Önce anne mi çocuk mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dunyanin en iyi annesi

Eski ama yeni...
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2021
223
633
Evet hanımlar, bu konuda fikirlerinizi çok merak ediyorum. Ben, önce çocuklarım diyen bir anneyim. Kendimden önce çocuklar diyorum. Bunun yanlış olduğunu yazan, önce kendimiz diyen anneler, hanımlar görüyorum ve onları da anlamak istiyorum.

Önce çocuklarım derken, her şeyimi onlara göre ayarlamaktan bahsediyorum azıcık bir ihmal olacaksa kendi keyfimden, isteklerimden odun vermeyi tercih eden bir anneyim. Benim annelik tanımim bu. Bu beni mutsuz etmiyor aksine çocuklarım mutlu olunca daha da mutlu oluyorum.

Üç aylık bir bebeğim var mesela, cinsellik evet gerekli evet evliliği ayakta tutan şeylerden belki de en önde geleni ama bebeğimde dil bagi var mesela. Boğulma tehlikesi büyük dedi doktor. Sabaha kadar başındayım ve kocamla cinsellik yaşamam lazım gibi bir düşünce aklımın ucundan bile geçmiyor. Şimdi ben iyi anne kötü bir eş miyim? Kötü essem böyle bir konu için sonsuzkere olurum o ayrı ama bilmiyorum ya. Önce bizciler ve önce cocuklarimcilar siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Eşim bu durumumdan şikayet etmeye başladı, onu da ekleyeyim. Neymiş, hamileliğin son aylarından beri bekliyormuş. Ee kafam cocugumdayken nasıl olacak böyle?

Dert değil belki ama farklı bakış açılarını anlama açısından bence faydalı bir konu olacak. Sevgili Mune Mune reytingi yüksek bir topikte acmak istedim konuyu umarım hata yapmamisimdir.

ÖNEMLİ; Diğer konularla alakası yok konumun. Bu konu beni buraya üye olduğumdan beri düşündüren bir konu çünkü anne çocuk boşanma evlilik konularında hep bir taraf önce çocuk diğer taraf önce anne diyor. İki tarafın düşüncelerini merak ediyorum. Ben neredeyim bulmak istiyorum bir yandan da.

Önemli; çok bilen birkaç arkadaş bağımlı birey yetisdigimizi söylemiş, hayır öyle bir şey yok. Desem de kendileri çok bildikleri için burada yazmaya devam edecekler. Diğer arkadaşlarıma, konuma fesatlık karistirmadan direkt cevap veren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız hanımlar.

Son düzenleme:
Bahsettiginiz dil bagi sorununu bilmiyorum. Ama elbette ki bogulma tehlikesinden bahsediyorsak, orada butun diger ihtiyaclar 2. dereceye duser.

Ama genel olarak konusursam, once ben diyorum cogu konuda. Ve bunu da cocuklara iyi bir anne ornegi olmak icin yapiyorum. Istiyorum ki cocuklarim da buyuduklerinde bir yetiskin olduklarinda once ben desinler. Sevgililerinin, arkadaslarinin, veyahut baska bir aile bireyinin pesinde dolasarak hayati yasamasinlar, kendi istedikleri hayati yasasinlar, mutlu olsunlar. Kendileri ile ilgilendikleri bir konuda icten ice rahatsiz olmasinlar, kendilerini savunmak zorunda kalmasinlar. Sundan sundan oturu bunu yaptim diye bahaneler sunmasinlar. Canim istedi o yuzden boyle yapiyorum desinler.

Evet hanımlar, bu konuda fikirlerinizi çok merak ediyorum. Ben, önce çocuklarım diyen bir anneyim. Kendimden önce çocuklar diyorum. Bunun yanlış olduğunu yazan, önce kendimiz diyen anneler, hanımlar görüyorum ve onları da anlamak istiyorum.

Önce çocuklarım derken, her şeyimi onlara göre ayarlamaktan bahsediyorum azıcık bir ihmal olacaksa kendi keyfimden, isteklerimden odun vermeyi tercih eden bir anneyim. Benim annelik tanımim bu. Bu beni mutsuz etmiyor aksine çocuklarım mutlu olunca daha da mutlu oluyorum.

Üç aylık bir bebeğim var mesela, cinsellik evet gerekli evet evliliği ayakta tutan şeylerden belki de en önde geleni ama bebeğimde dil bagi var mesela. Boğulma tehlikesi büyük dedi doktor. Sabaha kadar başındayım ve kocamla cinsellik yaşamam lazım gibi bir düşünce aklımın ucundan bile geçmiyor. Şimdi ben iyi anne kötü bir eş miyim? Kötü essem böyle bir konu için sonsuzkere olurum o ayrı ama bilmiyorum ya. Önce bizciler ve önce cocuklarimcilar siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Eşim bu durumumdan şikayet etmeye başladı, onu da ekleyeyim. Neymiş, hamileliğin son aylarından beri bekliyormuş. Ee kafam cocugumdayken nasıl olacak böyle?

