Onun için nelerden vazgeçtiniz???

M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar sevdiğiniz erkek için nelerden vazgeçtiniz,neleri feda ettiniz???

Bu yaptıklarınızdan pişman oldunuz mu yada iyiki vazgeçmişim onun için herşeye değer mi dediniz???

Güzel cevaplarınızı bekliyorum a.s.

ben sevdıgım ıcın kendımdem aılemden yasadıgım sehırden herseyden vazgectım onun ıcın herseyı goze aldım.keske dedıgım bırsey var.keske annemı dınleyıp askerden gelmesını bekleseydım.o askerden gelınce yasansaydı hersey.aılemı uzmezdım o zaman.ama yınede kocamla cok mutluyum onu cok sevıyorum vatan sag olsun napalım...

eskısı ıcın yurtdısı masterdan vazgectım dıyeyım sen anla:)

ben sadece erken evlendigimi düsünüyorum 19yasimda ama oda biraz annemden kaynaklandi biraz tutucudur bu konularda yalniz hic pismanligim olmadi genede allaha sükür 7yilimiz doluyo ve cok mutluyuzzzzz(allahim bozmaz insallah)
allah herkezin gönlüne göre versin
buarada hülyali arkadasim hemseri sayiliriz yani yarim :) annem ispartali babamda makedon:)

Aşkım için tutkunu olduğum Türkçerock grubundan ayrıldım beğenmediği için tarzımı tamamen değiştirdim arkadaşlarımı hep ikinci plana attım. Fedakarlık sayılmaz ama internette tüm sitelerdeki üyeliklerimi sildim hattımı değiştirdim msn'imi değiştirdim vs..

Pişman değilim hepsine değer :1hug::asigim:

Zengin koca adaylarından vazgectim:smiley-cool: (bir kaç gün sonra benden haber alamazsanız bilinki tahtalı köydeyimölaelaelaelaelae)

Ufak şeylerden vazgectim işte. Olması gerekenlerdi aslında. Buda vazgecmekmi başka şey mi? bilmiyorum.
Öyle hayatımı cok büyük bir şekilde etkilicek bir durumum olmadı şükür.
İnş. olmucakda:smiley-cool:

ulkemden vazgectim bambaska bir hayata basladim
ama pisman degilim iyikide evlenmisim askimla

onun için üniversiteye gitmekten vazgeçtim numaramı değiştirdim msn mi kendimi.. bunlara değer mi bilmiyorum daha nişanlıyız şu durumda değmez gibi gözüküyor:KK43: keşke annemi dinleseydimm şimdilik böle düşünüyorm bakalım zaman gözterecek hayırlısı

çok şükür hiçbişeyimden vazgeçmedi okumak istiyordum kendı elleriyle tercihlerimi yaptı benden daha çok okumamaı istiyor çünkü.. çok mutluyum oldugum gibi seviyor beni çok şükür vaz geçtiğim ghiçbişeyim yok ama eger olsaydıda okul dışında vaz geçerdim..

bazı erkek arkadaşlarımdan vazgeçtim uzaklaştım

Vazgeçtiklerimiz aynı şeylerdi arkadaş çevremizden vazgeçtik.

onun için üniversiteye gitmekten vazgeçtim numaramı değiştirdim msn mi kendimi.. bunlara değer mi bilmiyorum daha nişanlıyız şu durumda değmez gibi gözüküyor:KK43: keşke annemi dinleseydimm şimdilik böle düşünüyorm bakalım zaman gözterecek hayırlısı

üniversiteye gitmekten neden vazgeçiyorsun ki nişanlın gerçekten senin iyiliğini düşünüyor olsaydı seni bu konuda engellemezdi ......

ben sadece erken evlendigimi düsünüyorum 19yasimda ama oda biraz annemden kaynaklandi biraz tutucudur bu konularda yalniz hic pismanligim olmadi genede allaha sükür 7yilimiz doluyo ve cok mutluyuzzzzz(allahim bozmaz insallah)
allah herkezin gönlüne göre versin
buarada hülyali arkadasim hemseri sayiliriz yani yarim :) annem ispartali babamda makedon:)

biz de hemşehri sayılır canım benim babam da makedon:))

Peki güzeller niye şöyle düşünmediniz :uhm:
Beni seviyorsa eğer ben olduğum için sevsin yaşadığım arkadaş çevremle,okuduğum üniversitemle, yaşadığım ülkemle,sevdiğim müzik tarzıyla,yaptığım sporumla sevsin....

Ben bunu günlerdir düşünüyorum ve mantıklı bir cevap arıyorum

Bir arkadaşımız yurtdışında master yapmaktan vazgeçmiş, peki neden seni seven kişi buna engel oluyor??? bence insan seviyorsa sevdiği böyle bişeyi kazanınca arkasında durabilmeli,ki master yapacak arkadaşımız demekki başarılı birisiydi kendini daha çok geliştirme imkanı varken onun başarısının önüne bir duvar çekmek ne kadar doğru olabilir.

