Okumanızı rica edeceğim,yardımınız dokunacağına inanıyorum..

kısır döngüyü kıracak bişeyler yap, içinden gelmez hiç bişey ilk başlarda ama kendini zorla, zorla, zorla hatta saçma sapan şeyler yap, zaten bi süre sonra zorlamadan farklı şeyler yaptığını görürsün
döngü kırılmazsa arkana bi bakarsın ki
10 yıl geçmiş,
sorarsın kendine naptım bu 10 yılda,
cevap hiç bişey
böyle olmasını istemiyorsan döngüyü kırmalı, bilinçaltını yeni duruma geçirmelisin bence

şuan içinde bulunduğun durumu bi alışkanlık olarak düşün, sadece alışkanlıklarını değiştirceksin, hepsini birden değiştiremiyorsan tek tek değiştir sevmediğin alışkanlıklarını

Son düzenleme:
bütün arkadaşlatımız söylediklerine katılıyorum.. kendinle barışık ol. değişiklik yap kendinde ve hayatında eminim faydası olacaktır.. kurs gibi bi yerlere gitme fikrine bende katılıyorum en azından değişik çevreler arkadaşlar edinme fırsatı bulunabilirsin.. ama ilk değişikliği kendinde yap saçını başını değiştir.. hiç bişeye canını sıkma herşey düzelecektir.. yeterki pes etme mücadele et..

Merhaba,hepinize okuyup zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ama sanırım ben kendimi doğru ifade edememişim ''kendimi ev kızı gibi hissediyorum artık'' derken evden çıkmaya halim yok evde oturuyorum sürekli evde zaman geçiriyorum anlamında demek istemiştim.Yoksa ev kızı değilim tabiiki benimde uğraştığım şeyler var..Yorum yapan bir arkadaşımızın dediği gibi tasarımlar yapıyorum kıyafet-aksesuar tasarımları seramik hamuru ve fimoyla uğraşıyorum genelde.Zamanında tiyatro-oyunculukla da uğraştığım zamanlar oldu.Mankenlik ajansından yüz ve vucüt mankenliği için teklif aldığım oldu.Gerçekten çok yetenekli ve yaratıcıyım,sizlere olmasını istediğim bir hayatı yazdım çok sosyal bir insandım ama her zaman öyle olamıyorum.Yorum yapan bazı arkadaşlar çık gez alışveriş yap kendine bak demişler..Beni görseniz bunları yazan bu mu dersiniz eminim..Kitap bile okumak istemiyorum artık,eskiden çok kitap okurdum kitap okumayı severim.Bazen film izliyorum,sabah 7'ye kadar uyuyamıyorum genelde.
Sıkıntıdan ve bir uğraş bulamamaktan kendimi alışverişe verdim ve resmen bir alışveriş hastasına dönüştüm.Alışveriş yapmadan duramıyorum,dışarı tek başıma çıktığımdada yine aynı şey oluyor.Çok fazla arkadaşım olduğu zamanlarım oldu ama görüşmek istemiyorum artık onlarla çoğuyla dostluğu yürütemedik zaten.
Sadece bir tane arkadaşım var neredeyse 5 yıldır görüşüyoruz,benden ayrı bir ilde ve yüzyüze hiç görüşmedik.Sadece onunla telefonda konuşuyorum tek arkadaşım o.Doğumgünü,yılbaşı gibi özel günlerde birbirimize hediye yolluyoruz,çok sıkı dostuz onunla paylaştığım çok şey oluyor.Onun dışında birde kuzenim var ve onunda erkek arkadaşı olduğu için zamanının çoğunu on ayırıyor ve görüşemiyoruz,sinemaya gitmek gibi bir program yapsak bile gidemiyoruz o yüzden..
Çoğu zamanım internette geçiyor,alışverişe zaten bu şekilde alıştım doğrusu.
Moda-tasarım bloglarını takip ediyorum sürekli..Yani evdeki zamanımın büyük bir kısmı bunlarla geçiyor ve birşeyler tasarlamakla.
Biryerlere pek gitmediğim için zaten o kadar yaptığım alışverişi niye yaptığımı bile bilmiyorum giyecek,makyaj yapılacak v.s.. yer pek olmadığı için yada buluştuğum bir sevgili,bir arkadaşım olmadığı için.
Ama şuraya değinmek istiyorum,kesinlikle karamsar bir insan değilim kafama koyduğumu yapan biriyim..Biliyorum evde oturarak bir sevgili bulamam.Ama çok seçici,mükemmelliyetçiyim bu yüzden hep daha iyisini bekliyorum.
Ama bilin ki,tavsiyelerinizi dikkate alacağım ve sürekli takip edip yaptığınız yorumları okuyacağım.Yorumlarınız bana destek verdi.
Hepiniziopuyorumnanaktan
:)

