önemsenmeyen kişi hep ben oluyorum

selly64

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
475
259
bunu bu sıralar daha iyi anladım her ortamda olur ya olmasa da olur denilecek biri. o kişi hep benim. her yerde hep ben oluyorum. her arkadaş grubunda birini çıkartacak olsalar ilk ben gözden çıkarılıyorum. mesela örnek vereyim, vizelerimiz vardı ve sınıfta konuştuğumuz yakın olduğumu düşündüğüm arkadaşım notlarımızı birbirimizle paylaşabiliriz vs. demişti öncesinde bana. ben de tabi olur dedim. şimdi muhabbet tekrardan açıldı bu sefer de ya ben not çıkaramadım gibi bir şeyler geveledi. tamam dedim ben de, sonra başka birinden tesadüfen öğrendim ki kendi aralarında 4-5 kişi paylaşmışlar notlarını slaytlarını vs.

ben not derdinde değilim hiç vermesin sıkıntı değil. ama hemen insanlar beni ekarte edebiliyorlar. ve bu kişileri yüz yüze daha görmedim bile online eğitim olduğu için. beni tam olarak tanımıyolar yani ama yine de bana böyle davranılıyo. o kadar moralim bozuldu ki sınava ağlaya ağlaya girdim. insanların arkadaşlık ilişkilerine çok özeniyorum. neden önemsenmiyorum sizce, ne yapabilirim mesela böyle hissetmemek için?

Kıyamam canım benim... Kusuru kendinde aramak yerine cesaretini toplayıp bir sor istersen, bu davranışın beni kırdı neden böyle yaptın biz bu şekilde konuşmadık de. Ne diyecek bakalım

Kıyamam canım benim... Kusuru kendinde aramak yerine cesaretini toplayıp bir sor istersen, bu davranışın beni kırdı neden böyle yaptın biz bu şekilde konuşmadık de. Ne diyecek bakalım
ama o zaman da çok muhtaçmışım gibi olmaz mı:KK43: belli ki notunu benle paylaşmak yerine daha fazla yarar sağlayacağı bir grup buldu. ben başka bir not grubu çalışma grubu falan bulsam direkt onu da eklerdim veya haber verirdim. çocuk gibiyim ya, hiç diğerleri gibi davranamıyorum

Canım senin davranışın normal. Düzgün insanlar o şekilde davranır. Bence muhtaçlık olarak düşünmen hata, sözleşmişsiniz birlikte bir şeyler yapmak için ve o seni yalan söyleyerek ekmiş. Sana neden böyle davrandığını bilme hakkın var.
Aslında cevabı kendin söylüyorsun daha fazla yarar sağlayacağı bir yer buldu ve seni ekti. Demek ki arkadaşının karakteri kötüymüş. Bence hiç üzülme

bunu bu sıralar daha iyi anladım her ortamda olur ya olmasa da olur denilecek biri. o kişi hep benim. her yerde hep ben oluyorum. her arkadaş grubunda birini çıkartacak olsalar ilk ben gözden çıkarılıyorum. mesela örnek vereyim, vizelerimiz vardı ve sınıfta konuştuğumuz yakın olduğumu düşündüğüm arkadaşım notlarımızı birbirimizle paylaşabiliriz vs. demişti öncesinde bana. ben de tabi olur dedim. şimdi muhabbet tekrardan açıldı bu sefer de ya ben not çıkaramadım gibi bir şeyler geveledi. tamam dedim ben de, sonra başka birinden tesadüfen öğrendim ki kendi aralarında 4-5 kişi paylaşmışlar notlarını slaytlarını vs.

ben not derdinde değilim hiç vermesin sıkıntı değil. ama hemen insanlar beni ekarte edebiliyorlar. ve bu kişileri yüz yüze daha görmedim bile online eğitim olduğu için. beni tam olarak tanımıyolar yani ama yine de bana böyle davranılıyo. o kadar moralim bozuldu ki sınava ağlaya ağlaya girdim. insanların arkadaşlık ilişkilerine çok özeniyorum. neden önemsenmiyorum sizce, ne yapabilirim mesela böyle hissetmemek için?
ya aynı ben bu :110: üniversitede çok yakın arkadaşlıklar kurulmuyor, genelde çıkar ilişkisi. senden daha çok çıkarı olan birini bulmuştur. herkese güvenme ve nasıl olsa yardımlaşacağız diye sırtını yaslama sakın. üniversitede herkes kendi bacağından asılıyor. bu arada üstteki yoruma katılmıyorum. ben konuşmaya çalışmıştım, dalga geçtiler. boşver gitsin yani.

