Okuduğum Kitaplar- Kendime Notlarım 📌

Pozitivite

10. Köy sakini - Ege premsesi
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
959
6.969
Okuduğum kitapları, sevdiğim bölümleri paylaşacağım. Hem ay ay kendimi izleyeceğim, hedef koyup uymaya çalışacağım hemde sevdiğim kitapların incelemelerini paylaşacağım. Not defteri olarak kullanmak istedim burayı minik yaşam defterim olsun istedim .. 📌🍀

Her ay 5 kitap bitirmeyi hedefliyorum ✨

Son düzenleme:
Bugün 90 sayfa okudum. Kitabın insanı her an sarsan şok eden bir yanı var diyebilirim, sonunu merak ediyorum.. İki güne bitirmeyi planlıyorum 😇

Not 🌸
Bugün evin giriş katını temizleyeceğim
Mutfak, salon, wc temizliği yapacağım
Elimdeki kitabı bitirmeyi düşünüyorum ayrıca.
Yürüyüş yapmak istiyorum ama yapamıyorum henüz burnum şişiyor iyileşmedi hala..

Çok sıkıldım artık ama iyileşene kadar sabredicem 🥰

Temizlik bitti tüm mutfak dolaplarını düzenledim çok karışmıştı iyi oldu . Yemek faslınıda kapattım biraz dizi izleyip kitap okuyacağım 🥳

Pirinç kremi yaptımmm 🥰 Spa akşamı ilan ettim bu akşamı. Vücudumu fırçaladım kuru bi şekilde. Dizlerimde kararma var yazdan epey, pirinç kremi sürüp beklettimm banyo öncesi.
At kılı fırçası ve pirinç kremi uygulamayı rutin hale dönüştürmek istiyorum kışı bakımla geçirmek çok mantıklı yazın özgür olmak hoşuma gidiyor hem zaten yazın olmuyor pek bu işler. Fırçalama tamam ama diğerleri zor.
Yarın pazar olduğu için saat konusunda esnek davrandım bugün ama gece uykusuna dikkat etmek istiyorum artık çok faydası var ama geceyi de seviyorum.. En kısa zamanda uyku rutinimi daha disiplinli hale getirecegim. Ama şimdi kitabımı okuyabilirim 😇

"Kitleler hiçbir zaman kendi kendilerine isyan etmezler ve sadece baskı altında olmaları isyana teşvik etmez. Hatta karşılaştırma yapabilecekleri standartlara sahip olmalarına izin verilmediği sürece baskı altında kaldıklarının bile farkına varmazlar.. "
-1984'ten alıntı

Haziran Ayında Bitenler

1- Momo / Michael Ende - 300 syf
2- Atomik Alışkanlıklar / James Clear - 293 syf
3 - Fareler ve İnsanlar / John Steinbeck - 111
4 - Gizli Bahçe / Frances Hodgson Burnett -269
5- Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseını - 375

Temmuz : Döl Bereketi 400 syf - Biten yok

Ağustos Ayında Bitenler

Döl Bereketi -Emile Zola /640 syf
2- Bir Çift Yürek - Marlo Morgan / 251 syf
3-Veronika Ölmek İstiyor - Paulo Coelho / 213
4- Ben Kirke - Madeline Miller / 404

1984 bitti... Sapiens'e başliyorumm bugün 🥳 Aslında bi ağır bi hafif gitmeyi çok seviyorum ama son kitap alışverişimde gaza geldim 😅

IMG_20220918_144024.jpg

Anna Karenina'ya başladım bir kaç gün önce 160. sayfadayım. Biraz sıkıcı ama bitiricem odaklanamadım bi türlü. Sakin kafayla kitap okumak bir lütuf olmalı 🥰

X