Ön koltuk kapışması 😂

alsem

Diva
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Aralık 2019
17.384
53.865
Kızlar selam. Az önce bi garip hissetim kendimi. Size sormak istedim 👀

Ben 4 senedir evliyim, 4 senedir de arabamız var. Bu zamana kadar kv tarafı ya da benim ailemle bir yere gittiysek hep ben önde oturdum (ya da arabayı kullandım). bazı durumlarda mesela, babamın midesi bulandı diyelim o geçti ön tarafa Ya da kv tarafı iri yarı olduğu için kv kp görümce arkaya sığmadığı için kp öne geçti ben arkaya geçtim filan. Bugün ailelerin yanına gideceğiz. eşim, önce kp alıp (kp bizim oturduğumuz ilçede çalışıyor) sonra beni almaya geldi. kp ön tarafa oturmuş, ben fark Etmedim. kp benim geldiğimi görünce hemen kalktı, gel geç buraya filan dedi. olur mu baba öyle şey, otursana bozma rahatını filan desem de ben diyene kadar arka koltuğa geçti (zaten hiperaktif gibi kendisi, biraz heyecanlı yapıdadır). Ay ben bi kötü hissettim kendimi. 60 yaşında adam. bugüne deK öyle önde ben oturacağım filan tavırlarım da olmadı hiç. çok da komik ve garip gelir zaten bu tarz davranışlar.

biz ailelerle farklı ilçelerdeyiz. Bi yere gideceğimiz zaman onları almaya geldipimizde yoldan geldiğimiz için doğal olarak önde ben geliyorum Ve hiç “ben kalkayım da öne siz oturun” diye de düşünmedim. Düşünmeli miydim bilmiyorum da 🤭

size de bi sorayım dedim. kafaya takmalık bir durum mu sizce bu Ya da arabada ön koltuğa büyüğün oturması normaldir de ben mi saygısızlık ettim bu zamana kadar? 🤔

Ben 4 senedir evliyim, 4 senedir de arabamız var. Bu zamana kadar kv tarafı ya da benim ailemle bir yere gittiysek hep ben önde oturdum (ya da arabayı kullandım). bazı durumlarda mesela, babamın midesi bulandı diyelim o geçti ön tarafa Ya da kv tarafı iri yarı olduğu için kv kp görümce arkaya sığmadığı için kp öne geçti ben arkaya geçtim filan. Bugün ailelerin yanına gideceğiz. eşim, önce kp alıp (kp bizim oturduğumuz ilçede çalışıyor) sonra beni almaya geldi. kp ön tarafa oturmuş, ben fark Etmedim. kp benim geldiğimi görünce hemen kalktı, gel geç buraya filan dedi. olur mu baba öyle şey, otursana bozma rahatını filan desem de ben diyene kadar arka koltuğa geçti (zaten hiperaktif gibi kendisi, biraz heyecanlı yapıdadır). Ay ben bi kötü hissettim kendimi. 60 yaşında adam. bugüne deK öyle önde ben oturacağım filan tavırlarım da olmadı hiç. çok da komik ve garip gelir zaten bu tarz davranışlar.

biz ailelerle farklı ilçelerdeyiz. Bi yere gideceğimiz zaman onları almaya geldipimizde yoldan geldiğimiz için doğal olarak önde ben geliyorum Ve hiç “ben kalkayım da öne siz oturun” diye de düşünmedim. Düşünmeli miydim bilmiyorum da 🤭

size de bi sorayım dedim. kafaya takmalık bir durum mu sizce bu Ya da arabada ön koltuğa büyüğün oturması normaldir de ben mi saygısızlık ettim bu zamana kadar? 🤔
2021 Ön koltuk kapma olimpiyatlarına hoş geldiniz :KK70:
çok takılacak bir durum yok boş ver takma. KP zaten takılmamıştır tavrından belli

Kaynana olsa zamk gibi yapışır kalkmazdı diyenler? 🙋🏻‍♀️
Kalksa garip olmaz mıydı zaten? Şu durumda kim olursa olsun o koltuğa oturuldu ise birisi gelince kalkıp arka koltuğa geçmek saçma çünkü. Kaynana da kadın konuyu açan da. O zaman konu sahibine de kaynanana yapsaydın aynı şeyi hiç dert ermezdin mı demeliyiz. Şu ön koltuk meselesini de hiç anlamadigim için Bilemiyorum da. Benim derdim ön sol koltukla

Kalksa garip olmaz mıydı zaten? Şu durumda kim olursa olsun o koltuğa oturuldu ise birisi gelince kalkıp arka koltuğa geçmek saçma çünkü. Kaynana da kadın konuyu açan da. O zaman konu sahibine de kaynanana yapsaydın aynı şeyi hiç dert ermezdin mı demeliyiz. Şu ön koltuk meselesini de hiç anlamadigim için Bilemiyorum da. Benim derdim ön sol koltukla
Onu demiyorum, kayınbaba incelik yapmış kalkmış kalkma diye ısrar edildiği halde. Kaynana olsa da dert ederdi bence. Ama kaynana kalkmazdı o ayrı. 🙂

Ay bizim yörede de öne otururlar büyükler. Ben kv ile görüşmüyorum görüşsem öne oturtturmazdım😂😂 Kp de sonradan bir yerden alıyorsak bazen geçerim bazen geçmem. Ama birlikte biniyorsak arkaya geçerim direkt. Saçma bir şey bence saygı böyle olmaz. Ama ben rahatsız hissettiğim için yapıyorum. Benim kp de aynı sizinki gibi hareketli niye geçtin arkaya gel ben geçiyim falan der hatta. Bence takılmaya gerek yok🤗

Onu demiyorum, kayınbaba incelik yapmış kalkmış kalkma diye ısrar edildiği halde. Kaynana olsa da dert ederdi bence. Ama kaynana kalkmazdı o ayrı. 🙂
Çünkü konu sahibi on koltuğa yönelmiş adam da kalkmış. Kaynana değilim ama ben de kalkmazdım ben orda olduğum.halde niye geliyor üstüme mı oturacak diye :KK70: konu sahibi görmedim orda olduğunu diyor ama o an aa beni görmedi sanırım diye hiç aklıma gelmezdi. Ki kalkacak olsam 10 dakika sonra hiç o topa girip öne de oturmam o ayrı. Bence kayınpeder oğlunun yanına oturmak istemiş yazık. Ama dediginiz gibi ince adammış.

Hiç arka koltuk da oturdugumu hatırlamıyorum 🙈annem,anneannem falan araba da olsa direk arkaya geçer otururlar.alistilar heralde.
Bir kez bişey oldu hatırlamıyorum kızımla arkada oturdum çok garip geldi sanki bizim araba değil gibi 🤭
Bir kez de enistemlerle uzun yola gittik arkaya annemle oturduk.her yerim tutuldu kendime gelemedim kaç gün 🙈

Ama annem önde oturup ben binecek olsam otur anne kalkma derdim.yada bir başkası olsa öyle derdim.nedense hiç gerek duymamıştım şimdi fark ediyorum 😂

Ay ben adamcagiza çok üzüldüm
Onu gormediginizi bence anlamadı ve hafiften icerledi kalkma ihtiyacı hissetti 😓

Kalkmasını ima ermediysen sorun yok 😅

En sevdiğim yer şoförün arka çaprazı. Napim ön koltuğu hiç anlamam bu merakı 😂

X