Birimiz sevdiği müzik grubundan ayrılmış hobilerinin bile engellenmesi insanın doğal haklarının kısıtlanması,hayır sen bu yaptığın müzikle mutlu olmayacaksın hem istediğim gibi giyineceksin benim istediğim gibi olacaksın demekle o insanı tamamen değiştirmenin ne farklılığı var. Demekki o kişi onu olduğu gibi sevmemiş kafasında düşündüğü ona benzetmeye çalıştığı kişiyi sevmiş. Belkide bu ülke geleceğin Şebnem Ferah'ını kaybetti.

Çevremizden vazgeçtik diyelim,şunu asla unutmayalım kızlar ne ilişkiler bitti gözümün önünde,evlenmek için herşeyi yapan birbirlerini deli gibi seven iki insan bile hiç ummadığımız bir anda ayrılabiliyor. Karşındaki kim olursa olsun tamamen güvenmek bizi hataya düşürür. Yani bi ilişki asla bitmez diyemeyiz.Otuz sene delicesine aşık ve evli çiftler bile ayrılabiliyor. Onun için sevgilimiz uğruna arkadaşlarımızdan vazgeçmeyi doğru bulmuyorum. Mesafeli davranabiliriz,eskisi gibi onlarla görüşmez daha çok sevgilimize zaman ayırabiliriz fakat tamamen arkadaşları silip atmak bana doğru gelmiyor.

Bende eski erkek arkadaşım için giyimimi değiştirmiştim, bazı arkadaşlarınla görüşmeyeceksin dedi görüşmedim,kafeye gitmemi yasakladı asla erkeklerin olduğu ortama gitmiyordum. Konser gibi yerlere gitmek sadece hayaldi benim için. Dinlediğim müzik türünü bile değiştirmeye kalktı. Yakın iki üç erkek arkadaşım vardı msn adresimde onun için msnyi değiştirdim. Facebook hesabımı kapattım. Her gittiğim yere gitmeden izin alıyordum. Okulda sınıftan çıkınca kafeye gitmek çimlere oturmak yasaktı havada uçmam gerekiyordu sanırım :bbo: Sanki ona göre dünyadaki tüm erkekler bana odaklanmıştı ve benimde kendimi onlardan korumam gerekirdi.....
Daha aklıma gelmeyen neler neler. Annesi ve yengesiyle yüzyüze görüşmüştüm onlara gidip geliyordum ciddi düşünüyoruz diye. Babası abisi falan biliyodu ama yüzyüze görüşmemiştik.Annesi gelinim falan diyordu.

Ciddi düşünüyorduk yani sonra bir anda dedimki kendine gel Hülya dedim.Şuanda vücudunda taşıdığın ruh senin ruhun mu???
Hareketlerin, davranışların, görünüşün hakkındaki tüm kararları sen mi alıyorsun.
Resmen sevgilimin istediği fakat kendimle alakası olmayan biri olup çıkmıştım. Seviyordum sevgilimi ama öyle değiştim ki başka biri olarak seviyorum sanki ve onun yanında mutlu olduğumu havalarda uçtuğumu düşünüyorum :1shok:
Madem o beni bu kadar seviyordu neden baştan aşağı değiştirdi. Ben ben değildimki artık başka bir insandım. :sm_confused:
Sonra dedim böyle böyle ben kendim olamadığım için artık mutlu olamıyorum ya beni eskisi gibi olduğum gibi kabul edersin yada ayrılırız ve ayrıldık.
Ondan sonraki sevgilimle de dün aynı şeyleri yaşadık badminton sporuna gitmeyeceksin dedi bende hobilerime bile karışacaksan bu iş yürümez dedim.Seviyorum onu çok seviyorum ama o beni olduğum gibi sevmeyecekse ağlarım sızlarım sonunda ayrılmasını da bilirim.Neyse sevgilim tamam istediğini yap bundan sonra yeterki benimle ol ben seni herhalinle seviyorum dedi ve ayrılmadık.
Bizim yaptığımız fedakarlıkları karışımızdaki yapıyormu veya bizim aklımıza mantıklı gelen ve ailemizin de bizi desteklediği bir karara sevgilimiz hayır derse bundan onun için vazgeçmek ne kadar doğru olur...?
Biz ne kadar kocamız ve sevgilimizle bütün olduğumuzu düşünsekte ayrı insanlarız. İkimizin farklı ilgi alanları farklı merak ve becerileri vardır. Ama bizi bağlayan tek şey sevgimizdir,aşkımızdır....
Bence insan seviyorken kendini unutmamalı sevmek en önemli şeydir hayatta fakat seviyorum diye kendini unutur karşındakinin istediği şekle bürünürsen bu ilk başta kendine saygısızlık etmişsin demektir.

