Okb hastalıgı

Değilim, dini inançla ilgili ise vesvesedir. Konu sahibi sadece dini inanç kısmını anlatmış, kendi kendine okb teşhisi koymuş. Müslüman olan çoğu kisinin yaşadığı bir şeyi anlattım, başka sorunları var mı bilemem, iyi günler.

Değilim, dini inançla ilgili ise vesvesedir. Konu sahibi sadece dini inanç kısmını anlatmış, kendi kendine okb teşhisi koymuş. Müslüman olan çoğu kisinin yaşadığı bir şeyi anlattım, başka sorunları var mı bilemem, iyi günler.
Hiç bir şartla okb'sin veya değilsin diyecek yetkinlikte değilsiniz, insanları sağlık gibi önemli bı konuda bu şekilde yonlendiremezsiniz. Size de iyi gunler

Hiç bir şartla okb'sin veya değilsin diyecek yetkinlikte değilsiniz, insanları sağlık gibi önemli bı konuda bu şekilde yonlendiremezsiniz. Size de iyi gunler
O konuda haklısınız, niyetim o değildi. Konu sahibinin kendi kendine sırf bundan dolayı böyle bir teşhis koyduğunu düşündüm, sağlık konusunda kolay kolay konuşmam 🥰

Arkadaşlar 2 sene önce bana panik atak teşhisi konuldu ama bence benimkisi okb çünkü 2 senedir aklimdan bi turlu atamadığım hayatımı zehir eden düşünceler var. Tövbe haşa Allahı ve dini sorguluyorum elimde olmadan, inancım çok şükür tam ama bu sorular istemsiz geliyor. Ilaç kullanmak istemiyorum çünkü annem yıllarca kullandı ve ona gram iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı Allah rızası için yardim edin delirmekten korkuyorum intihar etmekten korkuyorum hiç geçmeyecek sanki. Böyle hayat sürmez 😔
Ilaclarinızi kullanır saniz bu düsünceler aklınızin ucuna gelmez

Arkadaşlar 2 sene önce bana panik atak teşhisi konuldu ama bence benimkisi okb çünkü 2 senedir aklimdan bi turlu atamadığım hayatımı zehir eden düşünceler var. Tövbe haşa Allahı ve dini sorguluyorum elimde olmadan, inancım çok şükür tam ama bu sorular istemsiz geliyor. Ilaç kullanmak istemiyorum çünkü annem yıllarca kullandı ve ona gram iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı Allah rızası için yardim edin delirmekten korkuyorum intihar etmekten korkuyorum hiç geçmeyecek sanki. Böyle hayat sürmez 😔
Böylesini de ilk defa görüyorum. Tanrıyı sorguluyor diye okb olduğunu düşünmek? Sorgulamaktan bu kadar korkuyorsanız bence bilime de inanmayın, okb, panik atak filan, bunlar bilimsel terimler. Bir hocaya gidin derdinize derman bulsun.

Bir uzmandan yardım almanız ve ona göre bir tedavi şekli düşünmeniz daha mantıklı olacaktır. Yoksa Kendi kendinize bu durumu takıp iyice düşüncelerinizi esiri olacaksınız eğer tanıyı beğenmediyseniz 2 3 doktora daha gitmenizi öneririm bende de anksiyete var bundan dolayı hem ilaç tedavisi hem de psikoterapi gördüm bu tarz hastalıklar ilaçsız ve terapisiz geçmiyor bence.

Dini konularda obsesyon yaşanmayacağı fikrine nereden kapıldınız? İnançla ilgili takıntılar da okb'de çok sık karşılaşılan takıntılardandır.
Konu sahibinin durumunu da ancak bir doktor değerlendirebilir. Böyle şeyler söylerek daha tedavi görmeden ilaca, doktora karşı olan bir insanı yanlış yönlendiriyorsunuz.

Bunları bizde sorguluyoruz. Her sorgulayan okb mi oluyor? İnsan beyni herşeyi sorgular. Sorgulamasa hata zaten.