arkadaşım çok büyük bir boşluğun içinde kıvranıyorsun...geliş gidişlerin var..dönüp vazgeçişlerin..insanların seni acınacak halde görmeleri senin kendini bu hale getirişindendir..toparlan ve kendine gel..ne yapmak istediğine karar ver..amaçsız yaşanmaz..Allaha ıman etmiş bir insana bu tür sözler hiç yakışmıyor..sahip olduğun bir nefesin dahi değerini bilerek yaşa ve hayattan kopma..şükür insanı en fazla mutlu eden şeydir..çünkü şükreden bir insan alemi seyrederken gözleri dolan insandır..tüm aleme hayat bahşeden Rabbim senin kalbine de hayat tomurcukları serpsin..silkin ve kendine gel..

sanki ilk yazdığın mesajı başkası yazmış, bu 2.mesajı başkası yazmış gibi. "Hiç olmazsa 1 tek kız arkadaşım olsun,bu bile mutlu edecek beni." derken şimdi 5 senelik bir arkadaşım var, kuzenim var falan filan diyorsun.

ben anlayamadım canım senin sorununu CADIARZU

Merhaba,
Kuzenimin erkek arkadaşı olduğunu ve plan yapıpta görüşemediğimizi yazdım.
5 senelik arkadaşımında benden başka bir ilde yaşadığını ve yüzyüze hiç görüşmediğimizi sadece telefonda görüşebildiğimizi yazdım.
Yani elde tutulur olarak görüştüğüm kimse yok denebilir.
Biraz daha dikkatli okursan anlayacağını düşünüyorum canım.
sevgiler

Sanki biraz beni anlatmışsın :) Tasarımcı değilim ama sürekli eve bağlıyım ve interrnetteyim, hep alışveriş bloglarını ve sitelerini dolaşıyorum (sanki dışarda giyecek ve dolaşacakmışım gibi). Gerçek bir arkadaşım yok :KK43: Nadir de olsa bir ortama girdiğimde arkadaş edinemiyorum söz sahibi olamıyorum. Gerçek ve dürüst bir arkadaş istiyorum. Sanırım arkadaş konusunda biraz mükemmelliyete kaçtığım için pek arkadaşım yok. Çünkü genelde çoğu iki yüzlü, kıskan. vb. oluyor. Yanımda dedikodu yapan biri olursa anında kafamda siliyorum, birinin arkasından konuşursa da... Çekilmez hareketleri varsa...

Offf off.

Çok konuşkan ve girişimci biriyim aslında ama sosyal bir ortama(bir arkadaş grubu v.s..) girmediğim gezmediğim için benimde gerçek bir arkadaşım yok.Evde oturarakta erkek arkadaşta bulunmuyor tabii ki.
Verite sana katılıyorum,çok fazla arkadaşlık bitirdim bugune kadar hepside sudan sebeplerle bitti bende senin gibi mükemmelliyetçiyim ama kendimi inanıdramıyorum herkesin mükemmel olamdığına.Sorunda biraz bizdedir belki. Gerçek ve dürüst bir arkadaşıda bulmak kolay değil.Özellikle kıskanç ve iki yüzlü arkadaşlardan çok çektim..Erkeklerle daha iyi anlaşıyorum daha kolay sıkı arkadaş olabiliyorum ancak belirli bir süreden sonra sana hala arkadaş gözüyle bakamayabiliyorlar.ınsanlarada gerçekten dikkat etmek lazım,ben insanlara pek güvenmem. ıyi bir insanımdır,öyle olduğumu düşünüyorum,insanları severim,bana sataşılmadığı sürece herkese iyi davranırım ama kızlarla arkadaş olduğumda hep araya ya bir erkek meselesi girmiştir bugune kadar yada kız arkadaşlarımın aile baskıları ve kıskançlıkları.
Demek istiyorum ki 4/4 lük bir arkadaş bulmak kolay değil,hemde hiç.