Kızlar çok uzun yazdım biliyorum okuyupta zaman harcayana ayrıca tşk ederim.Ben bu konuları öyle düşündümki bir ilişkiyi bu yüzden bitirdim diğerini de bitirmek üzereydim. Tabiki bunlar şahsi düşüncelerim ve herkesin kendi hayatı var isteyen istediği gibi yaşar bu en doğal hakkıdır. Ama sevgilimiz ve kocamız için bişeylerden fedakarlık ederken kendimizi de düşünmeyi unutmayalım. Ne güzel onun için bişeylerden vazgeçipte mutlu olana Allah mutluluğunuzu kat kat artırsın. a.s.
Ama herkesin sonu böyle olmayabilir. :1no2:

"Sevdiğim kişi şunu şunu kısıtladı bende onun isteklerini yaptım ve hayatımda şunlardan vazgeçtim çünkü beni seviyor çünkü beni kıskanıyor."Çünküden sonra söylediklerimiz teselliden başka bişey değildir. Bir kişiyi olduğu gibi sevenler sevmiyor mu yani... fisfisfis

Güzellerim Allah pişman olmayacağınız kararlar verdirsin.Burda asla ama asla kimseyi kınamıyorum kimseyi yermek değil amacım sadece yaşadıklarımı ve sonunda aldığım kararları sizlerle paylaşmak istedim.Kendi doğru ve yanlışlarımı belirttim Sıkılmayıpta okuyan olursa ne mutlu bana a.s.

(Hemşehrilerim sizlerle burda karşılaştığıma da çok sevindim... :1hug:

Kendime ait hiçbir şey den vazgeçmedim, eşimden de böyle bir talebim olmadı.
Borcum yok, alacağım yok..
İçinde kırgınlığım yok.

eskısı ıcın yurtdısı masterdan vazgectım dıyeyım sen anla:)

bende vazgeçmiştim...
çok güzel bir çeşme tatilinden de vazgeçmiştim..bunlar görünen vazgeçişler ama..birde görünmeyen vazgeçişler var..
ailemi karşıma almamıştım ama onun çok iyi birisi olduğunu savunmuştum.
ona güvenmiştim..
babamın karşısına ben onu seviyorum diye çıkmıştım ilkkez bir erkek için canım babamın karşısına ona sevdiğim ve güvendiğim erkeği anlatmıştım..:a015:
uzun süre önce bomboş bir hayal kurduğumu anladım..
şimdi sevdiğim için yaptım diyorum..karşıda gördüğüm benim yüreğimdi belki ve ben onu çok sevmiş güvenmiştim..a.s
şimdi güvenmiyorum..aşkımdan ölsem bile seviyorum demiyorum...kendimden asla ödün vermiyorum...eğer bu oyunsa bende oynuyorum işte.."kalbimi değil mantığımı kullanıyorum..pişmanmıyım evet çok pişmanım..:a015:
değer verene veriyorum..ama asla fazlasını değil..a.s

bende vazgeçmiştim...
çok güzel bir çeşme tatilinden de vazgeçmiştim..bunlar görünen vazgeçişler ama..birde görünmeyen vazgeçişler var..
ailemi karşıma almamıştım ama onun çok iyi birisi olduğunu savunmuştum.
ona güvenmiştim..
babamın karşısına ben onu seviyorum diye çıkmıştım ilkkez bir erkek için canım babamın karşısına ona sevdiğim ve güvendiğim erkeği anlatmıştım..:a015:
uzun süre önce bomboş bir hayal kurduğumu anladım..
şimdi sevdiğim için yaptım diyorum..karşıda gördüğüm benim yüreğimdi belki ve ben onu çok sevmiş güvenmiştim..a.s
şimdi güvenmiyorum..aşkımdan ölsem bile seviyorum demiyorum...kendimden asla ödün vermiyorum...eğer bu oyunsa bende oynuyorum işte.."kalbimi değil mantığımı kullanıyorum..pişmanmıyım evet çok pişmanım..:a015:
değer verene veriyorum..ama asla fazlasını değil..a.s

canım yaa
bılmıyorum ben pısman mıyım degıl mıyım
cektıgım acılar benı cok olgunlastırdı farklı hayatı goren bır ınsan yaptı
şu ankı hayatımda cok sukur tabıkı cok buyuk bır fırsattı teptıgım ama bılmıyorum o fırsatıda cokta goze alamadım sanırım
hayırlısı deılmıs belkıde su anda kendıme kazanımlarım var
en azından benı kısıtlamayan benı kararlarımla yargılamayan bırını ıstedıgımı anladım

