ön dişlerde boydan boya çizik:(

AryaDemiR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
92
47
Kızlar benim sadece ön iki dişimde boydan boya çizik var.çatlamiş galiba.işikta daha da belli oluyo.ağrı hassasiyet falan yok.sanirım bi soğuk bi sıcak yiyip içmekten oldu.bazen korkuyorum ikiye bölüncekmiş gibi geliyo sanki.ne yapmak gerekir buna bilemedim bi fikir alayım dedim :KK43: (

Benim de ön iki dişimde boydan boya çizik var.Başta anlamadım ne olduğunu,arada dişim sızlıyordu,elimle dokunduğumda yerinden oynar gibi oluyordu.Doktora sordum ,bariz çatlak var ikisinde de dedi.Işıkta bakınca gördüm bende.Sensodyne onarım ve koruma diş macununu önerdi.Kullandım fakat pek te yararını göremedim.Diş röntgeni çektirmeyi düşünüyorum.İltihap yaparsa kötü olabiliyormuş.Dikkat etmek lazım.

Benim de ön iki dişimde boydan boya çizik var.Başta anlamadım ne olduğunu,arada dişim sızlıyordu,elimle dokunduğumda yerinden oynar gibi oluyordu.Doktora sordum ,bariz çatlak var ikisinde de dedi.Işıkta bakınca gördüm bende.Sensodyne onarım ve koruma diş macununu önerdi.Kullandım fakat pek te yararını göremedim.Diş röntgeni çektirmeyi düşünüyorum.İltihap yaparsa kötü olabiliyormuş.Dikkat etmek lazım.
Acaba bi çözüm bulabildiniz mi 2 gündür sıkıntıdan uyuyamiyorum ışıkla baktığımda çizik gördüm hem alt hem üst disimde

Acaba bir çözüm bulabildin iz mi

Acaba bi çözüm bulabildiniz mi 2 gündür sıkıntıdan uyuyamiyorum ışıkla baktığımda çizik gördüm hem alt hem üst disimde
diş hekimine gitseniz daha doğru olur diye düşünüyorum bence gidip sorabilirsiniz :KK66: ayrıca yaşa ve yeme alışkanlığına bağlı olarak dişin mine tabakasında çatlaklar oluşabiliyor ağrılı bir durum yoksa sadece mine tabakasındadır dr müdahalesi dışında kullanacağınız şeylerle düzelecek bir durum değil çatlaklar onunda çatlağın durumuna göre tedavi şekilleri var dolgu laminate yada diş kaplaması şeklinde şeyler olabilir estetik kaygı oluyorsa ve çok rahatsız ediyorsa eğer ışık harici estetik olarak bir sıkıntı yoksa sadece takibi önerilir

Salı gününe randevu aldım ama o güne kadar sanırım bana rahat yok.İşin tuhafi 2 gündür disimde ağrı sizi yoktu.Çizgi gördüğümden beri o bölgede bi huzursuzluk var sanki psikolojik sanırım

Aynı sorun bende de oluştu aynaya baktığım bir anda farkettim. Zaman geçmiş üstünden ama çözüm bulabildin mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Bu tip durumlar için tek çözüm doktora gitmektir bence. tekrar onarılır mı bilemiyorum tabi ama muhakkak bir yolu vardır

Aynı sorun bende de oluştu aynaya baktığım bir anda farkettim. Zaman geçmiş üstünden ama çözüm bulabildin mi? Cevaplarsanız sevinirim.
Merhaba benim süt dişlerimde kahverengi boydan boya ince çizgi vardı onlar gitti yerine yenisi geldiğinde de dediğiniz gibi çatlak gibi bir görüntü ile geldi. Sebebi çok fazla antibiyotik kullanımındandır demişlerdi bana. Üniversite yıllarında çok basit yarım saatlik bir işlem yaptırdım dolgu yaptılar ve şu an çok memnunum .

Merhaba benim süt dişlerimde kahverengi boydan boya ince çizgi vardı onlar gitti yerine yenisi geldiğinde de dediğiniz gibi çatlak gibi bir görüntü ile geldi. Sebebi çok fazla antibiyotik kullanımındandır demişlerdi bana. Üniversite yıllarında çok basit yarım saatlik bir işlem yaptırdım dolgu yaptılar ve şu an çok memnunum .
Çizgi için mı dolgu yaptılar yoksa başka birşey için mi? Çizgi içinse dolgu mu kaplama mı?

X