Merhaba; bu ilaç tedavisi olmadan düzelecek bir durum değil. Lütfen ilaçlarınızı kullanın ve psikiyatristinizle bu düşüncelerinizi paylaşın

Okb dinle baglantisini anlamadim ama ilaclarinizi aksatmayin doktor gerek gördüyse faydasini görüceksinizdir. Kendi kendinize tehsis koymanizin size hicbir faydasi olmayacak amcamda yillardir böyle böyle avuttu kendini sizofreni tehsisi koyuldu ilaclarini aldigindan beri kimseye zarar vermiyor yani iyi bi doktor bulun gerekirse bi kac doktora danisin bu durumu.

Sorgulamak neden hastalık geliyor size ?

Oncelikle doktorlara guvenmelisiniz. Sorgulamak direk okb oldugunuzu niye gostersin. Akliniza yatmayan seyler varsa arastirip yada bi hoca vb danisabilirsiniz.

Doktor panik atak teşhisi koydu, okb demedi anlaşılan. Peki ilacı doktor mu yazdı yoksa siz daha yazılmadan kullanmak istemiyorum mu diyorsunuz… doktora gidin ve ne diyorsa onu yapın. Psikiyatrist bile okusa konuyu burdan teşhis koyamaz, kaldı ki biz koyalım yani…

dini inancı sorgulamak normal bir düşünce hastalık değil. ya tamamen inancı kaybersiniz ateist olursuınuz ya deist ya da daha inanclı cıkarsınız bu süreçten. hepsi bir seçenek. korkmayın ne olacaksa olur. sancılıdır evet ama güzeldir sorgulamak düşünmek

üstelk panik bozukluğa sahipmişsinz. bu düşünceler sizi tetikleyip korkutuyodur. teşhisin yanlıs oldgnu düşünmüyorm. okb bambaşka . tekrarlayan yineleyici düşünceler ve onlara eşlik eden kompülsiyonlar olmalı - bazı davranışları belirli bir ritüelde devam ettirmek gibi, kompulsiyonlar obsesyonları(tekrarlayan takıntılı düşünnceler) bastırmak için yapılyo, sıklıgı arttılır vs

Benim esimde her konuda boyle dusuncelerin geldigini söylüyordu iyi bi psikiyatriste gitmeniz lazim ilac kullanmadan belki atlatabilirsiniz ama doktor kontrolunde ayrica iyilesmek icin basta inanmaniz lazim ayrica korkularin ustune gitmeye çalışın namaziniza baslayin dua edin size o kadar iyi gelicek ki

Ilaci birakali 5 ay olmustur. Hala okb devam ediyor ama nedense kontrol altinda tutabiliyorum. Ilac cok etkiledi bence. Ben dr panik atak geciriyordum uykumda ve durduramiyordum o yuzden de baslamam gerekti. Ilaca dirensem de baska carem yoktu denedim biraktim ve su an iyi durumdayim. Masallah biraktiktan sonra panik atak olmadi. Tabi dusunceler devam ediyor ama kendinizi frenleyebiliyorsunuz bence. Aslinda bu guc sizde var sadece ilac yardim ediyor. Ben ve annem ilaca cok karsiydik. Ama iyi ki kullanip biraktim diyorum

Herkesin yorumu farklı, kimisi ilaç daha kötü hissettirdi diyor kimisi ise yaramıyor diyor. Kafam öyle karışıyor ki çıkmazın içindeyim. Siz şuan nasılsınız peki ?

Panik atak, okb, depresyon ve hatta otizm, epilepsi, alzheimer gibi rahatsızlıkların tedavisinde medikal ketojenik diyet tedavisi var. Jhon Hopkins Universitesi 1980'lerden bu yana bu rahatsızlıkların tedavisinde ketojenik diyet tedavisi uyguluyor. Harvard Medical mezunu hekimimiz Orkide Güzel ile görüşebilirsiniz. https://www.orkideguzel.com/ veya önce şu videoyu izleyebilirsiniz;

X