farklı, kimisi ilaç daha kötü hissettirdi diyor kimisi ise yaramıyor diyor. Kafam öyle karışıyor ki çıkmazın içindeyim. Siz şuan nasılsınız peki ?

Arkadaşlar 2 sene önce bana panik atak teşhisi konuldu ama bence benimkisi okb çünkü 2 senedir aklimdan bi turlu atamadığım hayatımı zehir eden düşünceler var. Tövbe haşa Allahı ve dini sorguluyorum elimde olmadan, inancım çok şükür tam ama bu sorular istemsiz geliyor. Ilaç kullanmak istemiyorum çünkü annem yıllarca kullandı ve ona gram iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı Allah rızası için yardim edin delirmekten korkuyorum intihar etmekten korkuyorum hiç geçmeyecek sanki. Böyle hayat sürmez 😔
Elinizde olmadansa şeytan vesvese veriyordur, namaz kılan biriyseniz abdest alın, namaz kılın, Allaha dua edin. Okb değil bu vesvese. İlk örtündüğüm yıllarda bana çok gelirdi böyle vesveseler.

İlaç kullanımı şart. Benim arkadaşımın anksiyetesi vardı, onunki fizyolojik bir durum. Nöronlarında problem olduğu için anksiyetesi var yani. Tedavi için değil semptomları hafifletsin diye ilaç kullanıyordur. Doktor kontrolünde ilacı bıraktı. Ama tekrar başlayacağı belliydi. Velhasıl 1 buçuk ay sonra ansksiyete krizi geldi hastanelik oldu. İlaca yeniden başladı. Ve bu böyle ölene dek sürecek. İlaç kullanmak onu çok rahatlatıyor. Hayatını yaşanabilir kılıyor. Siz de kullanmalısınız ve hedefiniz tedavi değil hayatınızı yaşanabilir kılmak olsun.

Okb ise ilaçsız atlatamazsiniz, tarif ettiğiniz şey OKB' ye benziyor, 5 sene önce teşhis aldım, ilaç icmesem ne halde olurdum bilmiyorum, mutlaka bir psikiyatrist le görüşün

Kendi dini inancinizi normal kabul edip sorgulanmasini anormal kabul etmeniz tarafli bir bakis acisi. Istemsiz dusunce gelmesine okb diyemeyiz. Benim de atiyorum aklima her gun, aramin bozuk oldugu cok eski bir arkadasim geliyor olsun. Hatirlamak istemiyorum ama geliyor. Mesela ders calismak istiyorum surekli aklima kotu anilar geliyor. Buna okb deniyor olsa buradaki herkes oyleydi. Dusuncelerimizi kontrol edemeyiz bu da normal bir durum. Ama eger doktor boyle bir teshiste bulunursa o baska.

Doktora gitmeniz şart...İçinin sindiği,elektriğin tutuğu kendini rahat hissettiğin bir doktorla ve istikrarlı bir tedavi ile daha makul seviyeye çekersiniz.Çok var şu an hayat kalitesini arttıran çevremde insanlar...Panik atak,okb vs çok sık duyuyorum arkaaşlarımdan...kök nedeni bulunur size uygun tedaviye başlanır rahat edersiniz büyük ölçüde...ama ilaç kullanmayacağım diye öyle durursanız dallanır budaklanır iyice Allah korusun...bir an evvel başvurun bir uzmana...belki başka birşeydir en azından onu öğrenirsiniz...internetten bakınca insan kendini çok kötü hissediyor,çok kirli bilgi var.

İlaç kullanmam, bence benim durumum bu, kendime teşhis koydum. Hanımefendi siz kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz, biz ne yapalım, koskoca bilim ne yapsın size?!!!

X