Ön koltuk kapışması 😂

yani cok onemsemem bana kalsa 😂🤭 ama annem falan hep ayip vs seklinde dusundugu icin biz arabayla kayinvalidemi almaya gideceksek o geldiginde usulen kalkip siz one gecin diyordum :) ama bizim gelin anneme hic oyle yapmiyor ahahah😛 oturuyor onde valla

Kızlar selam. Az önce bi garip hissetim kendimi. Size sormak istedim 👀

Ben 4 senedir evliyim, 4 senedir de arabamız var. Bu zamana kadar kv tarafı ya da benim ailemle bir yere gittiysek hep ben önde oturdum (ya da arabayı kullandım). bazı durumlarda mesela, babamın midesi bulandı diyelim o geçti ön tarafa Ya da kv tarafı iri yarı olduğu için kv kp görümce arkaya sığmadığı için kp öne geçti ben arkaya geçtim filan. Bugün ailelerin yanına gideceğiz. eşim, önce kp alıp (kp bizim oturduğumuz ilçede çalışıyor) sonra beni almaya geldi. kp ön tarafa oturmuş, ben fark Etmedim. kp benim geldiğimi görünce hemen kalktı, gel geç buraya filan dedi. olur mu baba öyle şey, otursana bozma rahatını filan desem de ben diyene kadar arka koltuğa geçti (zaten hiperaktif gibi kendisi, biraz heyecanlı yapıdadır). Ay ben bi kötü hissettim kendimi. 60 yaşında adam. bugüne deK öyle önde ben oturacağım filan tavırlarım da olmadı hiç. çok da komik ve garip gelir zaten bu tarz davranışlar.

biz ailelerle farklı ilçelerdeyiz. Bi yere gideceğimiz zaman onları almaya geldipimizde yoldan geldiğimiz için doğal olarak önde ben geliyorum Ve hiç “ben kalkayım da öne siz oturun” diye de düşünmedim. Düşünmeli miydim bilmiyorum da 🤭

size de bi sorayım dedim. kafaya takmalık bir durum mu sizce bu Ya da arabada ön koltuğa büyüğün oturması normaldir de ben mi saygısızlık ettim bu zamana kadar? 🤔
Yani tek derdin bu olsun 🤣 ne güzel adam saygılı davranmış sana karşı...bizim k.p.olsa hayatta kalkıp bana yee vermez umurunda bile olmaz😁 hele k.v. geçen yaz memleketten (yakın mesafe) tokati gezelim dedik 200 km falan
..neyse kv.,kızım, boşanmış görümcem.oğlu hep beraber gittik öne ben geçtim k.v. sormadım sonuçta bizim arabamız (geçmişte kendi arabalarını eşim kullandığı bir gün beni ön koltuktan indirmişliği var oğlumun yanına ben oturacağım diyerek)

Gidip gelene kadar dizlerim koptu,arkada çok sıkıştım,belim ağrıdı gibi söylemlerle kafamızı şişirdi ..ne eşim ne ben oralı olmadık gelmek isteyen kendisiydi..davet etmediğimiz halde...neymiş berat (görümcenim 14 yaşındaki oğlu) çok ağırmış onu kucağında götürmek zorunda kalmış...-fatmanın kucağına versene sen niye taşıyorsun dedim yok kızımında dizi ağrımasın diyor bide ...tövbe ya rabbim sen büyüksün
2 yıl oldu her konusu geçtiğinde söyler o gün mahvoldum diye ...bende - ne yaparsın işte kızına kıyamadın o yorulmasın ben raziyim modunda taşıdın koca çocuğu kucağında Analık işte dedim en son🤣🤣
Çok zoruna gitti

Ya işte ayıp mı gerçekten? Hiç böyle düşünmedim ben. Neden ayıp olsun ki? 🤭
hani buyukler ya yasca o bakimdan dusunuyor.en azindan teklif et one oturmasini der. anneme kalsa yasca buyuk biri odaya girdiginde falan ayaga kalkr hazir ol durusuna gecer gibi👻hemen o biraz fazla ince dusunuyor bence. bence rahat olun ya bu kdar kasmaya gerek yok😏

Yani tek derdin bu olsun
Dert değil de bi acaba? oldum 🤭 kp de saf kalplidir ve hatta saftır desem yeridir. Acaba bana ayıp olacak mı düşündü bilemedim. Üzüldüm de. Ön koltukta otursa da benim için değişen bi şey olmazdı. Ne bileyim işte 👀

Ah ne düşünceli kp keşke benim olsa 👀😄
Senlik bi durum yok bence. Hani gözlerini belertip ima etsen ayıp etmiş olursun ama ortada ayıplık bi durum yok.

hani buyukler ya yasca o bakimdan dusunuyor.en azindan teklif et one oturmasini der. anneme kalsa yasca buyuk biri odaya girdiginde falan ayaga kalkr hazir ol durusuna gecer gibi👻hemen o biraz fazla ince dusunuyor bence. bence rahat olun ya bu kdar kasmaya gerek yok😏
Ya o öyle apar topar kalkıp arkaya geçince bi kötü hissettim. 👀 daha yakındayken fark etseydim önde oturduğunu inmesine fırsat vermezdim ama o beni daha önce gördü.

Benim bi yengem var one kimseyi oturtmaz
Koskoca kp, dedimi onden kaldirdi ben oturcam demisti.
Ne dusunuyo acaba kendi yüksek mi goruyo, kocasinimi kiskaniyo hala anlamis degilim

Aslında arka koltuk daha rahatsız olur suspansiyonlardan dolayi büyük arabalardan değilse. Onun için ben kendim yer veririm zaten biraz uzun bir yolsa kendi arabamda yaşı büyüklere. Saygıdan dolayi değil daha rahat etsinler diye. Olayın yaşla bu bakımdan ilgisi var bence. Hele zamanında yengemin kendisi öne oturup annesini bagajda götürdüğünü gördüğümden beri bu konuda daha dikkatliyim. Bagaj dediğimde hani şu ticari araç diye geçenlerden başka bagaj anlaşılmasın:))

Hiç kafaya takılacak bir konu değil. Kp incelik etmiş, siz de incelik etmiş kalkmayın demişsiniz, yine de kalkıp arkaya oturduysa siz de öne oturacaksınız tabi bu normal. Ben de büyüklere ön koltuğu teklif ederim. Benim kp ve kv ben varsam arka koltuğa yönelirler ben onlara ön koltuğu teklif ederim, aramızda sen otur, yok siz oturun olur mu öyle şey, muhabbeti olur, bazen onlar oturur bazen ben otururum öne.

siz de incelik etmiş kalkmayın demişsiniz,
Resmen kendimi paraladım kalkma kalkma otur baba olur mu öyle şey filan diye :KK70:sonra kalktı, arkaya geçti. ben de binince devam ettim “niye kalkıyorsun, otursana sen oturduğun yerde, ben arkada otururum Ne var sanki” filan diye azıcık sitem de ettim:KK70:

Aynen ben de şaşırmıştım. Pikniğe gidiyorduk 2 araba ama o asla ön koltuktan kalkmaz. Araba da kendisinin sayılır fazla maaş alıyor çünkü ondan mı bilemedim.
Yok artık :eek: e bizim araba da benim üzerime, krediyi filan ben çektim. Üstümde kaza bela olmadığı için sigorta düşük çıkıyor diye benim üzerime yaptık. Bu mantıkla ben arabada padişahlığımı ilan edeyim:KK70:

X