Tabii haklısın. 4/4lük olmasa da en azından dürüst ve cana yakın bir arkadaşım olsun isterdim. Şimdiki 10 yıllık arkadaşım, ne yazık ki deli gibi kıskanç, yılların verdiği hatır dolayısıyla görüşüyorum fakat onu dostum gibi görmüyorum. Sürekli beni toplum içinde aşağılamaya kalkıyor, ne alırsam gidip aynısını alıyor... Çok problem var saymakla bitmez. Çok kavgalar ettik ama gene de görüşüyorum ara sıra.

Yokas ne güzel beraber alışverişe çıkalım, sinemaya gidelim, beraber kurslara yazılalım, güzel atraksiyon bulup eğlenelim... Art niyet hiç girmese işin içine... tek istediğim bu. Ama güven meselesi kötü sonuçta. Biri birinin arkasından konuşup veya ona yalan söylüyorsa bana neden yapmasın diye hemen soğuyorum işte...

Bende bu arkadaşlık işlerinden inan ne çok çektim..Ben o kadar çok isterdim ki beraber alışverişe gideceğim bir kız arkadaşım olsun(sonuçta erkekler bayanlarla alışverişten nefret ediyor),beraber sinemaya-tiyatroya-konserlere gideceğim bir arkadaşım olsun..Ama olsun denilince olmuyor hemen..
Benim arkadaşlıklarım genelde erkek meselelerinden ve arkadaşlarımın kıskançlıklarından bozulurdu.ınsan birinden bir kez soğuduğu zaman bir daha kolay kolay ısınamıyor..
Bir kız arkadaşımın erkek arkadaşı benimle ilgilendi,benden hoşlandı diye,o kadar zaman çok şey paylaştığım kız arkadaşım yüzünden ağıza alınmayacak hakaretler edildi arkamdan..Benim suçum olmamasına rağmen bu tarz kız arkadaşlardan ''kötü kadın'' muamelesi gördüğüm oldu hep.Hatta bir kız arkadaşım bir erkekten hoşlandıysa o erkekte benden etkileniyorsa bu nedenle bile biten arkadaşlıklarım oldu.Hatta zevklerimden,hoşlandığım şeylerden,giyim kuşamımdan bile eleştiren arkadaşlarım oldu hep benim gibi olmak isteyen..Bu da kıskançlıklarının bir parçasıdır kızların..
Verite,gerisini sen düşün artık bu arkadaşlıklar konusundan ne kazıklar yedim..O yüzden kızlarla çok kolay arkadaş olup değer vermiyorum artık.Dediğim gibi erkeklerle de bir türlü dost olamıyor kızlar.
Ya dost olduğun erkek sevgilin olacak,ya da o dostunu sonsuza kadar kaybedeceksin..Erkeklerle dost olmakta böyle birşey oluyor işte.

Evet erkek konusuna da katılıyorum... Çok iyi anlaştığımı sandığım bir erkek arkadaşımın (sadece arkadaş), çok tesadüfi bir şekilde arkamdan nasıl diğer arkadaşlarına konuştuğunu yakaladığımı hatırlarım. Beni hafif kız belleyip türlü saçma fantezilerini diğer arkadaşlarıyla paylaşıyormuş meğersem. Oysa ben onu arkadaşım sanmıştım, erkeklere de güven olmuyor. Dünyanın cidden çivisi mi çıktı merak ediyorum. Bu yüzden eve kapanıyorum belki de. Dışarıda olan bitenleri görmeyince rahatım ama dışarıda heyheylerim geliyor üstüme ve hemen kendimi eve atmak istiyorum. Belki bir kaçıştır ama bilmiyorum...

Şimdi dertleşip kusma platformuna dönüştürdüm burayı ama rahatladım yazınca, en azından benim gibi düşünen birileri olduğuna sevindim..

