okuyun kızlar çatlaklar için ben denedim hiç çatlak olmadı

ubo

rastık çekerek mahmure
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2010
395
342
doğum yapalı 4 ay oldu tüm gebeliğim boyunca çatlaklarım olur korkusuyla yağlanıp durdum sonunda emeklerim boşa gitmedi doğum yaptıktan sonra ilk işim göbeğime bakmak oldu ve hiç bir iz çatlak yoktu size kullandıgım karışımı yazayım doktoruma evigen iğne ve rodexson iğne yazdırdım (evigen e vitaminidir,rodexson ise c vitamini)yani gebelikte güvenle kullanılabilir .vaselin marka kakao yağlı bir krem aldım siz başka bir krem alabilirsiniz ama kakao yağlı olsun ,ayrıca en önemlisi kakao yağı çok faydalı doğum sonrası göbeğim biraz kakardı ama geçiyor .kutu kremi ikiye bölüp yarım kutusuna bir şişe kakao yağını 5 tane evigen ampulü ve rodexson iğnelerin hepsini kırıp karıştırıyorum bu kadar son ayda göbeğim felaket şişmişti bu karışımı günde 5 ,6 kez sürüyordum pis kokuyordu ama hiç pes etmedim eski bir atletim vardı onu sadece göbeğimi saracak şekilde kestim ve her yağlanmamdan sonra onu taktım karnıma hiç yıkamadım zamanla o yağından ağırlaşmıştı artık sadece onu sarsam bile karnım yağlı oluyordu .iğrenç belki ama çok faydasını gördüm .şimdi aynaya baktıgımda sanki hiç doğum yapmamışım gibi karnım da çizgi bile yok .inşalllah sizede faydası olur .çünkü ben hamileyken denenmiş işe yarayan bir formül bulmak için çok çabaladım hayırlı doğumlar

süpersin yaaaa ilk gebeliğimde maalesef senin kadar dikkatli olamadm cahillik iste.. u an karnmda tren yolu gibi çizgiler var:KK43:(

sadece evitamini cviatamini ve kakao yağımı 6,5 aylık gebeyim çatlaklarımla başım belada ona göre hemen alcam yapcam çok teşekkür:KK71:

Selam kizlar...
Bende 33 haftalik hamileyim ve sadece iki uc yirtik var karnimin kenarlarinda..
Ve boylari 1 santim bile diil..
Hamileligin basindan bu yana yaglaniyorum durmadan:)))
Insallah bu kadar yirtikla atlatirim, bunada sukur yani:)))
Surduklerime gelince zeytin yagindan tutun, bugday yagina kadar herseyi surdum..
Krem olarakta vazelin agirlikli bi krem kullaniyorum ayrica Mustela marka kremide kullaniyorum..
Yani kullanmadigim kalmadi :))))
Su son haftalarida atlatirsam iki, uc catlakla atlaticam insallah :))

sadece evitamini cviatamini ve kakao yağımı 6,5 aylık gebeyim çatlaklarımla başım belada ona göre hemen alcam yapcam çok teşekkür:KK71:

evet dediğim vitamin iğnelerini ve kakao yağını kremle karıştır hepsini inşallah çatlamazsın sende

evet dediğim vitamin iğnelerini ve kakao yağını kremle karıştır hepsini inşallah çatlamazsın sende

saol cnm ben biraz çatladım malesef:KK43: her gün beb yagı sürünüyodum ama sıcaklardan şimdi onu da yapamıyorum tarif için çok çok teşekkür ederim alıcam yapıcam inşAllah Allah razı olsun.

ben şuan sadece kakao yağlı vazelin vücut kremini kullanıyorum.ertesi gün bile nemi hissediyorum.ayağımdaki çatlaklara iyi geldi umarım gebelik çatlaklarınada ii gelir:)

ben de kakao yağı kullanmıştım. hiç çatlağım olmadı. ama biraz da cilt yapısıyla alakalı olabilir diye düşünüyorum. bi de badem yağı duymuştum ama tüylenme yapabiliyomuş.