Bir arkadaşımız yurtdışında master yapmaktan vazgeçmiş, peki neden seni seven kişi buna engel oluyor??? bence insan seviyorsa sevdiği böyle bişeyi kazanınca arkasında durabilmeli,ki master yapacak arkadaşımız demekki başarılı birisiydi kendini daha çok geliştirme imkanı varken onun başarısının önüne bir duvar çekmek ne kadar doğru olabilir.

evet canım dogru onume bır duvar cektım , 2 yıl cok verımsız donemlerım oldu buyuk olaylar yasadım ama o donem 21 yasındayım ve hayatımın askı benı buldu dıye dusunuyordum-tatlicadiarzu-
sonra döndüm şu an 24 yasındayım bu akdar basıt olmamalı dedım
o ıstemezken akademık karıyerıme tekrardan basladım
sonra ayrıldık zaten o donem dıger sınavlarım oldu onlardan da ıyı puanlar aldım
kendımı dahada gelıstırecegım bunada kımseyı engel olarak gormuyorum
benım mutluluk anlayısımda benım kararıma saygı gosteren bırı olmalı

hülyalı ağzına sağlık ne güzel yazmışsın canım:)))

himm bende eşimden oncesı için çok ama çokk fedakarlıklar yaptım...
ama elımde kocaman bir 0 oldu..
artıdan çok eksılerle ugrastım..
gelecegım mahvoldu..
polis-savcılık nedir bılmzken içiçe olduk..
ailemın guvenı kalmadı bende ..
uzun yıllar 6 kadar ailemın bana guvenmesı için çok cabaladım..
oyle bir ders aldımkı hayattan..
suan yasımdan daha olgunum..
dedım karsıma çıkacak olan benı ben oldugum için sevecek benı deiştirmeye kalkmayacak evet oylede oldu çok Şükür..
internette uyelıklerım var.. sitelerım var..online oynadıgım oyunlar..arkdas cevrem.. giyimime kusamıma karısmayan.. ama yerıne gorede sahip çıkan (tam benım istedıgım gibi Allah verdi)
ama ailemde derin yaralar acan 6 yıl oncekı sahsın izlerini suruyor desem yerıdır..
aileme ,eşimi kabul ettıremedım çok savastım ve zafer benım oldu

Rabbim sizlerede fedakarlık yaparken pişman ettırmesın,agız tadınız hiç bozulmasın kızlar.. a.s.

bu arada hulyacım çok guzel yazmıssın ve dedıklerınde haklısın..
birde benım aklıma su geldı..
biz erkekler için fedakarlık yapıyorus evet pekıya onlar biizm için neler yapıyorlar kii??
ben eskısı için diyorummm kocamann biirr ''HİÇÇÇ'' ,
ben fedakarlık yapıyorsam karsımdakıde yapmalı tek taraflı fedakarlık tek taraflı aşk platoniktir gibi gelıyor bana..
neyse herkese sevgiler...

Son düzenleme:
hülyalı ağzına sağlık ne güzel yazmışsın canım:)))

Rica ederim canım kendi düşüncelerimi açıklamaya çalıştım sadece :1hug: a.s.

bu arada hulyacım çok guzel yazmıssın ve dedıklerınde haklısın..
birde benım aklıma su geldı..
biz erkekler için fedakarlık yapıyorus evet pekıya onlar biizm için neler yapıyorlar kii??
ben eskısı için diyorummm kocamann biirr ''HİÇÇÇ'' ,
ben fedakarlık yapıyorsam karsımdakıde yapmalı tek taraflı fedakarlık tek taraflı aşk platoniktir gibi gelıyor bana..
neyse herkese sevgiler...

Evet ne yazıkki biz kadınlar böyleyiz tatlım
hep ilişkimiz için fedakarlık yapmak gerektiğini savunuruz, fakat nedense erkeklerden bişey göremeyiz bu konuda :eek:

Çünkü biz onların sevdiği müziğe karışmayız,yapmak istediği spora izlemek istediği maçına karışmayız, biz sevgilimiz müzik gurubunda gitar çalıyor diye onunla gurur duyarken ve onu yüreklendirirken onlar kıskançlık adı altında bizleri o gruptan çekmeye çalışırlar. Yada sevgilimiz maç yapsa eğer onu destekleriz ama onlar maçlarda kısa şort giyeceksin diye öyle şeyler yapmamıza izin vermezler.

Biz kadınlar onları tüm özellikleriyle severiz ve yapmak istedikleri ona zarar vermeyecekse "benim için bundan vazgeçeceksin" diye üstelemeyiz....

Çok feminist gördüm kendimi ya hayret bişi kaydirigubbakcemile3

X