Merak ettiğin şey çok doğru,dünyanın gerçekten çivisi çıktı.Bende benim gibi düşünen biri olduğuna çok sevindim.Desteğin içinde çok teşekkürler..Bende sana destek olabilmişsem ne mutlu bana.
Kızlar kızlarla arkadaş olamazlar çünkü kızlar birbirlerini kıskanırlar.Hep arkadaşıyla kendini kıyaslar ve onu gözlemler.Test edildi,onaylandı bu böyle.Herkes herkesi kendi gibi biliyor ve sonrasında acı çekecek olan taraf kendi oluyor.
Bu düşünceler beni şu hayat felsefesine itiyor sürekli : Tek geldik,tek gideceğiz.
Gerçektende böyle olduğunu düşünüyorum,tabii ki yalnızlık iyi birşey değil ama insanın bazen böyle bu tarz arkadaşlardan insanlardan uzak olması ve sadece kendine güvenip yalnız kalması gerekiyor.
Dediğin; dost sandığın erkek arkadaşın,öyle birşey yaptığında senin ne yaşayacağını hiç düşünmemiş insanlara caka atmakla bir yere varamayacağını düşünememiş.Böylelerinden uzak durmak gerekiyor,istersem evde kalayım istersem yapayalnız..Böyle insanlara bulaşmaktansa yalnızlık her zaman daha iyi geliyor insanın kendisine.

ben sinir oluyorum yha sevgilin arkadaşından hoşlanabiliyorsa o kişi zaten seni hiç sevmemiştir hatta sana hakaretin en büyüğünü etmektedir arkdşm gerçktn kötü bi drum ama üzlme sevin böle bişeyden dolayı senin hakkında kötü düşünen bi kız zaten hiç bi zaman senn arkın olmmştr kurtulduğuna sevin bnce evet bu devirde arkadaşlık die bişey kalmadı gibi ama ne olursa olsn hayat devam edio:teselli:

melike09, çok haklısın böyle bir durumda tabii ki suçlu olan ben değilim.Çok yakın bir kız arkadaşımın sevgilisi benden hoşlandığında neden suç bende olsun ki?Burada benim ne suçum olabilir.. Demek istediğim;erkekler yüzündende biten arkadaşlıklarım oldu.Ama umurumda bile olmamıştır bunlar şu anda aklıma geldiği için anlattım yoksa bunlar umurumda olduğundan değil.
Kız arkadaşlarım hep sevgililerinin benimle konuşup görüşmemelerini istiyorlar bunu çok iyi anlamış oldum böylelikle.
Sevgililerini ellerinde tutamıyorlarsa-ki bunda benim bir suçum yok. Hatta bende kesinlikle bir suç olamaz çünkü bir kız arkadaşımın sevgilisine yeşil ışık yakmayı bir kızın kız arkadaşına yapabileceği en büyük kötülüklerden biri olarak görürüm.
Beni bir kız arkadaşım sevgilisiyle tanıştırsa bile merhaba olur en fazla muhabbetim.
Fazlasını yaptığım zaman hemen erkekler yüz buluyor çünkü. Ama kız arkadaşım gelirde burada suçu sevgilisinde değilde bende bulursa o kızla arkadaşlığımı bitiririm.
Doğrusuda bu olur zaten.Bunu önemle belirtmek istedim.)
Ayrıca tekrar çok haklısın arkadaşlık denen birşey kalmadı artık,bakalım daha neler neler göreceğiz..

boncuk84, o kadar çok kişi var ki bir günü diğer gününün aynısı olan..Benimde genelde günlerim öyle oluyor.Kısa sürede bu monotonluk değişir umarım..Ama zamanını geçirecek birşeyler bulmazsan çekilir gibi olmuyor bu monotonluk.

ordan burdan okuldan birsürü insan tanıyoruz sora arkadaş diyoruz hepsine ama hangisi yanında oluyor kötü zamanında yada şöyle diyeyim hangisi ile adam akıllı görüşüyoruz bnm şuanda çok ii knştğm bir arkm var nerde dierleri çok gördm ben okul zamanında kız benmle konuşuoo samimisnmde arkanı bi dönüosun hemen dedikodunu yapıyor böyle olucağına hiç olmasın daha ii dedğin gibi tek geldiiik tek gidicez...

Ya da biz şanssızız ki bizi hep dostlar değil tost'lar buluyor..)
Tek başıma sinemaya,yemeğe gitmeye karar verdim bundan sonra.En kısa zamanda neredeyse 1 yıldır gitmediğim bir yer olan sinemaya gideceğim tek başıma mesela.
Yorum yazan ve okuyan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim,yorumlarınızla yanımda birçok arkadaşım varmış gibi hissediyorum.

Umudunu yitirme sormanehaldeyim :) Mutlaka karşına çok iyi insnalar çıkacaktır, benim henüz pek çıkmadı ama umudumu yitirmedim :=) Hayvanları seviyorsan onlarla vakit geçirebilirsin mesela, barınaklara mama bağışı gibi...

X