Okuduumuz bir Kitabn en beendiimiz ksm

AHU

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2007
138
0
Herkese günaydın,
Düşündüm de yeni bir başlık oluşturmak istedim. Tüm kitap kurtları buraya..
Şu an okuduğumuz kitaptan en beğendiğimiz tek bir cümleyi yazıp bir liste oluşturmaya ne dersiniz?
İlk cümleyi yazıyorum,

-İnsanın dans eden bir yıldız doğurabilmesi için içinde bir kaosun olması gerekir.
I. Yalom Bugünü Yaşama Arzusu - sayfa- 190 Kabalcı Yayınevi

Ahu

bir savaşcı başını eğmez eğer eğerse hayallerinin ufkunu göremez
Paulo Coelho
Ahu bu fikir bu forumda bugüne kadar duyduğum en güzel fikirdi
teşekkür ederim
daha çok söz var ama şu an hatırlayamadım buldukca yazacağım.

Ne istemiş olursan ol,dileğin için dua ederken, onu elde etmekte olduğuna inan ,ona erişeksin...

The Secret (sır)
Suşi ye bende katılıyorum.
ahu çok teşekkürler

Merhaba kızlar,
Önerimi beğendiğinize çok sevindim. Hatta Susi'nin 'Ahu bu fikir bu forumda bugüne kadar duyduğum en güzel fikirdi.teşekkür ederim' diye yazması çokkkk mutlu etti beni. Ben de sana teşekkür e:1yes2: ederim Susi.

iKİ KİŞİNİN KARŞILAŞMASI, İKİ AYRI KİMYASAL MADDENİN TEMASINA BENZER. BİR TEPKİME OLURSA, HER İKİSİDE DÖNÜŞÜME UĞRAR.Carl Jung- AŞKIN COĞRAFYASI - D.ISSIDORIDES - ARKADAŞ YAYINEVİ
Ahu

ormanın diğer ucunda oturuyorlardı bu nedenle sofi evlerini dünyanın en sonuncu evi sanıyordu bu onun içinden geenleri hemen söylemesinide engelliyordu
sofinin dünyası( bu kitabı okuduktan sonra bayan gözlük oldum 3 günde bitirmiştim hepsini) :)

niceleri kendi zincirlerini çözemezler de, dostlarının azatçısıdırlar.
kendi alevinle yakmaya hazır olmalısın kendini:Önce kül olmadan nasıl yeni olabilirsin ki?

-Zerdüşt Böyle diyordu
Irvin D. Yalomun Nietzsche Ağladığında kitabının girişinden alıntı

çok güzel bir fikir tebrik ederim ahu devamı gelecek :)))

bir daire, bir çizgi, bir nokta, bir hareket, bir fiil, bir mefhum, zaman, mekan, ölüm, hayat etrafında, kuyruğundaki makaranın arkasından dönen, bir kedi yavrusu gibi kıvranıp duruyorum.
bir iğneli fıçı ki bu, üstünden hayal uçsa kanatları kana boyanır..
( O VE BEN -NECİP FAZIL KISAKÜREK )

" sabır ve ağıtla dolu acı yürekler,çocuklarının, ne için ve neler uğruna yaşadıklarını artık anladılar!! "

ÖNER YAĞCI _gökyüzüne akan ırmak

Bir filozof sürekli olağanüstü şeyler yaşayan, gören, işiten, kuşku duyan, umut eden, düşleyen bir insandır; dışardan, yukarıdan, ve aşağıdan, kendine has olağanüstülükler ve yıldırım çarpmaları halinde kendi düşünceleriyle vurulan biridir; belki kendisi de yeni yıldırımlara gebe bir fırtınadır; etrafında daima gök gürültülerinin, uğultu ve çınlamaların yükseldiği ve dehşet verici olayların cereyan ettiği meşhum bir insandır.
F.Nietzsche - Nietzsche'nin Son Rüyası - Doğan Kitap

Yezavel teşekkür ederim . Devam....

kendini sadece maddi gerçekle kısıtlamak, hayatınızı çok önemli bir zenginlikten yoksun kılmaktır...

Sen Bana Mevsimlerden Söz Et
Gilbert Sinoué

İnsan: Tanrı nasıl konuşur? Kiminle konuşur?
Tanrı: Herkesle konuşurum. Hem de her an. Soru 'kiminle konuşuyor' olduğum değil, 'Kim dinliyor' olmalıydı.

Tanrı ile Sohbet 1 - Neale Donald Walsch - ... ÖTESİ yayınları

bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır
Roosevelt

Basit insan zamanı nasıl öldüreceğini, değerli insan ise nasıl kazanacağını düşünür. Yazan : Schopenhauer
Niçin mi fikir değiştiriyorum?Ben fikirlerimin sahibiyim,kölesi değil.
Yazan : Cenap Şahabettin
Akıllı insan her düşündüğünü söylemez.Ama söylediği herşeyi düşünür.
Yazan : Aristo

Alıntı : Başkent Ünv.Bütün Dünya adlı yayınından "1001 güzel söz"

Ayma, hoşgeldin ! teşekkürler, sen de benim gibi felsefe'yi seviyorsun ve ilgilisin. Ben de sana bir kitap önereyim, belki okumamışsındır: IRWIN YALOM- BUGÜNÜ YAŞAMAM ARZUSU- Schopenhauer Tedavisi
Yalom, bir çok filozoftan alıntılar yapmış bu kitapta. Ama tabi hepsinin babası
Arthur Schopenhauer:1yes2:

Micheal Contat: Genel kural olarak, fikir tartışmaları yanlısı değilsiniz...
Jean Paul Sartre: Ben kitap yazarım, fikirlerim onun içindedir, cevap vermek isteyen başka kitaplar yazarak yapar bunu.

Sartre Sartre'ı anlatıyor- Yapı Kredi Yayınları
Bu arada Susı nerdesin ?
Bu kitabı bugün okumaya başladım.

bu arada susi geldiii:)
cesaretle,aptallığı
iyilik yapmakla,boş yere harcanmayı
fedakarlıkla,suç ortağı olmayı
sevmekle,hayatından vazgeçmeyi
düşünebilmek ile fesatlığı
paylaşmak iletartışmayı
asla karıştırma
-1001 düşünce-

phrem ''siyah kan'' da çok süper bi kitap
Jean Christope nin kitabı bi solukta okunuyor

Evrenin hakimi ,kimseye kaldiramayacagi yuku yuklemedi;ama,insan dunyayi sirtina almaya kalkisti.

RUHSAL ZEKA
MUHAMMET BOZDAG

X