Dert değil belki ama farklı bakış açılarını anlama açısından bence faydalı bir konu olacak. Sevgili Mune Mune reytingi yüksek bir topikte acmak istedim konuyu umarım hata yapmamisimdir.
Öyle diyenler var diye bizden bahsettigini tahmin ediyorum ama hayir biz öyle demedik. Biz sadece ihmal oldugu konusunda seninle hemfikir degildik.

Bosanmis bir Annenin baskalariyla flört etmeye baslamasi ihmal degildir yani.

Yoksa bizde elbette hayatimizi cocuklarimiza göre ayarliyoruz. Ben mesela okadar kötü anne ilan edildim burada ama ailemin yanina bile dönmedim ayrildiktan sonra sirf cocuklari babasindan uzaklastirmamak icin. Bir basina cocuklarima bakiyorum.

Uzaktan hüküm vermek kolay gelir.

Senin olaya gelince. Sen istemiyorsan esinle birlikte olmak zorunda elbet degilsin ama cocuk icin cinselligi birakirsan cocuguna aksine kötülük edersin. Cinsel hayatsiz evlilik yürümüyor ben buna eminim. Ayrica cocuklarin 3. Ebeveyni Anne babasinin iliskisidir onu zedelersin.

Nitekim mutlu cocuklar mutlu anneler tarafindan yetistirilir. Mutlu olacaksin ki mutlu edeceksin.

Çok çekinik bir insan olarak böylesi reytingi yüksek bir konuya giriyorum ama 🙃
Benim için de çocuğum önceliklidir. Ama çocuğum babasını veya çevresini de düşünmem lazım çünkü çocuğum için mutlu bir baba olsun diye . Babaannesi ve dedesi de mutlu olsun diye çoğu tartışmayı önlüyorum anlaşmazlık olabilecek şeylere yaklaşmıyorum.
Ama mutlu bir annesi olsun diye de kendime de haksızlık yapıp ezdirmemeye çalışıyorum.
Yanı çocuk için çocuğa faydası olacak kişiyi kırmamak lazım çocuğun bindiği dala zarar vermemek lazım .
Ben önceliği eşi olan bayanlar da tanıyorum. Onlara benzeyebiliyorum bazı zamanlar ama bunu uzun vadede çocuğun huzuru için yapıyorum.

Çocugunuzu düşünürken kantarın topuzunu kacırmak derler buna.
7/24 saat çocugunuzun basında nöbetçi olamazsınız.
Olacagı varsa siz başındayken daldığınız ana bile denk gelebilir.
Ayrıca bu tip bir konuyu diger konuya nispet olarak açmanız aşırı onur kırıcı.
Tamam iyi bir anne olabilirsiniz ama iyi bir eş değilsiniz suan için.
Eşinizin karısı, çocugunuzun annesisiniz.
Cinselliği ikinci plana atmak sizi mükemmel anne yapmıyor.
Benim kızımda da bil bagı vardı ve bogulma tehlikesi felan atlatmadı.
Cerrahi müdahale ile duruma son verildi, geldi geçti.

Önce anne yada önce çocuk değil dengede tutmak olarak bakmalısınız olaya.
İhtiyaçlara göre, önem sırasına göre yapmalısınız listenizi.
Çocuğum ateşliyken yada sağlık problemi var ve benimde ilgime muhtaçsa önce çocuğum tabi ki.
Diğer türlüsü vurdum duymazlık olur.
Diğer yandan çocuğum benimle uyumayı seviyor diye yatak ayıran kadın evliliğini, eşini ihmal ediyordur bence.

Misal çocuklarım küçükken eşimle sadece ikimiz olarak hafta sonu kaçamaklarına, 3-4 günlük tatil kaçamaklarına başladık. Anne sütü olayı bitip, derdini anlatacak yaşta anneanne yada babaanneden yardım alarak yaptık. En küçüğümüz 4-5 yaşlarındaydı diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:

Bu kadar çocuk odaklı yaşanmasını doğru bulmuyorum. Bağımlı bireylerin böyle yetiştiğini düşünüyorum.
İleriki yaşantısında çocuğu size bağlılığından dolayı sosyal hayatını etkilenecek. Düzgün ilişkiler kurmakta zorlanacak
BDV de okuduğumuz ana kuzusu eşler, her şeye karışan kayınvalidelerin bu ilişkilerden dolayı ortaya çıkıyor

Son düzenleme:
Bu konu benim yıllardır kafamı kurcalayan bir konu. Diğer konuyla ilgisi hiç yok inanın.