doğum yapalı 4 ay oldu tüm gebeliğim boyunca çatlaklarım olur korkusuyla yağlanıp durdum sonunda emeklerim boşa gitmedi doğum yaptıktan sonra ilk işim göbeğime bakmak oldu ve hiç bir iz çatlak yoktu size kullandıgım karışımı yazayım doktoruma evigen iğne ve rodexson iğne yazdırdım (evigen e vitaminidir,rodexson ise c vitamini)yani gebelikte güvenle kullanılabilir .vaselin marka kakao yağlı bir krem aldım siz başka bir krem alabilirsiniz ama kakao yağlı olsun ,ayrıca en önemlisi kakao yağı çok faydalı doğum sonrası göbeğim biraz kakardı ama geçiyor .kutu kremi ikiye bölüp yarım kutusuna bir şişe kakao yağını 5 tane evigen ampulü ve rodexson iğnelerin hepsini kırıp karıştırıyorum bu kadar son ayda göbeğim felaket şişmişti bu karışımı günde 5 ,6 kez sürüyordum pis kokuyordu ama hiç pes etmedim eski bir atletim vardı onu sadece göbeğimi saracak şekilde kestim ve her yağlanmamdan sonra onu taktım karnıma hiç yıkamadım zamanla o yağından ağırlaşmıştı artık sadece onu sarsam bile karnım yağlı oluyordu .iğrenç belki ama çok faydasını gördüm .şimdi aynaya baktıgımda sanki hiç doğum yapmamışım gibi karnım da çizgi bile yok .inşalllah sizede faydası olur .çünkü ben hamileyken denenmiş işe yarayan bir formül bulmak için çok çabaladım hayırlı doğumlar

arkadaşım gerçekten sağolasın :) ben de vaseline marka kakaolu vaselini kullanıyorum ve şuanda 32 . haftamdayım.hiç çatlak olmadı.çok memnunum. evigen i de dün almıştım saç bakımım için. şimdi senin sayende bunu kremime karıştırıp sürücem.. :) kakao yağı da almıştım ama üşeniyordum kremden sonra onu da sürmeye. şimdi dediğin gibi hepsini karıştırmayı düşünüyorum.. bi sorum olacak.doğumdan sonra da bunu sürmemize gerek var mı? bi de sen galiba sezeryan oldu doğumun? benmki normal doğum olacak inşallah. karındaki o çizgi hangi çizgi onu anlamadım da ben ? :)

arkadaşım gerçekten sağolasın :) ben de vaseline marka kakaolu vaselini kullanıyorum ve şuanda 32 . haftamdayım.hiç çatlak olmadı.çok memnunum. evigen i de dün almıştım saç bakımım için. şimdi senin sayende bunu kremime karıştırıp sürücem.. :) kakao yağı da almıştım ama üşeniyordum kremden sonra onu da sürmeye. şimdi dediğin gibi hepsini karıştırmayı düşünüyorum.. bi sorum olacak.doğumdan sonra da bunu sürmemize gerek var mı? bi de sen galiba sezeryan oldu doğumun? benmki normal doğum olacak inşallah. karındaki o çizgi hangi çizgi onu anlamadım da ben ? :)

doğumdan sonra sürmedim hiç karnımdaki çizgi sezeryan çizgisi 32 . haftaya kadar çatlalamışsın ne güzel karnını devamlı nemli tut bence hiç çatlamayacaksın

kızlar doğum değilde bnm bacaklarımda hızlı kilo alıp vermeden kaynaklanan
çatlaklarım var onlar için ne önerirsiniz_?

onlardan bendede var ergenlik dönemimde aldıgım kilolardan sanırım yapacak bişi yok

doğumdan sonra sürmedim hiç karnımdaki çizgi sezeryan çizgisi 32 . haftaya kadar çatlalamışsın ne güzel karnını devamlı nemli tut bence hiç çatlamayacaksın

hımm anladımm sezeryan çizgisiymiş o bile geçtiğine göre çok etkili bu karışım :) karnım çok fazla büyümedi o yüzden çatlamamışımdır tabi bide kremlerin faydası var..dünden itibaren evigenli karışımı kullanıyorum bakalım sonuç ne olacakk..

kızlar doğum değilde bnm bacaklarımda hızlı kilo alıp vermeden kaynaklanan
çatlaklarım var onlar için ne önerirsiniz_?

evet bende de var o çatlaklardan.. daha fazla çatlamamak için orayı sürekli nemli tut demişti bana doktor.. hayatın boyunca bacaklarının o popo ya doğru kısmını kremle demişti :KK70:

Arkadaşlar, çatlaklarımı önlemek için Bella B markasının Tummy Honey Butter ürününü kullandım. Doğal içerikli olması nedeni ile tercih etmiştim ve 1 tane bile çatlağım olmadı. Çatlak ve sezaryen izlerini gideren bir ürünü de var.

merhaba canım bende 2 aylık hamileyim krem alacaktım yazdıklarını okudum rodexson iğne kaç tane kırdın hepsini yazmışsın bir kutu sanırım pek bilgim yok mg falan varmı onların birde kutu dediğin kaç ml'lik kutular aldın ayrıntılı yazarmısın ( yemek tarifi gibi :) malzemeler ve yapılışı ) ne olur yanlış birşey yapmak istemiyorum :KK43:

merhaba canım bende 2 aylık hamileyim krem alacaktım yazdıklarını okudum rodexson iğne kaç tane kırdın hepsini yazmışsın bir kutu sanırım pek bilgim yok mg falan varmı onların birde kutu dediğin kaç ml'lik kutular aldın ayrıntılı yazarmısın ( yemek tarifi gibi :) malzemeler ve yapılışı ) ne olur yanlış birşey yapmak istemiyorum :KK43:

o marketlerde satılan vaseline kremin kahverengi kutulu olanı üzerinde cacao butter yazıyor onun büyük kutuda olanını aldım .aktardan kakao yagı aldım .sağlık ocagına evigen ve redokson yazdırdım . vaselini ikiye böldüm kakao yagının yerısını içine boşalttım iğnelerin hepsini kırdım içine evigen katı bir kıvamda eczaneden enjektörde al yoksa boşaltamazsın .bu karışımı iyice çalkaladım 5. aydan itibaren her gün defalarca sürdüm zaten son aylarda sürmek zorunda kaldım çünkü çok gerilmiştim karnım çok kaşınıyordu hiç tırnağımla kaşımadım avuç içiyle okşadım sadece karnımı .karnıma sürdüüm karışım çk pis kokuyordu c vitamini acayip kokudadır bu yüzden üzerime sinmesin diye atletimden birinin sadece karın bölgesini kesip onu karnıma geçiriyrdum onu hiç yıkamadım her sürüşümden sonra çektiği yağ o kadar fazlaydı ki artık son zamanlarda hiç krem sürmeden atletimi bile geçirsem karnıma yağlanmaya yetiyordu .banyoya girdiğimde sıcak suyla masaj yapıyordum karnıma dayanabildiğim kadar sıcak suyla karnıma hafif kese yapıyordum kan dolaşımı hızlansın diye .inşallah yeterince açıklayıcı olmuştur hayırlı doğumlar

bende senin gibi hamileliğimde sürekli vücuduma bu yağ karışımlardan sürdüm
bıkmadan usanmadan devam ettim
gerçi ben susam yağı saf zeytinyağı badem yağı kakao yağı ne bulduysam, allah ne verdiyse hepsini sürüyordum
ve doğumdan sonra hiç çatlağım olmadı
ah bide şu ergenlikte oluşan çatlaklarım geçse ..... offfffff
önemli olan oluşmadan önlemini almak
bende tüm hamile arkadaşlarıma bu yağ karışımlarını öneriyorum
ilk aydan başlayın sabah öğle akşam aklınıza geldikçe sürün kızlar

Süper ya. Bende 13 haftalık 2iz gebeliğim var ve ilk hamileliğim olduğu için çatlaklardan çok korkuyorum. Kesinlikle denicem bu karışımı sağol canım..

sen ikizlere hamileysen biraz daha çok şişersin diye düşünüyorum ben 9. aya girdiğimde çok canım acıyordu zaten kısa boylu ufak tefek bir kadınım karnım büyüdükçe top gibi yusyuvarlak oldum .gidip gelip yağlandım son haftamda aynada kendime bakıyordum karnımın alt kısımlarında kızarıklıklar yanmalar vardı annem dedi emeklerin boşa gitti sen çatlıyorsun diye çok üzülmüştüm yok dedim ısrarla şimdi anlamazsın doğumdan çıkınca karının buruş buruş olucak dedi beni mahvetti moralim sıfır oldu .ammaaaaaaaaaaaaa hiçte öyle olmadı :KK52::KK52:

X