Okulda üzerine lavabo düşmesi sonucu ölen Efe'nin davasında karar, cezalar verildi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
$efe-boz-davasinda-karar-4276570.Jpeg

Efe Boz davasında karar
İstanbul Maltepe’de okulda üzerine lavabo düşmesi sonucu hayatını kaybeden Efe Boz’un ölümü ile ilgili davada okul müdürüne 3 yıl 4 ay, sınıf öğretmenine ise 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi

Efe Boz davasında karar

İHA

Maltepe’deki Dumlupınar İlköğretim Okulu’nun tuvaletinde 4 yıl önce lavabonun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 6 yaşındaki Efe Boz’un ölümüne ilişkin davada karar çıktı. Okul müdürü 3 yıl 4 ay, sınıf öğretmeni 1 yıl 8 ay, sanıklardan Yalçın Kaya ve Murat Kılıç ise 2 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. 4 sanık ise beraat etti.

Çok üzücü, okullarda en ufak bir ihmal bile cana neden olabiliyor. Okul çalışanlarının öğretmenlerin sorumlulukları çok fazla. Okulda nöbetçiyim, koridorda sınıfları boşaltıyorum, bir girdim bi sınıfa kocaman çocuk pencereden yarı beline kadar sarkmış, aşağıya bağırıyor... Bir düşse ben sorumlu olucam. ee 8 sınıf var aynı anda hepsinde nasıl olayım dimi).. neyse artık korkutmadan sakin bi sesle yaklaşıp çektim içeri, bağırsam korkup sıçrayıp düşebilirdi o derece sarkmıştı yani...

X