Bu konunun geçmişi varsa onu bilmeden konuya göre yorum yazıyorum.

Ben önce ben diyorum.
Mental olarak sağlam olmamı da buna bağlıyorum.
Hayati bir durum olmadıkça kendi isteklerimi de önemsiz klasörüne atmam.
Kendi alanım, kendi zamanım benim için önemlidir. Evde şimdi kimse bana bir şey sormuyor ya da bir şey istemiyor, bir saat sakince oturacağım dediğim zaman çocuğum tuvalete gidecekse onu babası götürür. Acıktıysa o yemek hazırlar.
Buncacık şeyi yapamazsam sinirlenirim.
Cinsel ilişki anlamında da istiyorsam sevişirim, ayıp olmasın gayemiz yok karşılıklı.
Ben mutlu olursam eşim ve çocuğuma mutluluk verebilirim.
En iyi en mükemmel anne/eş olma çabam yok. Ben de onlar kadar önemliyim. İkinci plana atamam kendimi.

3 aylık bebekle tabii önce çocuğum dersiniz. Daha ne oldu ki kucağınıza alalı. 😂Biri 3.5 diğeri 8 olacak iki çocuğum var. Önce ben diyorum... yıllarca tek başıma çocuk büyütmek yordu çünkü. Kritik dönemleri de geride bıraktık sayılır. Şimdi dinlenmem lazım
Bir tane daha var dört buçuk yaşında. Saygı duyuyorum bütün yorumlara. Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Elbetteki hayati risk taşıyan durumlar farklıdır,ben evlatlarım İçin düşünmeden canımı veririm..Bahsettiğiniz rahatsızlıkta sonuçta bi şekil yemek yiyip duş alıp uyuyorsanız aynı şekil cinselliğide zaman ayırabilirsiniz..İyi bir anne olduğumu düşünüyorum ve bence kendime vakit ayırmak çocukları dedeye nineye bırakıp ayda yılda bir günübirlik bi gezi veya haftasonu eşle başbaşa tatil anneyi kötü anne yapmaz aksine daha tahamülkar daha mutlu olur ve daha iyi annelik yapar enerjisinyükenmediğinden zaman zaman eneejiyi şarj ettiğinden dolayı

Çocuğu bu kadar hayatınızın merkezine koymanız doğru değil.
Sonra eşinizle ilişkiniz bozuldu mu çok üzülür, ah vah edersiniz.
Sadece cinsellik demiyorum ama baş başa vakit geçirmek bile evliliğinizi canlı tutar.
Önce ben mutlu olmalıyım ki, çocuklarımı mutlu etmeliyim diyorum ben.
Ayrıca o çocukları cam fanusa koyunca da iyi bir şey yapmış olmuyorsunuz.
Çocuklar evden çıkınca sudan çıkmış balık gibi oluyorlar.
Benim annem de sizin gibiydi bize karşı ama şuan sorsan çok pişman.

Babamla hiç sağlam bir ilişkileri yok.

Diğer konu ne doktor ?

şimdi şöylekı
anne ıyı olursa bebegıne daha ıyı bakar daha ıyı sahıp cıkar
bırcok kısı ucaga bınmıstır hostes acil durumda oksıjen maskesını nasıl takacagımızı soyler
oradan ornek vermek ıstıyorum daha ıyı anlatabılmek ıcın
o maskeyı once kendımıze takmalıyız bu kendımızı daha cok sevdıgımız ıcın degıl daha saglıklı ve bılınclı sekılde cocugumuza yardım edebılmemız ıcın

kendımıze zaman mutlaka ayırmalıyız yarım saat kendı kendıme muzık dınleyıp zamanı bosa harcayacagıma cocugumla ılgılenırım dıyen anne daha ıyı anne demek degıldır. o kendıne yarım saat muzık dınlemeye ayırdıgın vakıt cocuguna daha enerjık donebılmen ıcın gereklı aslında... kımse cocugunu ıhmal et demez ama ılk kendı ruh ve beden saglıgına deger vermelısın kı hersey daha yolunda gıtsın

cocugunuzun saglık sorunu varmıs hasta oldugunda basında durmanız gerekıyorsa tabıkı duracaksınız ama tum ısınızı gucunuzu komple cocugun basında duracak sekılde ayarlamanızın cocugunuza bır faydası olmayacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X