Cabuk dışlananlar genelde sessiz, cok konusmayan, varligi yoklugu belli olmayan, enerji vermeyen insanlar oluyor.
yok öyle biri değilim aslında, mesajlaşırken hayatımıza dair çook şey anlattık çok konuştuk esprili olduğumu düşünüyorum çok eğleniyo gibiydi benle konuşurken. ama bu konuda başkasıyla yapmaya karar verip beni sattı yani. ben de şunu merak ediyorum hep ben gözden çıkarılıyorum gibi. çünkü ben alttan alırım veya umursamam diye mi düşünüyo acaba herkes.. mesela başka bir arkadaşı var,o kız ona kötü davranıyo bazen bana anlatıyo ama hala onla paylaşıyor notlarını. benim de kötü veya soğuk mu durmam lazım önemsenmem için

yok öyle biri değilim aslında, mesajlaşırken hayatımıza dair çook şey anlattık çok konuştuk esprili olduğumu düşünüyorum çok eğleniyo gibiydi benle konuşurken. ama bu konuda başkasıyla yapmaya karar verip beni sattı yani. ben de şunu merak ediyorum hep ben gözden çıkarılıyorum gibi. çünkü ben alttan alırım veya umursamam diye mi düşünüyo acaba herkes.. mesela başka bir arkadaşı var,o kız ona kötü davranıyo bazen bana anlatıyo ama hala onla paylaşıyor notlarını. benim de kötü veya soğuk mu durmam lazım önemsenmem için

Hayir. Sandigin kadar keyif almamis olabilir.
İnsanlar niyeyse dişlaninca hep" iyiliğinden, safliginda " dislandigini sanir alakasi yok. Okul hayatimda ilkokul, ortaokulda dislaniyordum kimseye zararim olmadigi halde. Liseye gectikten sonra ve devaminda hiç dişlanmadim, okul hayatim boyunca kalabalik arkadas grubum oldu.

Arkadaslarima kotu davranmiyordum ustelik. Tek fark daha ozguvenliydim amacim "beni sevsinler" diye sekil almak değildi kendim gibiydim.

Hayir. Sandigin kadar keyif almamis olabilir.
İnsanlar niyeyse dişlaninca hep" iyiliğinden, safliginda " dislandigini sanir alakasi yok. Okul hayatimda ilkokul, ortaokulda dislaniyordum kimseye zararim olmadigi halde. Liseye gectikten sonra ve devaminda hiç dişlanmadim, okul hayatim boyunca kalabalik arkadas grubum oldu.

Arkadaslarima kotu davranmiyordum ustelik. Tek fark daha ozguvenliydim amacim "beni sevsinler" diye sekil almak değildi kendim gibiydim.
ben de şekil almıyorum ki. öyle yapmaya çalışsam gider yaranmak için kendimi o gruba aldırmayı denerdim ama hiçbir şey yazmadım. tamamen kendimle alakalı bu durum zaten kimsenin bir suçu yok,bir şeyi yanlış yapıyorum bu hep böyle oluyor. önemsenmek için önemsememek gerekiyor işte ama yapı olarak okbli biriyim zaten düşünmemem çok zor

Üniversitedeki arkadaşlıkların çoğu çıkar ilişkisine dayalı. Kendinde sorun arayıp kötü hissetme:KK200:

Okb'den dolayidir muhtemelen sen hassas oldugun icin oyle dusunuyorsun. Onlar rahat davraniyo, yaptiklari seyin farkinda bile degiller muhtemelen. Simdi uzulmeyi birak, enerjini onlardan cek, iyi seyler dusun. Sen onemsiz biri degilsin muhtemelen yanlis anlasilma olmustur.

Uyumlu, tercih belirtmeyen, akan suya kendini bırakan sessiz tipler hep ilk vazgeçilenler oluyor ne yazık ki.
Fikirlerinizi çekinmeden insanlara söyleyebilin, her zaman başkalarına uymayın, sık sık hayır demeyi bilin, kendi yolunuz olsun bazen insanları kendi yolunuza çekmeye çalışın onlarınkine uymayın. Ne yazık ki böyle kıymetli olunuyor...

Yüzyüze gelmediyseniz hic, çokta itribatiniz olmadıysa, o kisi menfaati olan yere dönmüş. Belki o 4-5 kisiden biri demistir, bizden baska kimseye not vermeyin diye. Yani herkese hitaben de olabilir.

Baska türlü durumlarda ilk gözden cikarilan kisi genelde hep zaten affeder, zaten bizimle olmak icin can atıyor vs. gözüyle bakılan kisi olabilir.
Ya da benim basıma gelen, bir sinsi arkadas seni cooook kıskanır, sana arkadas gözükür, arkandan milleti zehirler, millet seni kötü bilir.
Sende ne oldu ya diye afallarsın.

Yani bunun bin bir türlü aciklamasi olabilir. Genelde insanların her dediğinde inanma, kimseye ihtiyacın yok oldugunu bil.
Seni sevenler, iyi insanlarla karsilasmani dilerim.

ama o zaman da çok muhtaçmışım gibi olmaz mı:KK43: belli ki notunu benle paylaşmak yerine daha fazla yarar sağlayacağı bir grup buldu. ben başka bir not grubu çalışma grubu falan bulsam direkt onu da eklerdim veya haber verirdim. çocuk gibiyim ya, hiç diğerleri gibi davranamıyorum
Kesinlikle, muhtaçmış gibi degilde. Daha çok ne oluyoruz, biz sözleşmiştik diye kibar ama sert bir bicimde hakkini ara. Yoksa gelen gecen istediği gibi davranır.

X